Dlhoročné vši

dari226
17. mar 2013

Ked sa mi pred 5 rokmi nar.dcera tak som po par mesiacoch niekde nachytala vsi.skusila som len prirodne pripravky z lekarne lebo som kojila,vsi som sa doteraz nevedela zbavit ku konci druheho tehotenstva sa vsi vytratili uplne sami,ale uz par tyzdnou na to prisli znova.neviem z kade neviem ako a neviem uz co mam robit.
skusila som uz vsetko mozne aj nemozne,uz ma to vsetko stalo aj 300 eur za tie roky ,ale nic nepomohlo a nic nepomaha a ja som len zufala a zufala a zufala.
bola som uz aj u lekarky a ona videla len hnidy nevidela vsi dala mi nejaky sampon a nejaky pripravok ,ale nepomohlo to vobec.
ja uz naozaj neviem co mam robit uz nevladzem stale ma hlava svrbi,deti ma len vidia ako sa stale skrabem a peniaze vyhadzovat na tieto pripravky uz nemienim.
este musim dodat ,ze dcera odomna tie vsi nikdy nedostala a ani ich nema neviem ako je to mozne,uz si pomaly myslim,ze to su vsi co sa ich nikde nezbavim lebo sa na mojej hlave citia dobre,niekedy by som si uz celu hlavu oholila,ale dlhe vlasy ....
kto mi poradi nieoc co naozaj fungujeeeeeeeeeeeeeeee?????? 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

sisaha
17. mar 2013

@dari226 nechapem, ako mozete mat dlhorocne vsi...Postelne pradlo, uteraky (kazdy svoj) prat kazdy den na 90 stupnov. Ty si hlavu zafarbi, deti ostrihat a ked moja dcera dovliekla vsi zo skolky, tak mi zabral jediny pripravok a to je diffussil care. Zive vsi udusi - nemozu ostat na tento pripravok rezistentne. Odporuca sa opakovat po tyzdni (ked sa vyliahnu dalsie z hníd). Odporucam ti sadnut si a vyberat kazdu jednu hnidu a rozpucit ich po vybrati. A pripravok pouzivajte vsetci 1x tyzdenne minimalne 2 mesiace. Mali by ste sa ich zbavit
http://antiparazitika-pre-psov.heureka.sk/diffu...

zuzulica
17. mar 2013

Ja by som sa určite vrátila k tej lekárke,nech ona poradí.

dari226
autor
17. mar 2013

@sisaha vsetko z toho som uz robila nie raz,prala som ako sialena,vysavala kazdy den vsetko...farbila si vlasy...ani lekarka mi nevie poradit... ☹

sisaha
17. mar 2013

@dari226 a nasla si aj realne zive vsi vo vlasoch? Alebo je to iba tvoj pocit?

zanka1689
17. mar 2013

@dari226 No ja som mala tiez vsi a strasne dlhe a huste vlasy ked som bola mladsia no moja mama mi na hlavu davala stolovy olej vymasirovala celu hlavu nechala posobit pol hodky a vycesala to jedina nam pomohlo a mozem poklopat je uz tomu vela rokov a vsi nikde cize to je moja rada 🙂

dari226
autor
17. mar 2013

@sisaha ved aj lekarka mi pozerala hlavu a nasla hnidy

sisaha
17. mar 2013

@dari226 ale nemozu to byt uz vysusene hnidy, ktore neboli odstranene?

dari226
autor
17. mar 2013

@zanka1689 ved ako decko som ich mala aj ja a zbavili sme sa ich v pohode
mne uz aj manzel vycesavala,ja uz mam aj taku suchu pokozku ze uz aj sampon proti lupinam som zacala pouzivat ,boli z toho cesania cela pokozka stale
len zbavit sa ich stale neviem,nikdy by som si nemyslela nieco take

dari226
autor
17. mar 2013

@sisaha tak nemyslim lebo vycesavat som si vycesavala poriadne a vzdy a stale pridu nove k tomu kde predtym neboli na druhy den alebo par dni na to su zase dalsie

sisaha
17. mar 2013

@dari226 skus ten diffusil care, u nas to jedine zabralo

janinah
17. mar 2013

pracne ti musí niekto povyberať povyčesávať všetulinké hnidy,hnida sa tak stisne s nechtami a ona pukne a treba ju potom vybrať...hnidy sú vajíčka a z tých sa rodia nové vši a tak to ide dookola,kým máš čo len jednu hnidu,tak budeš mať vši..je na to hrebeň všiváčik,alebo len rukami,normálne hrebene na to nepomôžu,sú riedke,nezachytia malú hnidu..prípravky sú na živé vši,nie na hnidy,na tie neúčinkujú

ematko29
17. mar 2013

@dari226 ja nechápem ak sa vši stále vracajú,tak potom sa nachádzajú niekde na mieste ktoré navštevuješ len ty.dalej ak vši odstrániš tak skus určitý čas používať prírodný prípravok na odpudzovanie vší,ten pomohol mojej vtedy prváčke LIBERELLA,kúpiš v lekárni.aešte nafarbenie vlasov by tiež malo pomôcť.

acer11
17. mar 2013

nožnice 😀

sovareda
17. mar 2013

Celú domácnosť vystriekať biolitom na hmyz, koberce, čalúnene miesta.

dendy1
17. mar 2013

Minimálne na 2-3 hod si daj na hlavu majonézu - takú min.70% .potom opláchnuť.
http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/...

veriiii
17. mar 2013

Skus tea tree kondicioner, moze byt aj lacny, a kazdy druhy-treti den naniest a vycesavat s velmi jemnozubym hrebienkom dostat aj v lekarni, specialnu na vsi.., takto po dobu 2 tyzdnov..pripravky na vsi-vacsina zahuby len vyliahnute vsi,ale z vajicka sa po 7-10 dni po nakladeni vyliahnu dalsie dospele vsi..takze treba kuru zopakovat po tyzdni a co sa tyka vycesavania, pre istotu 2 tyzdne treba robit..inac ,vsi su velmi "neochotne"opustit pokozku hlavy,takze urcite nemusis dezinf.cely dom.len nechape, ako je mozne,ze to nema cela rodina?😲..

simisi
17. mar 2013

To ti verim,mne dcerka tento rok priniesla vsi zo skoly niekolkokrat,uz som bola zufala,nie a nie sa ich zbavit,mala ich od nej aj mladsia dcerka,skusali sme vsetko mozne,decka maju uplne znicenu pokozku od tej chemie/supiny,dokonca vo vacsich vrstvach/ momentalne maju hlavy ciste,len dufam,ze uz to tak zostane,lebo situacia bola zufala...inak,aj my sme skusali ako posledny ten diffusil H 😉

darkchoco
17. mar 2013

Mala som vsi od sestry 3x ked priniesla zo skoly, vzdy pomohol paranit, poslednýkrát som aj zafarbila a kazdy den vyzehlila vlasy na 200stupnov. Tiez som si toho dala asi 100€. Vsetko sme vyprali a postele,vankuse som vystriekala tym sprejom zdravotnickym co nici aj hiv virus. Ale keby sa mi to y stale dokola opakuje, nevaham oholit hlavu a tiez mam dlhé huste vlasy. ..tie dorastu.. .vsi sa zbavis

zuzulienka1973
18. mar 2013

@dari226 vies co pomohlo mne ked som ich mala asi pred tromi rokmi?Alpa.Stipe to ako sialene.Ale zabralo.Vyliala som si celu alpu na hlavu a zabalila do igelitu.Nechala posobit Aj 4-5 hodin.O 3 dni zopakovala a potom este raz.Zabralo.To som sa docitala niekde na nete.Este raz podotykam sialene to stipe ale da sa to vydrzat.

simonka16
18. mar 2013

@dari226 ahoj ja som si kupila takisto šampon bol nejaký prirodný v zelen flaštičke z lekárne presný nazov si nepamatam ale urobila som to takto : najprv namočila hlavu .... potom dala šampon zabalila do potravinovej folie a asi hodinu mala na hlave potom som sla do sprchy dala na vlasy klasickú masku aby som nemala zničene vlasy ... potom som si vlasy vyžehlila a vši boli preč a inak som si ich potom ešte farbila a to zaberie tiež ale žehlička spáli všetky vajíčka vši (hnidy) .... 🙂 (mne majoneza a domace recepty nepomohli )

dari226
autor
18. mar 2013

@janinah tak hej viem ze to takto ide dookola,uz aj manzel mi vicesaval ale on tam potom nic nevidel a ja som ich potom zase nasla viac

dari226
autor
18. mar 2013

@veriiii tak ja neviem ako je to mozne ze ich vsatci nemaju,comu sa aj velmi tesim

dari226
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dazdovka
18. mar 2013

@dari226 ako to citam, az som sa zacala skrabat vsade, tiez si spominam aku hrozu som mala z dcerinych vsi... Dva mesiace sme sa toho nie a nie zbavit. Ja som bola vtedy tehotna, tak som jej nemohla na hlavu striekat chemiu a sampony ju stipali. Kazdy den som jej vlasy umyla, vycesala, vmasirovala kajeputovu silicu, zabalila igelitom, odbalila, umyla, na druhy den tea tree oil, co ja viem co este, pomohlo asi len vyzabijat tie zive a vydriapat vajicka von. A preventivne kazde 2-3dni zas vmasirovat tu silicu, tusim som davala aj levandulovu, aj tea tree, ako prislo. Zmizli.
Kolegyna mi zas vravela ze im pomohol iba Hedrin.

dari226
autor
18. mar 2013

@dazdovka vidis a ja sa s tym trapim uz tak dlho ☹

krasneleto
18. mar 2013

@dari226 prepac nechcem sa ta dotknut ale ty mas 5 rokov vkuse vsi?
niekde robis chybu potom lebo to neexistuje ze to mas vkuse

brnka
18. mar 2013

@dari226 tak sa daj ostrihat (aspon skratit a preriedit vlasy) a potom vycesavaj hnidy

dari226
autor
18. mar 2013

@krasneleto nie v kuse ku koncu teh.som ich zrazu nemala a neviem ako to je mozne sami zmyzli a potom niekde za par mesiacou som mala zase.
keby som vedela tak by som tu chybu nerobila ,ale neviem kde je chyba vsetko robim podla navodu,vycesavam ako sibnuta,vyskusala som uz vsetky mozne pripravky ale nic nepomaha.
a dotknut?????ja uz som taka zufala,ze mi je uz pomaly jedno co si kto mysli ja sa ich chcem len zbavit 😔

dari226
autor
18. mar 2013

@brnka aj to uz bolo tiez ziadny rozdiel ☹

krasneleto
19. mar 2013

@dari226 tak to mi je luto... ze takto trpis