Dlhodobý tik v oku

taruma
3. mar 2022

Ahojte, mate nitko tik v oku aj viac ako mesiac, či dva? Magnézium beriem, nejako to zatiaľ nefunguje.. Ďakujem

luciar260
3. mar 2022

@taruma ano mavam skoro kazdy den, tiez uzivam magnezium dlhodobo

klarissa25
3. mar 2022

Nasad thiamin

venusa85
3. mar 2022

@taruma ahoj, ja som to mala nedavno, volala som ocnej a je to nervoveho povodu, doporucila mi vitaminy sk. B, dlhodobo. Ja som mala aj kvapky, myslim, ze tiež s B a pomohlo

sikea
4. mar 2022

@klarissa25 ahoj thiamin pomáha ?

taruma
autor
4. mar 2022

Podľa Vás netreba a tým ísť na neurologiu? Alebo lepšia otázka, boli ste s tým niekto u neurologa? Ak áno co vám povedal a aké vysetrenie urobil? Na googli čítam ze ak je to dlho môže ísť vzácne aj o sklerózu multiplex.. No do riti 🤦 takto sa vystresovat... Minulý rok som s hodou okolností bola na mr mozgu dva krát a šetko čisté.. To mam ísť zas na mr? Mňa trhne.. Niekedy ten tik je lepší ale stále sa to vracia.. Už dva mesiace.. Niekedy mi aj v nohách sklbne keď ležím..no na nervy

nikpa
4. mar 2022

@taruma ja to mám asi rok 🤦 obvodná ma s tým poslala na neurológiu, ešte som nebola. Alebo že to je psychika ale to u mňa pochybujem, nemám nič čo by ma ťažilo alebo trápilo.

taruma
autor
4. mar 2022

@nikpa a nechceš ísť? Aj keď co urobí neurológ? Skromne si myslím ze ak by šlo náhodou o sklerózu multiplex, nebolo by to len tikom v oku.. Ajtak ma picne mam pocit ze ptm ma to len viac ešte vypína keď si nahovaram takéto blbiny... Radšej si idem dať nejaký drink vraj to posobi na nervové receptory.. 🤪🤷‍♂️ Lebo sa z toho scvoknem

nikpa
4. mar 2022

@taruma ale áno, pôjdem k neurológovi.

lianne7
4. mar 2022

@taruma keď som mala kedysi zapal v žalúdku, tak vtedy som mala taky dlhodoby tik s okom.

luciar260
4. mar 2022

@taruma ja to mam uz vyse roka , okrem tikov v oku aj svalove zasklby po celom tele, bola som u neurologa povedal ze to prejde 🤷‍♀️ mne aj ruky trpnu v noci plus divne pocity na hrudi atd atd ( strasne neprijemne, neprajem nikomu). Zrejme psychika alebo je to nervoveho povodu tiez mam problemi s chrbticou takze vsetko moze mat suvis.... treba len pozitivne mysliet ze to nieje nic vazne 😉

taruma
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klarissa25
5. mar 2022

@sikea áno...

sikea
5. mar 2022

@klarissa25 a ako často sa môže užívať ?

certi
8. mar 2022

@luciar260 nemas tetaniu?

certi
8. mar 2022

toto riesim aj ja, 5 mesiacov tik na oboch ociach, ocna mi na to dala atd, maste, kvapky-nepomohlo, tak mi pichla do svalov okolo oci botox, pomohlo na jedno oko, na druhe nie, tak mi este dopichla max. davku - nepomohlo. je to blefarospazmus, neda sa to liecit, mozno MR hlavy, tiez uz neviem co s tym, na nervy mi to ide, este aj zahmlene vidim,neostro a to som si dala pred par mesiacmi robit nove okuliare....Dlhodobo uzivam Magne B6, B,D....a nic

luciar260
8. mar 2022

@certi mavam take priznaky, bola som na vysetreni kde mi lekarka povedal ze test vysiel negativny ale ze to neznamena ze ju nemozem mat 🤷‍♀️

certi
8. mar 2022

@luciar260 no uzas

taruma
autor
8. mar 2022

@certi a bola si niekedy na mr hlavy? Akože ten googel píše kadečo keď máš dlhodobé tiky, ale ja už som sa za tieto dni pýtala toľkých lekárov... Neurologov a každý mi povedal, že nervy, unavené oči, nevyspatost, stres... Vobec to nepripisuju k tomu co píše v najhoršom prípade googel, že skleróza multiplex, alebo nejaké iné neuro.. Ze tam by aj iné veci boli zakomponované a úplne inak.. Mňa na mr ani neposlala teraz, naschvál som sa pýtala, či si to vyžaduje nejaké špeciálne vysetrenie a ze nie... Kalcium, magnézium, béčka a dokonca neurol alebo lexaurin takú kúru si urobiť.. Lebo ze to je nervovo svalové vypatie... Ty ak vidíš zahmlene, tak možno by som pre istotu žiadala vysetrenie hlavy.. Ale taktiež to môže byť problem s krcnou chrbticou u teba.. Vtedy sú takéto tiky tiež alebo zahmlene videnie..

taruma
autor
8. mar 2022

@certi ja som bola minulý rok na mr hlavy dva krát pre istotu lebo mala som aj také ze mravcenie nôh atď... Prežila som panicky sok pred tým.. Zistili mi tetaniu.. Mr hlavy čisté nastastie.. Teraz začali tie tiky, už je to vyše dva mesiace.. Akurát dnes som volala neurologicke mojej a ze žiadne vysetrenie mi koli tomu takéto netreba.. A ze áno, môže to byť aj dlho.. Bohužiaľ.. Vobec sa nezmenila pri tom o žiadnej vážnej chorobe ktorá by sa prejavovala tikom v oku.... Čize..vazne neviem co s nami.. Podľa mňa vypadnúť na pol roka k moru a byť v kľude 😇😉

certi
8. mar 2022

@taruma ja som bola iba u ocnej, ta povedala, ze neurolog mi na to nema co dat, ze pojdem zbytocne.........lekarka mi predpisala magnosolv.
To fakt moze byt z krcnej? to si trafila, mam 4 vysunute platnicky a 5 rokov bolesti, ale preco by sa to prejavilo az teraz? stres suhlasim, toho mam posledne mesiace az prilis...
Kolko toho becka vlastne moze clovek brat? Alebo magne B6....to si davam 2 tabletky podla predpisu

taruma
autor
9. mar 2022

@certi magne B6 je slabé keď už máš prejavy.. To je na udržiavanie.. Béčkom sa relatívne nedá pre dávkovať, čiže zvys dávky! To ti potom vie každý! Odporúčam magnerot kľudne 4tablety denne proste sa nabombuj magnerotom (ak nemáš naprikald nizzky tlak veľmi) plus piridoxin a kalcium.. Ty si hlavne pozrieš krk nejako cvic..krcna chrbtica ide veľmi do hlavy a veľmi do očí.. Ľudia aj dvojmo vidia, iskricky, čokoľvek.. Neviem ti povedať ze je to u teba z toho ale podla popisu to úplne sedí! Nasad ti mg a piridoxin ten si daj aspoň dva krát za deň aj tri.. Držím palce ❤️

tajfa
5. júl 2022

@taruma zlepsilo sa to s tym tikom? Mne to zacalo asi pred tyzdnom 😕 neurologicka riesila dalej nieco?

certi
5. júl 2022

@tajfa ja to mam uz 9 mesiacov

tajfa
5. júl 2022

@certi magnosolv nepomohol? A u neurologicky si nebola?

certi
5. júl 2022

@tajfa nepomohol, nebola

lucinkaboz
14. máj 2023

@lianne7 naozaj....ako ja

lucinkaboz
22. júl 2023

Ja som to mala pri zápale zaludka z helikobaktera

jk1234
11. dec 2023

@luciar260 ahoj , ešte mavas tie zašklby ?

luciar260
12. dec 2023

@jk1234 ahoj ano uz som si na to aj zvykla, niekedy viac inokedy zas nic a zas to pride... nieje to nic vazne neboj

ibatanecnica
12. dec 2023

@taruma SM to nie je. Tik v oku má veľmi veľa ľudí aj ja. Je to prepracovanosť + PC. Ke´d mám deň volna, vyspím sa, nepozerám TV, žiadny mobil, kľud, pohoda, vtedy to nemám.