Dlhodobý problém s lupinami

vtakopysk
19. aug 2020

Mám obrovský problém s lupinami. Trvá to už viac ako rok. Skúšala som zihlavovy šampón, brezový, brezovu vodičku, dixie značku, syos šampón na lupiny, z lekárne vichy na lupiny, kokosový olej, šampóny bez parabénov a silikonov(pivný, regeneračný atď proste jedna značka ktorá má šampóny bez parabenov a silikonov len viacej druhov) taktiež som skúšala normálne šampóny na obale žiadne parabeny silikóny nič aj tak mi to zle robilo. Skúšala som garnier fructies....akýkoľvek šampón ktorý mi robil zo začiatku dobre (bez parabenov a silikonov a ten od garnier + kokosový olej) po určitej dobre prestal fugovať. Ako keby sa dačo vyplo a hneď bol zlý. Užívam vitamíny c a zinok lenže nič nepomáha. Už som zúfalá bola som u kožnej ta mi odporučila šampón z lekárne ktory som už skúšala ale všetky tie šampóny na lupiny keď ich prestanete používať tak sa vam lupiny opäť vrátia. Aspoň v mojom prípade. Nepoznáte niekto nejaku dobru doktorku ktorá sa tymto zaoberá do hĺbky alebo akákoľvek forma pomoci?

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
19. aug 2020

@vtakopysk pokial mas lupiny tak nemozes pouzivat sampony z drogerie. Musis to riesit bud samponmi z lekarne alebo od koznej. Lupiny su ochorenie vlasovej pokozky 🙂 V reklamach sa to prezentuje ako nieco v poriadku, ale v poriadku kedy staci si dat head and shoulders a je vybavene. Ale takto to nefunguje. Co ti ja mozem z vlastnej skusenosti poradit - tak je samopon v lekarni (nie je lacny) Mediket Plus. To jedine mi zabralo na lupiny - nepomohol mi ani nizoral. Ten pouzivas podla potreby do vyliecenia lupin. Po kupani je dobre pouzivat fen. Ako sa presusi pokozka tak sa na nej netvoria bakterie a kvasinky. Postelne oblecenie treba prat 1x do tyzdna a bud do susicky alebo zehlit. Vankuse treba prat v sanitole po dobu liecenia. 1x do roka si skus spravit kuru (a teraz to bude zniet uplne sibnute) ze si das pripavok proti vsiam pre deti s tea tree olejom. Je to neskodne a pekne to vonia, ale znici to vsetko vo vlasoch a ostane krasne cista pokozka + krasne vlasy. Inak smer kozna.

nerienpagan
19. aug 2020

alebo skusit alergologiu, mozno mas alergiu. Ja mam konkretne na parfemy a teda aj sampony musim pouzivat specialne bez vone. Ale je vela zloziek v kozmetike a konkretne aj v samponoch, co mozu kozu vysusovat a sposoboval lupiny.

jedlicka222
19. aug 2020

@vtakopysk: sampon Selsun z lekarne. Manzel mal dlhe roky problem s lupinami a niekto mi poradil tento zazrak.

vtakopysk
autor
20. aug 2020

@kittykat22 ohľadom šampónov z lekárne som skeptická lebo nie každý si môže dovoliť pravidelne kupovať šampóny z lekárne. Mne bolo povedané že mám vyskúšať sódu bikarbonu a citron

medulienka81
20. aug 2020

@vtakopysk vyskúšaj jablčný ocot, mne pomohol. Vygoogli si o ňom ničí aj plesne aj lupiny na koži.

vtakopysk
autor
20. aug 2020

@medulienka81 momentálne som vyskúšala citrón ale určite aj jablčný ocot vyskúšam

medulienka81
20. aug 2020

@vtakopysk vyskúšaj, mňa svrbela pokožka, mastné som ich mávala. Ukludnilo mi to kožu. Az to prestalo, vlasy boli aj krajšie aj lesklé

kittykat22
21. aug 2020

@vtakopysk lenze sampon proti lupinam z lekarne - ako som ti pisala vyssie, nie je na denne pouzivanie, ale na to aby si si vyliecila choru pokozku hlavy. Ked lupiny zmiznu, tak si mozes najst vhodny sampon - hoci aj z drogerie. Davat si na choru pokozku sodu a citron ... tak to ma ani neprekvapuje, ze mas problemy. Ak sa budes nevhodne starat dlhsiu dobu o vlasovu pokozku, tak sa moze stat, ze prides o velku cast vlasov vdaka znicenemu vlasovemu folikulu. A je velmi tazke v starsom veku ho obnovit.

xckaret
21. aug 2020

A ja sa opytam....cim si umyvali lidia vlasy pred 100, 150 rokmi, myslite si ze riesili tiez taketo problemy? Kazdy druhy clovek ma taketo problemy.

vtakopysk
autor
21. aug 2020

@xckaret tak ale v dnešnej dobe keď máme milión možnosti si myslím že to je riešiteľné. To čo bolo pred neviem koľkými rokmi ma nezaujíma lebo to ide mimo mňa

vtakopysk
autor
21. aug 2020

@kittykat22 mne sa práve so šampónom s lekárne stalo že počas jeho používania som mala v poriadku vlasy ale keď som ho vysadila (lebo lupiny neboli viditeľné) všetko sa vrátilo späť

kittykat22
21. aug 2020

@vtakopysk ale problem nebol sampon z lekarne, problem je sampon co si pouzivala potom. Musis najst iny. Fenuj sa po kazdom umyti - tak rapidne obmedzis poskodenie pokozky.

vtakopysk
autor
21. aug 2020

@kittykat22 nepoškodíš si teplom vlasy? A potom už neviem jake ine šampóny mám používať. Ja som ich striedala a aj tak nezabralo nič

meluzinaaa
15. aug 2022

@vtakopysk tinktúra orešak na suché vlasy.je to pecka.naozaj