Dlhodobý kašeľ - strach z RTG

dubek
30. nov 2022

Dobrý deň prosím ma niekto podobnú skúsenosť?
Minulý rok v novembri som nejako ochorela brala som atb nebol to covid ale dosť silná chrípka od vtedy som pravidelne každé 2-3 týždne chorá skoro vkuse kašlem a som na atb...posledný týždeň ma to znovu chytilo lekárka mi vzala krv aj vytery všetko ok ale prešlo to do takého štádia že mám suchý kašeľ sem tam vykašlem hustý tmavo zelený hlien a mám bolesť na hrudníku takú akoby pálivú aj medzi lopatkami bola som dnes na rtg zajtra mam ísť pre výsledky viem ze to je zbytočné tu vypisovať ráno sa dozviem co to môže byť ale ovláda ma neskutočný strach a stres z toho najhoršieho prešiel si tým niekto ??

luccija
30. nov 2022

@dubek ano, mala som zapal priedusnice.Ked si casto chora pytaj sa k imunologicke brala som Imunor a velmi mi pomohol

dubek
autor
30. nov 2022

@luccija zistili ti to z rtg??

luccija
30. nov 2022

@dubek nie, pocuvala ma.Ja, ked som chora mam vzdy zapal dolnych dychacich ciest.Ale pre istotu som bola aj na RTG.

dubek
autor
30. nov 2022

@luccija ja mam taky strach zajtrajška 😮‍💨😮‍💨

12katka21
30. nov 2022

Daj vediet potom ako si dopadla. Kludne aj sukromnu spravu. Som podobny pripad. Aj ked asi trosku miernejsi. Po chorobe vzdy este mesiac kaslem.

sorayaardente
30. nov 2022

To sem tam vykaslanie môže byť z toho,že zatekaju hlieny z nosa cez nosohltan dole a telo sa to snaží dostať von,práve to nemusí byť často. Načo ATB,robili crp? Či to je baktéria alebo vírus?? Ak je to vírusové,niečo na podporu imunity a antivirotiká? ATB by som nebrala už..ak bolia pľúca,môže to byť aj z chrbtice ,ďalšia vec,ak je nejaký zápal,pomáhajú aj cesnakove obklady s masťou,infra lampa a inhalacie. Žiadne ATB,akurát to len zhoršia pokiaľ nejde o baktériu..na podporu imunity by som si pýtala isoprinosine a k tomu tabletky hliva ustricová a chlorella spirulina minimalne 3 mesiace 😉 držím palce

dubek
autor
30. nov 2022

@sorayaardente nieje to nič bakteriálne nezistili to z vyterov Ani z krvi vždy mi píšu len bronchitída či to moja lekárka alebo na pohotovosti a stále len atb od minulého novembra už asi 6-7 krát som mala a nechcem už atb

sorayaardente
30. nov 2022

@dubek moja ORL mi dávala 7 rokov stále ATB .som povedala dosť,ani som ich už nebrala,len asi trikrát,potom som ich prestala vyberať ....došlo k tomu,že to môže byť alergia ,takže si idem svojou cestou a jedine mi pomohla kombinácia hliva ustricová ,chlorella spirulina a sem tam isoprinosine na nakopnutie imunity. Imunita ide cez čreva

sorayaardente
30. nov 2022

@dubek ak bronchitida,dá sa nasadiť liečba s tým,čo som písala ,plus dlhodobo solmucol,ktory je na liečbu bronchitidy

dubek
autor
30. nov 2022

@sorayaardente ďakujem 🥰 určite vyskúšam hlivu a chlorellu ...len človek Googli a potom nastupuje stres a strach

sorayaardente
30. nov 2022

@dubek určite skúste,ale chlorella spirulina,nie čistá chlorella,lebo ono to je zvlášt a aj spolu 😉 no fakt minimálne 3 mesiace treba každý rok , hlavne sa nestresovat,lebo ako náhle je telo v strese,v panike,vysoký hnev,tak je magnet na choroby

lukbe
30. nov 2022

@dubek kašeľ môže byť aj z pľúcnych chlamýdií, na tie ti robili odbery?

simulienka2207
30. nov 2022

@dubek neboj sa, mysli pozitívne. Držím ti prsty, aby to bolo v poriadku❤️

dubek
autor
30. nov 2022

@lukbe áno všetko ok

dubek
autor
30. nov 2022

@sorayaardente dakujeem🥰🥰🥰🥰

dubek
autor
30. nov 2022

@simulienka2207 💓💓💓

sorayaardente
30. nov 2022

Ešte inak keď vás dusi,kedy najviac,ráno,cez deň,v noci? Je fajn vypýtať nejaké antihystaminikum ,raz za čas,keď je kašeľ veľmi dusivy ,tak buď zenaro,zodac na predpis alebo homeoaptikum rhinoallergy

luccija
30. nov 2022

@sorayaardente aj mna tak liecila obvodna vzdy ATB, az som sa pytala k imunologicke ta mi zobrala krv znizena bunkova aj celkova imunita povedala, ze prvy virus a hned budem chora s takymi hodnotami v krvi, ze nevie preco som tam neprisla skor
@dubek pytaj sa k imuno a alergo.Mne robili aj RTG dutin stale mi zatekalo plus na alergo ma testovali, ale nie som alergicka.Chvalili imunoglukan a brat zinok, cecko vyssie davky
Nefajcis?ak ano obmedz to

luccija
30. nov 2022

@dubek kedy si mala Covid?kamaratka takto dlho kaslala, az dostala kortikoidy v spreji robili jej spirometriu a mala tam zmeny

panelacikova
30. nov 2022

@luccija však píše, že nemala covid. teda vraj. ale už neuvádza, či si to myslí, alebo bola na PCR... chcela som však podotknúť, že ak by to predsa len bol covid, ale testami nezachytený, alebo pomýlené vzorky (aj to sa stáva), tak poznám niekoľko ľudí, ktorí sa už niekoľko mesiacov s prestávkami lomcujú s kašľom a každú chvíľu sú PN, pretože im stále čosi "chytí" dýchacie cesty. skrátka nie sú v poriadku.

nwnw
1. dec 2022

@dubek yabro inhalovat by ti nepomohlo? Mojej mame to kazali.

luccija
1. dec 2022

@panelacikova niekto ma problemy aj rok aj pol Covide..a nepripisuje to ku Covidu

misinka20
1. dec 2022

@dubek ahoj, dôležitejšie ako tvoj strach je to, že treba tento stav riešiť a rýchlo. Ja som po hospitalizácii vo Vyšných Hágoch kde som bola 19 dní a keďže už 3/4 roka nevie nik zistiť čo mám na pľúcach (všetky vysetrenia a teda mi ich robili požehnane veľa sú negatívne) museli mi robiť biopsiu pľúc torakoskopiou. Teraz čakám na výsledky už 3 t... poviem ti vidieť tam tie stavy a hlavne tie kedy to ženy odsúvali koli strachu neprajem nikomu. Takže sa vôbec neboj výsledku RTG, nasmeruje to teba aj lekárov správnym smerom a pomôžu ti 🙏🙏🙏 ... včasná diagnostika všetkých chorôb je dôležitá... a hlavne sa nevyplaš keď si prečítaš popis ja keď som si to prvý krát prečítala, tak som sa skoro zložila lebo prvé čo mi napadlo bola rakovina pľúc ... držím palce nech to dopadne čo najlepšie 🙏🙏🙏🙏

saska00
13. mar 2023

@dubek môžem vedieť prosím ako si nakoniec dopadla ?

dubek
autor
27. mar 2023

@saska00 bola som na tom snímku všetko ok.....ibaže som veľmi často chora stále aj ten kašeľ takže som nejako nepokrocila

mv77
4. feb 2024

@dubek ahoj, podarío sa ti nakoniec zbavit toho kasla? ja mam tiez uz 4 mesiace po nedoliecenej letnej viroze zapalene priedusky ale bez kasl, len stale oddrham hlien, vsetko negativne, vytery, odbery, chlam myko, az na CT popis chronicka bronchitida... inhalujem Ecobec uz mesiac a stale rovanko, zahlienenie, tlak a bolest na prieduskach, drhnem cire hlieny stale...zufalstvo.

mv77
4. feb 2024

@misinka20 ahoj, alo si nakoniec dopadla v tych Hagoch?

misinka20
8. feb 2024

@mv77 Vyborne, uz je vsetko v poriadku...

mv77
8. feb 2024

@misinka20 a co ti naordinovali? aky bol problem? vdaka

misinka20
9. feb 2024

@mv77 Diagnostikovali mi Sarkoidozu... takze nakoniec to rakovina chvala Bohu nebola 🙏