Dlhodobý kašeľ

michaelam2
22. nov 2021

Ahojte, chcem sa opýtať či nemá niekto skúsenosť s dlhodobým kašľom. Už mesiace pokašliavam a mám pocit hlienov v hrdle. Kašeľ prejde vždy keď začnem užívať lieky na alergiu ALE alergiu nemám žiadnu. Okrem alergológie som bola na ORL, rentgen pľúc, pľúcne vyšetrenia z krvi, celkovo krv všetko OK. Nikto nič nenašiel. Neviete mi poradiť z čoho to môže byť? Ďakujem.

nika1971
22. nov 2021

@michaelam2 robili ti testy na alergologii? len tie zakladne alebo aj rozsirene...kludne to moze byt alergia

michaelam2
autor
22. nov 2021

@nika1971 robili mi tie co sa na ruke robia ...žiadna alergia sa neprejavila...povedala mi doktorka ze su este testy z krvi ale že ak sa mi na ruke neprejavilo absolutne nič, tak že z krvi je minimálna šanca, že by sa alergia ukázala

leeo
22. nov 2021

@michaelam2 mala som na strednej tiez taky dlhy kasel a potom to samo preslo. Vlastne pila som caj z pamajoranu neskor. Vyskusaj.
@michaelam2

michaelam2
autor
22. nov 2021

@leeo vďaka za tip, vyskúšam

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelam2
autor
22. nov 2021

@viestta áno, vyšlo, že som kedysi prekonala chlamýdie ale už ich nemám...mykoplazmy tiež negatívne

marianarem
22. nov 2021

@michaelam2 Este dalsia moznost je reflux, takze na gastro by som sla.

michaelam2
autor
22. nov 2021

@marianarem tohto som sa celkom bála...máte s tým skúsenosti? ako by sa to ešte prejavovalo?

marianarem
22. nov 2021

@michaelam2 Ja mam len taky mierny reflux, hlavne citim kyslu chut v ustach a obcas sa v noci zobudim s takym poleptanym vysusenym hrdlom. Moj maly ten aj kasle niekedy z toho a referuje ze citi v ustach chut jedal, co jedol pred pat hodinami. Ale viem ze moze z toho byt aj zahlienenie, pocit akoby nejakej hrce v hrdle. Teraz som si spomenula, ze v tehotenstve som to mala silnejsie a obcas som mala az take bolesti/krce v pazeraku.

michaelam2
autor
22. nov 2021

@marianarem no teoreticky by to mohlo byt ono, skusim sa na to spytat doktorky

13matka17
17. feb 2024

@michaelam2 ahoj, aky to bol problem nakoniec?

michaelam2
autor
18. feb 2024

@13matka17 nikto nevie 😀 casom to preslo same, myslim ze som sa zacala viac hybat a cvicit a preslo to …vsetky testy u roznych doktorov boli vzdy ok