Dlhodobý kašeľ

cherry1981
2. okt 2014

Uz dva mesiace ma trapi kasel. Kazde rano vykasliavam zltozelene hlieny. Absolvovlala som plucne-sputum bolo negativne(ale vsak bolo brana pocas atb) Brala som trojo ATB, CRP-negativne, spirometria negativna. Viac vysetreni mi neurobili. Za dva tyzdne som objednana na alergologiu. Tento stav je po zapale priedusiek a neviem sa zbavit toho kasla. Neviem co este absolvovat, pytala som sa aj na krcne, ale neposlali ma, ze naco ked mam CRP v poriadku, snad alergolog porobi este viac vysetreni,
Bojim sa tych zltych hlienov, uz neviem co postupit aby to preslo

jamelia
2. okt 2014

ahoj, nie som odbornicka, len laicky - skus vynechat mliecne vyrobky - mlieko zahlienuje, mozno ti to trosku pomoze.

map0007
2. okt 2014

@cherry1981 ahojky a neskusali ste babske recepty na ten kasel a hlieny.Mam osvecene cibulovy sirup alebo cajik,( cibulku ocistit nakrajat a posypat cukrom alebo medom,nechat postat a potom pit,po lyžičkach.Tu stavicku si mozte dat aj do fkasticky a do chladnicky.A tu cibulu mozte zaliat ako caj,Alebo z lekarne je dobry sirup s biliniek Sinupret.Nam to zabera a pomohlo to aj mojim kamoskam a ich detičkam.🙂

cherry1981
autor
2. okt 2014

@jamelia dakujem mliecne vyrobky nejem vobec, ten kasel je hlavne rano taky hlienovy.

@map0007 Skusala som aj pijem bylinkove caje, uvidim co mi povie na tej alergologii, mozno je to alergia, len keby boli tie hlieny biele, ale znepokojuje ma, ze hlieny vykasliavam zlte az do zelena. A kazde rano, tak uvidim alergologa mame super u nas tak snad on nieco poriesi a poradi viac 🙂

petrouchka
2. okt 2014

@cherry1981 ja som to mala take styri roky dozadu
Kupili sme novy byt, prerabali sme ho, vsade bol prach, zacala som kaslat, najprv som myslela ze to je alergia
Byt sme dorobili, vsade bolo cisto a ja som stale kaslala, trvalo to od augusta do novembra
Vyter a sputum negativne, crp negativne, rentgen v poriadku, alergia to nebola
Potom ma obvodna poslala k pneumologicke, mala som sa objednat cez telefon, ked som tam volala, pytala sa, co vsetko mi robili, tak som jej to povedala a ona hovori, ze si mam dat este urobit protilatky na mykoplazmy a chlamidie - robi sa to z krvi, brala mi to obvodna a mala som aj jedno aj druhe, asi dva mesiace som brala atb a postupne to preslo

cherry1981
autor
2. okt 2014

@petrouchka prosim Ta a ake atb si brala ak si pamatas? Moja obvodacka mi odmietla urobit vysetrenie na chlamydie a plucna nenavrhla samozrejme, tak idem este na alergo a budem si pytat toto vysetrenie. Tiez si vykasliavala zlte hlieny? Tiez hlavne rano?

petrouchka
2. okt 2014

@cherry1981 uz si nespominam presne, ze kedy som najviac kaslala, ci rano alebo kedy, ale mala som hlieny zafarbene a huste a viem, ze som sa nevedela dokaslat do konca
presny nazov atb si uz nespominam, ale viem ze som ich brala dost dlho, tusim tri tyzdne, potom pauza a zase tri tyzdne alebo tak nejak, povodne mi chcela dat pneumologicka ine, ale este som vtedy kojila, tak mi dala druhe a mala som z nich hnacky aj napriek tomu, ze som uzivala probiotika

monkabr
2. okt 2014

@cherry1981 Ahoj, myslim, ze by ti urcite pomohol Majorankovi caj a cibulovi caj + urcite oreganovi olej, resp. oreganove kapsule, jeden z najucinnejsich odhienovacov. Popozeraj na nete, google ti povie viac 🙂

maca283
2. okt 2014

@cherry1981 A neskusala si jazvecie sadlo da sa kupit aj v lekarni u nss to zabera vždy

cherry1981
autor
2. okt 2014

@maca283 Ahoj neskusala dakujem za tip,
@monkabr Dakujem skusim tie caje si urobit

annko
3. okt 2014

ahoj, pokial ma kasel drazdivy charakter, super su francuzske kvapky drosera compose, su z byliniek a su jedine co mne pomohli ked som mala dlhotrvajuci kasel. naozaj odporucam! 😵

agentkazs
17. okt 2014

Ahojte kocky.....tak ja kaslem uz druhy rok... ☹ ☹ ☹ podobne ako @petrouchka tiez sme kupili a prerobili byt , a az po 3rokov som zacala kaslat, vlhky , produktivny kasel....najprv som si myslela, ze mam to od deti, dlhodoba unava, vycerpanost, jedno tehu za druhym....potom starsie zacala chodit do skolky, a vsetko som od nej chytila a samozrejme nedoliecila, ved kedy... 😒 No povedala som si uz dost! Tak som zacala chodit po vysetreniach....alergia negativna....testujem sa dalej...no ale som riadne zufala, proste rano vstanem a kaslem a kaslem a kym sa vykaslem su to aj cele hodiny ☹ ☹ ☹ poobede, vecer, noc, je to pomerne dobre...
Baby poradte, podporte, som uz zufala.... ☹

agentkazs
17. okt 2014

@petrouchka sputum je hlien, co vykasles?

agentkazs
17. okt 2014

@monkabr ja pijem oreg.olej....ale nic ☹

monkabr
17. okt 2014

@agentkazs Vyskusaj tie caje, co som pisala, mohli by pomoct...

nutrimas
17. okt 2014

@cherry1981 Na odhlienenie vyskusajte tiez sirup alebo caj zo skorocelu.
Pripadne moze mat velmi dobry ucinok aj aromaterapia, zo silic, ktr. podporuju vykasliavanie a pomahaju pri zahlieneni su velmi dobre a bezne dostupne napr. borovica, jedla, eukalyptus, aniz, prip. zmes viacerych ucinnych eter. olejov, ktr. mame tiez aj v nasej ponuke tzv. Respirant - staci nakvapkat par kvapiek do aromalampy, alebo v zriedenej forme napr. s jojobovym olejom postriekat vo vzduchu.
V kazdom pripade uplne vylucte nielen kr.mlieko, ale aj vyrobky z neho - jogurty, syry. Obmedzte tiez konzumaciu mäsa, niektore druhy ovocia, ktr. zahlienuju - napr. banany a tiez biela muka, biely cukor, alternativna je cukor brezovy.
U dr. si ziadajte vsetky potrebne vysetrenia, a ak uz nic z vyskusaneho nezaberie, bola by namieste celkova ocista organizmu, detoxikacia, prirodzene stravou.

terapiabachovky
17. okt 2014

@cherry1981 dobrý deň, mohla by som Vám spraviť diagnostiku a zistiť záťaže v organizme aj prípadné baktérie, len neviem, či niečo také chcete absolvovať.

posielam link: http://terapia-bachovky.webnode.sk/diagnostika-...

petrouchka
17. okt 2014

@agentkazs ano, sputum je ten hlien
U pneumologa si uz bola? Druhy rok je hrozne dlho, u mna to trvalo dokopy asi 4 mesiace a aj tak ma to hrozne vycerpavalo

cherry1981
autor
31. okt 2014

@agentkazs a vykasliavam biele? Mna velmi znepokojuje, ze som vyuzivala trojo atb, vsetko negativne a vykasliavam zlte to mi robi starosti 😢 akurat cakam este na vysledky z krvi na chlamydie a mykoplazmy

agentkazs
1. nov 2014

@cherry1981 Ahoj, ano, aj ja vykasliavam biele az zlte hlieny.....ja som zatial brala len 1x antb. tiez mi vyter z hrdla a nosa vysiel neg. a aj krv, ze v norme, ale chlamydie a mykoplazmy mi nerobili.....a co mi vysli testy z krvi, tak alergia to nie je.....ja som uz z toho hotova, naozaj.....prosim Ta daj mi vediet, ako Ti dopadli vysledky....ja Ta budem tiez informovat, ja momentalne beriem lieky na astmu ad alergologicky, a potom mam prist na kontrolu....kaslem dalej, niekedy viac, inokedy menej...tak aj ja Ta budem informovat, ze co dalej....v kazdom pripade, drzim palce!!!!!!!!

cherry1981
autor
1. nov 2014

@agentkazs aj ja berem lieky od plucnej na astmu spreje ale nevidim ziaden efekt ja sa bojim tych zltych hlienov idem na alergo 18.novembra pre vysledky z krvi na chlamydie tak ti dam vediet

loxa
1. nov 2014

@cherry1981 skus na noc nechat kurenie len na jednotke a poriadne si vyvetraj ked ides spat..na radiator daj mokry uterak..vela ludi ma problem s kaslom ked je vykurovacie obdobie..

cherry1981
autor
1. nov 2014

@loxa ale ja ho mam od jula, a v izbe ktorej spim mam riadiator vypnuty, tak s tym to urcite nieje 😒

namornicka
1. nov 2014

@petrouchka ;
@cherry1981
Baby, na 99% to budú chlamýdie alebo mykoplazmy (ak to ovšem nie je alergia). Nech vám lekárka urobí krvné testy, preboha čo vás nechá trápiť. Ak ich odmietne tak ju požiadajte aby vám podpísala papier, že vám odmieta urobiť testy na tieto baktérie - to zvykne zabrať, nezoberie si to na triko 😀

agentkazs
1. nov 2014

@cherry1981 my mame vlhko v byte, takze mokry uterak nehrozi....uz sme kupili aj odvlhcovac tuto jesen.....ciste zufalstvo ☹ ☹ ☹

agentkazs
1. nov 2014

@namornicka dakujeme 🙂 dufam, ze sa toho kasla zbavime ☹

petrouchka
1. nov 2014

@cherry1981 a preco az 18. novembra? To je este daleko a uz dost dlho sa trapis, mne tie vysledky na chlamydie a mykoplazmy trvali urcite kratsie, mozno tyzden. A liecba na to byva dlha, niekedy aj dva mesiace, cim skor zacnes s liecbou, tym lepsie. Podla mna by Ti mohla zavolat, ked budu vysledky pozitivne. Kazdopadne drzim palce, nech sa toho kasla uz zbavis. Mne to trvalo tiez asi 4-5 mesiacov a bola som z toho riadne vycerpana.

cherry1981
autor
1. nov 2014

@petrouchka neviem alergolog mi kazal prist po vysledky 18 tak sa budem musiet dovtedy trapit ani mi ich moja nechcela zobrat az alergologovi hovorim nech mi ich zoberie ci su to neni chlamydie a povedal ze ok ale ze podla neho to bude aj tak v poriadku lebo zevraj keby to boli chlamydie tak mam bud crp zle alebo sputum by to ukazalo ale nakoniec mi tu krv zobral kedze plucna to vooobec nenavrhla a obvodacka povedala ze netreba

petrouchka
1. nov 2014

@cherry1981 ja som mala praveze aj crp aj sputum negativne, mne doktorka povedala, ze to je hlboko v plucach, ze to clovek tak lahko nevykasle von, aby sa to dalo zachytit v tom spute ci ako sa to povie

cherry1981
autor
1. nov 2014

@petrouchka No som vobec rada, ze mi to nakoniec alergolog zobral, lebo kazdy sa k tomu nejako nemal, neviem co im to robi taky problem riadne vysetrit, aj to keby som to neziadala ja, tak mi to ani neurobia

agentkazs
2. nov 2014

@petrouchka a potom ti tie chlamydie zistili z krvi??? @cherry1981 ja tiez neviem, preco je s tym taky problem....a tiez mi potom alergologicka povedala, ze chlamydie a mykoplazma, ze by sa prejavovali inac......ani alergia to nie je, tak co to je????!!!!! Inak medzi nami baby ja som bola normalne nestastna, ze alergiu mam negativnu 😒 🙂 A kedze beriem lieky na astmu momentalne mam taku liecbu, tak som si citala o astme, tak to su celkom ine priznaky, ze suchy kasel, tazke dychanie, alebo kasel po namahe, no to ja nemam, ja kaslem najma rano.... som zufala, mam strach...proste..... ☹ ☹ ☹