Dlhodobo cítim hlieny pri prehĺtaní

1. aug 2024

Baby, nestretli ste sa stym? Už dlhodobo čo si spominam mám problém že pri prehĺtaní slín , cítim vkuse hlieny , niekdy viac , inokedy menej… niekdy sa bojim že sa tým až udusim 😫
Čím to môže byt ? Čo stym ? Poradteeee

petulka2021
1. aug 2024

Sirup si neskusala dať

autor
1. aug 2024

@petulka2021 neviem na čo sirup ? Ja kašeľ nemám vôbec

petulka2021
1. aug 2024

Aby sa hlien rozpustil a mohla si ho vykašľať

petulka2021
1. aug 2024

Alebo si zajdi ku obvodnej , nech ti dá vyšetrenie spútum na mikrobiologiu

karolinakovac
1. aug 2024

Určite navštív ORL

victoriab
1. aug 2024

Vitaj v mojom svete
Hlieny v krku 3/4 roka. Treba ist na alergologiu, orl, ale aj gastro (kedze hlieny sa tvoria aj z refluxu) a potom samozrejme plucny, ja mam podla mna astmu uz, pri mne ani parfem, ani cigaretovy dym, vlhko, zmena pocasia, nemozh byt, lebo hned prehltam sople.

mamina7070
1. aug 2024

sinupret forte

ns994
1. aug 2024

Mozes skusit naparovanie, inhalovanie, konvicka(preplach nosa). Za mna najlepsie naparovanie, aj ked v tomto teple je to des. A este lieky na uvolnenie, rozpustenie hlienov. Su rozne sinupret, ambrobene. ...Sinupret je prirodny z byliniek. Mne pomaha, ked toto raz za cas mam. Mozno este morska voda na precistenie nosa... No a ako je pisame vyssie nebolo by odveci skočiť za lekarom zistit z coho to je.

autor
1. aug 2024

A dá sa nejako zistiť či je ten hlien zo žalúdka alebo z pľúc alebo nos ? 🤔 bože keď si predstavím kolko lekarov musím obehat aby som zistila 😏

victoriab
1. aug 2024

Len behanim po lekaroch, inak nemas sancu zistit. Mne na alergologii nezistili nic, na orl mi povedala, ze vsetko ciste, mne bolo do revu, uz som len dufala, ze mi niekto konecne nieco povie.

mandzula
1. aug 2024

@victoriab moja mama s tym bojuje uz par rokov a nezistili jej nic. Sama si vychytala potraviny, ktore nemoze - viem o mlieku, cokolade, spracovanom ovoci, alkohole.

autor
1. aug 2024

@victoriab a nakoniec si čo kde zistila ?

tatiana149
1. aug 2024

No úplne ako ja. Trápim sa s tým už vyše 4 rokov. Napíš mi. riešim to do teraz.

tatiana149
1. aug 2024

@victoriab mám to isté úplne. Všetky vyšetrenia podrobené. Všade.

tatiana149
1. aug 2024

Všetkých som obehala niekoľko krát. Furt sa nevie príčina. Ale prišli na mnoho iného. Trebárs reflux, laktózu, helicobakter, nosná prepazka, disfagia, atď.....

larinka552
1. aug 2024

Ten Sinupret forte je dobry + trochu viac pit a vypluvat tie hlieny, aby sli von

tatiana149
1. aug 2024

@victoriab tiež som na Tom tak isto. Niekoľkokrát všetky vyšetrenia. Pľúcne, gastro, orl, všetko opakovane. Aj kardio, štítna žľaza, interné, neurológia, psychológia, usg, rengeny, CT, no hlieny furt mám v hrdle a chorá niesom ani nekaslem.

autor
1. aug 2024

@tatiana149 a reflux si si poriesila ? Však to kože byt príčina tým pádom 🤔

tatiana149
1. aug 2024

Áno liečim sa s tým na gastro.

vakatko
1. aug 2024

Cukor, sladké ovocie, mlieko, biela múka, kysnuté pečivo, ryža ... zahlieňujú, ak máš premnožené kvasinky, hlavne po užití ATB. Skús Protikvasinkovú diétu, Probiotiká, čaj z Púpavy, horké jedlá ...

sterea
2. aug 2024

Choď na alergologiu, podľa mňa to máš z alergie.