Dlhodobé hnačky

zemiacik96
21. jan 2023

Zdravím mam dlhodobo hnacky uz som zúfalý... mam za sebou gastro kolonoskopiu aj MR všetko v poriadku (už vyše roka užívam reasec a duspatalin trocha sa to tými liekmi upravilo ale musím ich užívať)
Niekedy môžem zjesť hocičo a nic mi nieje inokedy ma začne preháňať aj zo zemiakov
Budem rad za každú radu / skúsenosť

anjelicek26
21. jan 2023

Tak ked si vsetko vylucil, tak popracfuj na stravovani... budes musiet podriadit stravovanie a zivotny styl jednoducho tomuto problemu... skusit bezlaktozovu, bezmliecnu, bezcukrovu a bezlepkovu dietu, potom bezhistaminovu... jednu po druhej a nie vsetky naraz... a ano hladanie toho "spravneho" stravovacieho konceptu bude trvat dlhsie. Ale ina cesta nebude... ono raz zjest hocico a potom zas dietne proste znamena, ze si si to rozdrazdil a zas to potom dietou zachranujes, musis vytrvalo a dlhodobo jest zdravo a podla urciteho vzorca... aj ked je to zivot obmedzujuce, ale mat hnacky dokola je hrozne neprijemne.

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
isis234
22. jan 2023

Neužívaš lieky? Vitamíny? Môže to byť i z toho... že ich už nepotrebuješ. Zmeň stravovanie, Chlieb kváskový. Plnotučné mlieko, syry. čaj na detox-pestrec mariánsky, žihľavu, medovku.Prečistiť črevá pečeň.

zemiacik96
autor
22. jan 2023

Diéty mam odskúšané všetky a všetky zvlášť minimálne 2-3 týždne dodržiavane a ziadna zmena ... jedine bezlaktozovu dodrziavam stále (to mam diagnostikovane) ale aj keď zjem normálny syr tak mi nič nieje ... ako píšem niekedy ma začne preháňať z potravín ktoré som predtým normálne jedol a nic mi s nich nebolo ... no mam obavy ci to nebude dôsledku stresu a lieky užíval len na to trávenie

helen_167
26. jan 2023

@zemiacik96 odporúčam Drags imun je to super liek objednáš na nete okolo 20eur vychádza , pomôže na 100perc, aj na iné problémy je to prírodné antibiotikum, sama som mala hnacky toto jedine zabralo...

ardilla8
26. jan 2023

@zemiacik96 môže to byť stres. Mala som to isté. Vyšetrenia- všetko v pohode. Ale stres ešte zo školy, žila som s rodičmi, atď... až keď som sa vydala, osamostatnila, upokojila sa, prestalo to. 🙂 skus riešiť aj ten "vnutorny" stres, ktorý navonok nemáš, ale niekde v podvedomí môže byť...držím palce. 😉

herminka26
19. júl 2023

@zemiacik96 dobrý deň brali Vám aj krv?