Dlhodobé hlieny v krku

marcella84
19. máj 2022

Dobrý večer prajem. Už dlhší čas (asi 5 mesiacov) pozorujem problémy so zatekaním hlienov do hrdla. Najviac sa to prejavuje, keď si ľahnem na chrbát, vtedy mám pocit, ako keby mi v krku niečo zavadzalo alebo ma tlačilo, občas mi to prekáža počas zaspávania. Tiež sa to intenzívnejšie prejavuje po niektorých druhoch jedla (mliečne výrobky, sladké...). Nemám pritom vôbec žiaden kašeľ, ale hlieny musím nestále vypľúvať, čo mi pripadá dosť nepríjemné najmä v spoločnosti. Neustále musím mať po ruke papierové vreckovky. Začalo sa to prejavovať krátko po mojej druhej dávke vakcíny proti Covidu, takže je dosť možné, že vinníkom bolo práve očkovanie. Ďalšia vec, krátko pred nástupom prejavov som absolvovala aj antinikotínovú biorezonanciu (tá bola našťastie úspešná), no keďže občas ešte pociťujem nutkanie na fajčenie, v menšom množstve užívam žuvačky Niccorette. Nemôžu byť vinníkom aj tie? Tieto hlieny sa u mňa začali stupňovať aj v poslednom období počas peľovej sezóny. S uvedeným problémom som zašla k obvodnej lekárke, tá mi prezrela hrdlo, spravila vzorku, no výsledok bol negatívny a povedala, že všetko je v najlepšom poriadku a že takéto hlieny sú bežná vec. Predpísala mi piť repíkový čaj, piť pravidelne citrónovú vodu a užívať tabletky Sinupret. Vyjadrila sa, že je to možné aj v dlhodobejšom horizonte, pokiaľ to neprejde. Zaberalo to síce, ale len dočasne a po čase sa hlieny opäť vrátili. Vedeli by Ste mi prosím na to poradiť niečo iné? Máte s niečím podobným skúsenosti? Dosť ma to trápi aj z toho dôvodu, že o pár týždňov mám ísť na operáciu pruhu s anestéziou, no obávam sa, že s týmito hlienmi to bude problém a u anesteziológa neuspejem. Ďakujem moc pekne za každú radu.

zuzi56
19. máj 2022

@marcella84 ja chodím každé 3 roky na operáciu polipov v nose, presne keď ma začne trápiť to zatekanie a upchatý nos, už viem že sa to zhoršuje .
Davaj si aspoň 5 dni 2 krát denne do nosa sprej na odpuchnutie sliznice( nasivin, otrivin, afrin ....)
Ak ti to prejde, buď chod na alergologiu, ale asi najskôr na usno nosno krčné, kukne ti dinosa .
Ak tam nebuš mat nič, tak to bude alergia.

mijunik
19. máj 2022

@marcella84 nepiješ bublinkové nápoje? Môžu to spôsobovať aj tie.

marcella84
autor
20. máj 2022

@mijunik práveže tie nepijem. Ale skôr je problém v tom, že pijem často primálo, pri tom neustálom pracovnom kolobehu povinností bohužiaľ akosi na to zabúdam :(

marcella84
autor
20. máj 2022

@zuzi56 ďakujem za radu, vyskúšam... Známa mi vravela, že vraj je na to dobré ešte aj koloidné striebro, tak vyskúšam aj to...

zuzi56
20. máj 2022

@marcella84 ale koloidne striebro z lekarne nieje moc top produkt, to by si si ho musela doma urobiť,

marcella84
autor
1. jún 2022

Tak dnes som zašla doktorke (keďže zahlienenie stále pretrváva), diagnostikovala zápal v hrdle a predpísala ATB Zinnat. Vraj zabíjajú baktérie, ktoré sú primárnou príčinou môjho problému. Tak snáď to zaberie...

dollydo
11. jún 2023

@marcella84 Dobrý deň, trápi ma ten istý problém. Cez deň ako tak sa to dá. Najhoršie keď si večer ľahnem. Ako ste sa zbavili hlienov? Čo Vám pomohlo? Ďakujem za odpoveď.

marcella84
autor
16. júl 2023

@dollydo Ospravedlňujem sa, že reagujem takto neskoro, ale dlho som tu nebola... Dosť dlho som riešila tento problém s viacerými lekármi, ktorí môj problém nevyriešili. Nakoniec som zašla na pľúcne oddelenie, kde bola našťastie veľmi milá a ochotná pani dr. Ochotne sa porozprávala o mojom probléme, predpísala lieky (Omarit, Clarinase Repetabs a sirup Trifed - sú len na predpis) a postupne to dosť významne poľavilo. Vyjadrila sa, že ide o alergiu a trvá to pomerne dosť dlho, kým to úplne odoznie. Dosť možné že ide aj o dôsledky očkovania proti Covidu. Našťastie, už sa cítim o dosť lepšie ako minulý rok, hoci príznaky sa ešte sem tam objavia.

marcella84
autor
16. júl 2023

@dollydo doplnok: ešte môžem doporučiť zaobstarať si buď domácu soľnú jaskyňu alebo soľný inhalátor, tiež dokážu zmierniť príznaky

dollydo
16. júl 2023

@marcella84 ďakujem, Alergická som už od puberty ale nikdy som nemala hlieny. Napísala by si mi meno doktorky? Objednala by som sa. Očkovaná proti covidu nie som. Ale začalo mi to po covide..možno to má súvis...

maminkadeticiek
16. júl 2023

Vsetko co popisujes sedi na reflux, ktory ma prepadol z cista jasna a vyvolal ho u mna napr dzus,ktory som zacala intenzivne svojho casu pit.Bolesti hrdla po rane,vecer a v noci uplne extrem,hlieny,odkaslavanie.Hrdlo uplne ciste.Bol to reflux ktory sa presne takto prejavuje.
Strava sa ti vracia spat,obzvlast ked si lahned vecer a pepsin sposobuje presne tieto tazkosti.

marcella84
autor
16. júl 2023

@dollydo MUDr. Helena Horváthová, poliklinika Trnava (PNEUMO-CENTRUM)

sunnyday216
2. sep 2023

@marcella84
@marcella84 prosim vas ja mam tiez problem zo zatekanim hlienov.ale mam pocit akoby som mala aj lavu mandlu zvacsenu alebo ze mi tam nieco zavadzia na tej jednej strane..mozno tie hlieny..vy ste nemali taky problem?

marcella84
autor
4. sep 2023

@sunnyday216 áno, mala som aj pocit zväčšenej mandle, bude to súvisieť so spomínaným hromadením hlienov. Našťastie po tom cca roku už sa cítim podstatne lepšie, aj keď mierne príznaky sa ešte kde tu ozvú, prechádzalo to len veľmi pozvoľna, bol to dlhodobý proces. Môžem len odporučiť domácu soľnú jaskyňu alebo soľný inhalator (dajú sa objednať cez eshop) - dosť mi pomohli, potom piť namiesto kávy zelený čaj, alebo japonskú Matchu, vylúčiť mliečnu čokoládu a mliečne výrobky všeobecne - tiež dosť zahlienuju. Ako prvá pomoc je tiež výborná citrónová šťava s medom alebo aj obyčajné kloktanie teplou slanou vodou.

emanuelka1865
1. nov 2023

@marcella84 dobrý deň môžem vám napísať správu prosím

marcella84
autor
12. nov 2023

@emanuelka1865 ospravedlňujem sa, že sa ozývam neskôr, nebola som tu. Ak máte ešte záujem, samozrejme, môžete.

tatiana149
9. feb 2024

Mám ten istý problém. Úplne akoby ste mňa opísali. Mne to začalo po prvom kovide. Dnes to budú 4 roky a hlieny mám stále. Všetky vyšetrenia ok. Gastro mi zistili reflux a helicobKtera. Aj intoleranciu laktózy. Nikdy predtým som také nemala. Hlienim stále ale furt neviem z čoho tie hlieny sú keď ja ani nekaslem. Furt sa ich zbavim tým že ich vychrlim a oni sú furt naspäť....

kastoro
14. feb 2024

Dobrý deň, aj jaj mam úplne to isté, čo tu opisujete je to dosť nepríjemné. Spôsobuje to aj zápach z úst. Skúsim ešte toho pľúcneho. Moja obvodná mi brala steri z hrdla a bola mi zistená baktéria candida tak môže to mať aj stim niečo spoločné uvidíme dám vedieť ako som dopadol

bossko
9. sep 2024

Ja to mám už asi 5 rokov. Raz je to lepšie, raz horšie. Stále to mám akoby na hlasivkách a musím si od kašlať aby som vôbec niečo mohol povedať. Do pár sekúnd je to tam späť. Chodím behávať a čo pár krokov, tak si musím odpľuť. Pri plávaní to isté. Bol som aj na pľúcnom, kde som doniesol to, čo som ráno vykašľal a všetko negatívne. Pár ľudí mi už hovorilo že mi je cítiť z úst, manželke som vraj nesmrdel nikdy. V noci veľmi chrápem, nos sa mi zapcháva nepravideľne a náhodne. Často si preplachujem dutiny vincentkou alebo morskou vodou, či soľným roztokom. Nič nejako extra nezaberá. Pocit refluxu nemám, kedysi dávno som mal helikobaktera. Veľmi mi to vadí a obmedzuje. Fakt už neviem čo s tým.

tatiana149
9. sep 2024

@bossko mám to rovnako

kastoro
10. sep 2024

Ja mam tiež to isté, všetko poriadku aj pľúcne aj hlieny my odoberali tiež negatívne. Ja si myslím, že to mám z astmy tiež už neviem čo stim je to dosť nepríjemné

tatiana149
10. sep 2024

@kastoro tiež mám pľúcne ok, orl niekoľkokrát ok, aj iných dr som skúsila, aj kardio, neuro, gastro, zubné, proste všetko možné aj nemožné. A zatiaľ pľúcne orl a gastro zhodné povedali že z refluxu. Zatiaľ.

kastoro
11. sep 2024

@tatiana149 na ORL gastro som nebol ale je to dosť možné, že reflux.. Dali ti niečo na to?

tatiana149
11. sep 2024

@kastoro hej klasika nolpaza 40

tatiana149
11. sep 2024

@tatiana149 a teraz akurát o 13.00 mám termín na usg krku v Prešove tak som zvedavá čo zistia tam. Keď už som mala usg krku a nič sa nezistilo

kastoro
13. sep 2024

@tatiana149 tak potom daj vedieť ako to dopadlo ďakuje pekne za odpoveď

tatiana149
13. sep 2024

@kastoro teraz idem kolečko ďalších vyšetrení lebo zatiaľ mam skoro jasný sjoger syndróm. Tak uvidím. Este v pondelok idem tak sama som zvedava