Dlhodobé bolesti chrbtice

21. máj 2020

Mám taký problém, že už dobré tri roky ma bolí chrbtica medzi lopatkami a na mieste kde sa zapína podprsenka. Ale brutálne a ide mi to do rebier aj tie ma bolia. Ráno sa občas budím stuhnuta. Potom to rozchodim a je lepšie. Niekedy aj mesiac je to v pohode a potom sa to zhorší. Bola som u ortopéda, poslal ma na rehabilitácie, plynové injekcie, masáže, veľmi to nepomohlo. Bola som u reumatologa, zobral krv, vraj to nie je reuma ale mám predispozíciu na ňu, nieco z krvi vyšlo pozitívne. Poslala ma do nurchu do Piešťan, tam mi tiež nič nezistili. Iba že nevedia presne určiť, či je to reuma a vraj som hypermobilna. Navštevujem súkromne fyzioterapeuta a cvičím ale veľmi to nepomáha. Bola som aj magnetickej rezonancii a zistili mi uzly, zúžený kanál okolo miechy. Reuumatolog už zlomil palicu vraj nevie ako mi pomôcť. Ja si myslím, že to bude reuma kvôli stuhnutiu ráno a tiež mi pred časom pre bolesť rebra zistili zápal chrupavky. Čo robiť ďalej? Máte niekto podobný problém? Mám 38 rokov.

sasanja
22. máj 2020

Ahoj. Mám tiež 38 rokov a momentálne sa strašne trápim. Ja mám bolesti pri lavej lopatke, hrudnej chrbtici a vyžaruje mi to do ľavého ramena az do laktoveho kĺbu a do rebier nad prsnikom. Mám to akútne už vyše mesiaca, ale tak, že som nevedela ani sedieť ani ležať. Noci a rána sú najhoršie, neviem si nájsť polohu, aby to tak nebolelo, som celá stuhnuta, ubolena. Cez deň, keď chodím je to lepšie. Stále ale beriem lieky proti bolesti, aby som vedela fungovať. Nebola som schopná ísť 2 týždne do práce, lebo som nevedela vôbec spávať. Bola som na magnetickej, viacmenej žiadny nález a platničky v poriadku. Chodím na fyzioterapiu a pomáha mi to veľmi. Odblokoval mi krcnu a hrudnu chrbticu. Ako lepší sa to, ale veľmi pomaly. Mne pomáha kľud a tiež teplo, nahrievanie viackrát za deň. Ortopedicka mi dala infúzie s kortikoidmi, myorelaxans a analgetikom. To mi v tom najhoršom štádiu uvoľnilo svaly a pomohlo. Ďalší týždeň vyskúšam elektroterapiu. Beriem magnézium, Milgammu a Wobenzym.
Mám to ako také akútne vzplanutie už tretíkrát počas posledných 2 rokov a stále potom, čo začnem intenzívne športovať (bicykel, činky, kliky, beh). U mňa je to teda najskôr z preťaženia svalov a fascii a do toho určite aj nerv zapálený. Robím niečo nespravne, lebo ja to mám skôr jednostranne. Tiež som citlivá na chlad, keď spotená po športe nedám pozor, tak koniec. Nechápem ale, že to môže až tak eskalovať...
Skús porozmýšľať, čo robíš zle. Držanie tela, nesprávne pohyby, pri spaní nevhodný matrac, vankúš...
Chcem sa dať na nejaký pilates po tom ako mi to ustúpi...
Držím nám palce, lebo je to veľmi nepríjemná záležitosť!

lucia851
22. máj 2020

Ahoj ja sa trápim s bolesťami chrbtice už asi 7 rokov, mne povedali ze to mam už chronické Ale ja mam aj skoliozu, kyfozu, výrastky,vysunutí platničky. Prvé roky to bolo na nervy až som skončila na psychiatrii lebo som dostala silné depresie, lieky beriem doteraz na depresie ale také aby mi utlmovali aj bolesti a užívam aj milgammu n. Keď mám moc bolesti tak si dám lieky od bolesti alebo idem na injekcie

essenceee
8. aug 2020

tiež som mala obdobie, kedy ma velmi bolel chrbat, lenže mala som to asi zo sedenia na tvrdej a nejkvalitnej stoličke. Takže joga, strečing a kvalitna kancelarska stolička mi pomohli. Sice to nebolo hned, ale bolesti pomaly ustupovali

terezka2556
4. okt 2020
terezka2556
4. okt 2020

Dobrý deň môžte mi poslať vás email.

luciasamko03
15. okt 2020

@sasanja pekný deň rána by som sa opýtala, ako je to teraz s tou bolesťou poprípade co vám pomohlo🙏mam presne tie isté bolesti

8611
5. apr 2021

ahoj,ako sa máš?aj ja trpim tretí rok😢

8611
5. apr 2021

Ahojte,ako sa máte s odstupom času?

8611
16. sep 2022

Ahoj...ako sa mas...ja mam to iste...prosim ozvi sa mi😔 ďakujem

8611
16. sep 2022

@lucia851 ahoj Luci...ako sa mas s tym chrbtom...ja mam hrozne bolesti 3 roky...ozvi sa prosim

8611
16. sep 2022

Ahoj ako sa mas

8611
7. jún 2023

@luciasamko03 ahoj .prosim ta ako sa mas s chrbtom

lucia851
7. jún 2023

@8611 ahoj dobre ako užívam ad duloxetin a liek pregabalin

8611
8. jún 2023

@lucia851
@lucia851 Ahoj.prosim ta ..bola by si ochotna popisat viac?❤

8611
8. jún 2023

@lucia851 som rada ze ti je lepsie...ja som uz zufala...nevladzem fungovat pre rodinu

lucia851
8. jún 2023

@8611 napíš mi správu

kili77
11. aug 2024

@lucia851 ahojte prosim vas napiste mi sukromnu spravu ja som uz bezmocna ani spat ani lezat ... potrebujem surne poradit dakujem ❤️