Dlhodobé bolesti brucha

3. júl 2024

U dcerky 3r, riešime rok bolesti bruška. V lete minulý rok to začalo, riešili sme to s ex pediatrickou no tá nás odbila ze si deti povymyslaju kadeco, odišli sme od nej k druhej. Tá robila testy z krvi, alergie dcérka nemala vtedy žiadne na nič, mala málo železa tak dala dcérke kvapky na železo a taktiež xy vitamínov sirupov, zo stolice jej nasla nejakého parazita ktorého preliecila atb, moč mala v poriadku. No bolesti bruška stále boli, pridali sa vyrážky po tele na to nám odporučila kúpať ju v ovsenej vode a krem nam dala.. Po týždni asi cca to zmizlo ale bolesti stále boli.. Tak sme išli na gastro, tam dcérke z krvi nic nenašli a bola aj na laktozovom teste musela vypiť taku sladkú vodu a fúkať do takeho prístroja, tam tiež nič nenašli zeby mala intoleranciu na laktozu, boli sme aj ja USG bruška tam všetko v poriadku. Na pohotovosti sme snou boli asi xy krát take bolesti mala ale stále nič, az na koniec že má pravdepodobne nejaké zápal v čreve ale nevedia aký. Na gastre nam este povedali ze ma alergiu na jačmeň, tak nám doktorka odporučila vyhýbať sa tomu kde je jačmeň tak sme to tak aj robili. Ale tie bolesti nezmizli, stolicu mala dlhšie dcérka vodnatú a všetky priznaky podobné celiakii. Tak sme išli na gastro s tým že už to nie je normálne aby nevedel nikto co jej je. Povedala doktorka že nasadí diétu bezlepkovú a bezlaktozoú no a od vtedy stolica sa zmenila je úplne normálna bolesti brucha má minimálne, sem tam sa po sťažuje aj ked už neviem naozaj že prečo.. Boli sme u obvodnej a tá nám povedala že v moči jej nasla zvýšené leukocyty a ú no tak zase moč mame priniesť na kultivaciou že aky má zapal. Príznaky má také že sa začala pocikavať v noci aj keď nezvykla už, občas ju boli bruško dnes viac ju bolelo, nič okrem tohto som nespozorovala. Ja už som zúfalá vždy niečo proste riešiť musíme. V septembri ideme na gastro tam jej testy budú robiť opäť tak ja neviem čo to môže byť. Ci naozaj celiakia alebo niečo úplne iné, nechápem že to nevedia zistiť. Mal niekto niečo podobné?

dzulli1980
3. júl 2024

Berie nejaké probiotiká? ... aké železo jej dávaš? ... moja mala problémy s bruškom, keď brala Maltofer.

autor
4. júl 2024

@dzulli1980 nie železo neberieme už veľmi dlhi dobu, brali sme možno mesiac a to bolo minulý rok v zime. Probiotika tiež momentálne neberie žiadne