DKC- umelá chlopňa

9. apr 2024

Ahojte, včera nám volali z DKC, že majú pre nás termín na operáciu a to už budúci týždeň. Dnes sme vybavili vyšetrenia u obvodného, vo štvrtok máme volať DKC už s výsledkom.
Ja som zostala zaskočená, (operácia mala byť pôvodne koncom tohto roka ) nepýtala som sa na žiadne podrobnosti, tak prosím ti, co to mate za sebou, napíšte ako to všetko prebieha, na čo sa pripraviť ohľadom hospitalizácie aj následnej rekonvalescencie. Ako to zvládli vaše deti? Dali sa bolesti priamo po operacii zvládnuť? Koľko trvala hospitalizácia, ako často ste dochádzali následne na kontroly, kedy sa mohli vrátiť späť do normálneho života? Obmedzenia prípadne...
Za každú jednu skúsenosť ďakujem.

idemo
9. apr 2024

Ahoj. Možem napísať svoju skúsenosť s DKC ajkeď syn bol operovany na defekt komorového septa. Celý čas počas hospitalizácie som mohla byť so synom (mal vtedy iba 3dni keď ho hospitalizovali a boli sme tam mesiac). Personál či už sestričky alebo lekári bol úžastni. Nemožem povedať jediné zlé slovo. Pokaiľ bol malý na JIS alebo na OAIM mohla som na stoličke priňom sediť v podstate celý deň okrem vizity a potom večer na noc - vtedy spiš na izbe pre rodičov a keď už bolo malému lepšie bol na oddelení a tam už si s ním na izbe celý čas. Je tam aj hernička pre vačšie deti. Detičkam po operácii dávaju lieky proti bolesti taže toho sa báť nemusiš a pokiaľ nenastane komplikácia tak určite tam dlho nebudete. Teda my sme mali veľkú operáciu a maleho po týždni pustili domov. Neberie žiadne lieky len chodievame na pravidelné kontroly.

autor
9. apr 2024

@idemo ďakujem za odpoveď. Náš má už 17 rokov, prvú operáciu mal tiež ako pár dňový. Dieťa v tomto veku má už veľa otázok, nie je mu to jedno, má rešpekt pred operáciou, ale nemá strach, od mala chodíme na Kramare na kontroly, vie, že ho to čaká a že to bude preňho prínosné, čo sa zdravotného stavu týka. Rád by vedel, ako dlho tam bude, koľko na jiske a koľko ešte na izbe, kedy dostane telefón (áno pubertiak sa bojí, že bez neho bude týždeň 🤭) A tiež ako sa potom starať o ranu, či budeme musieť chodiť často do BA na kontroly, ako a kedy a kde mu vyberú stehy, keďže do BA to máme pár hodín cesty...
Viem, dozvieme sa to o 2 dni, keď si budeme volať do DKC kvôli výsledkom, ale cítil by sa lepšie, keby to vie hneď...a ja som sa na to všetko neopýtala keď mi volali ohľadom termínu operácie

taminka1986
9. apr 2024

Mas vela otazok na zaciatok. Proste treba do toho skocit a neriesit. Vsetko sa vcas dozvie. Dopredu mu ziadny lekar nepovie kolko bude na jiske a kolko este na izbe. Sama som po operacii srdca a je to individualne. Ako sa budu hojit rany ti nikto nevyvesti dopredu. A osetrovanie ran vam vysvetlia pred odchodom domov,daju krytie,oznamia ako casto a kam na kontroly a vyber stichov.

autor
9. apr 2024

@taminka1986 ďakujem za reakciu. Áno, veľa otázok, viem. Ale on sa veľa pýta a ja odpovede nemám a rada by som mu dala aspoň nejaké.
Ale i tak vďaka a prajem veľa zdravia.