Divné okuliare z optiky

13. sep 2024

Ahojte, mam taky problem, ze pred mesiacom som si dala spravit nove okuliare, nedalo sa cez tie skla vobec pozerat, tak som ich sla reklamovat, urobili nove. Snazila som sa na ne zvyknut 2 tyzdne, mala som ich na ociach od rana, no lvzdy som vydrzala len par hodin. Divne mi to skresluje obraz, mam pocit,ze zle vidim, neda sa mi na to zvyknut.
Stalo sa vam to niekedy? Mam dvojo starych okuliari ale ani s jednymi nebol taky problem. Pojdem si to vymenit do inej optiky. Myslite,ze to vymenia? Len skla? Je mi jasne,ze zase zackvakam, len nech to je dobre uz...

mimaapeto
13. sep 2024

Dala by som si znova premerať zrak.. možno sú silnejšie/slabšie ako potrebuješ... keď aj iným očným alebo optikou chyba môže byť tak... mne raz očná dala zle .. v optike premerali velké rozdiely boli a na základe toho som si zhotovila druhé a už ich mám pár rokov

crazy_cat_lady
13. sep 2024

a zmerali ti spravne zrak aj vsetko ostatne? ze ci nie je problem v tom, ze mas slabsie/silnejsie dioptrie, ako by si mala mat..

autor
13. sep 2024

@crazy_cat_lady prv mi zmerali zrak, hodnoty boli take,ake som mala v starych ramovh, zr sa zrak nrzmenil,tak ja ozaj nrviem

galganka
13. sep 2024

Ak nemáš rovnaké dioptrie skontrolujte, či ti ich neprehodili. Mne sa toto presne raz stalo a presne takto mi to ťahalo oči, skreslovalo...

autor
13. sep 2024

@mimaapeto aj u ocneho aj tam boli hodnote tovnake,len tie skla su naprd

autor
13. sep 2024

@galganka no,mam ine dioprrie na kazdom oku. Vidis,aj to moze byt provlem.

galganka
13. sep 2024

Prekontrolujte v optike, my sme sa na tom potom rehotali, ale dlho sme nevedeli prísť na chybu, lebo ja si nikdy nepamätám, ktoré oko mám koľko 🫣

sims122
13. sep 2024

@galganka toto sa stalo aj kamarátke 🫣

dennissa16
13. sep 2024

@galganka normálne si mi dala chrobáka do hlavy. Tiež som naposledy menila skla a odvtedy tie okuliare nenosím, lebo sa cez ne nemôžem pozerať.
Kto vie, či aj mne nevymenili skla.

januska12323
13. sep 2024

Odmerať oči a potom okuliarové sklá možno máš len posunutý stred skla.

muchotrafka298
13. sep 2024

Mas ich nasadene spravne, pripadne Ti netreba tie bocnice za usami viac zahnut? Ak mas napriklad mutlifokaly alebo cylindre, tak tam sa moze stat, ze zo zaciatku horsie s tym vidis, kym sa mozog na to nastavi.

luccija
13. sep 2024

Mame sa to stalo, reklamovala ich choď znova naspat

zobaka
13. sep 2024

ano, dva krat v tej istej Optike, mala som cez sklo obraz ako "rybie oko" vsetko stocene, takze v menovanej optike som si ich nemohla nechat, isla som do inej a tam hned urobili dobre, horsie je, ze sa so mnou hadali, ze "vymyslam" vkuse maju akcie tak asi preto, lebo nevedia robit skla

taktotedanie
13. sep 2024

Nekvalitne sklicka z ciny

butterflyeffect
13. sep 2024

Tak ako vyssie pisu, premerat zrak. Ja som tak mala, zle som videla, sliapala som do prazdna lebo som videla”nakrivo” hlava sa mi tocila a ocna mi tvrdila ze len zvyknut si treba a nakoniec som si sla inde premerat zrak a uplne ine dioptrie a este aj to co mi predtym dali mali cylinder ktory ja som nepotrebovala.

galganka
13. sep 2024

@sims122 mne prvý raz a to teda okuliare už x rokov nosím. Sme sa zakecali s optičkou, keď vypisovala papiere a kým sme potom na to prišli... 😂🫣
@dennissa16 skontroluj, za to nič nedáš. 🙂