Dioptrické slnečné okuliare na mieru

tomasko1990
3. dec 2023

Dobrý deň,

Chcel by som poradiť, chcem kupiť partnerke voucher na výrobku slnečných dioptrických okuliarov. Rozbili sa jej a viem, že ich potrebuje.

Pozeral som si eshopy všelijaké s darčekými poukazmi a bola by strašne limitovaná, rozhodol som sa, že poukaz jej nejaký "vyrobím" a dám jej 150e keš.

Nech si okuliare dá vyrobiť kde chce, teraz moja otázka:

1. Je to dosť peňazí? Kde ste si dali vyrobiť vy?
2. Dalo by sa za tých 150€ dať urobiť aj dvojo dioptrických slnečných okuliarov?

Tomáš

viestta
3. dec 2023

@tomasko1990 za 150€ nemas ani jeden par dioptrickych slnecnych skiel, nie to dvoje kompletne okuliare

deedol
3. dec 2023

moj muz ma a 150e nestacilo ani nahodou, ale on ma vysoke dioptrie + cylindre. chodi do optiky prestige v BA. naposledy to bolo tusim cez 400e - 2x skla + ram

dulazh
3. dec 2023

@tomasko1990 zalezi
1-velkost dioptrie,ci potrebuje stensene skla,ci nema multifokalne atd.
2 -od narocnosti na ram 3-isto ju aj prispevok vo vyske 150euro potesi,kedze kvalitne okuliare su drahe. Mna vyjdu okuliare od 450euro hore,ale u mna su drahe skla.Treba aj hladat optiky-lebo rozdiel v cene toho isteho skla a ramu moze byt aj cez 200eur.

tomasko1990
autor
3. dec 2023

To až tak? Trocha ste ma zaskočili, no a ktoré eshopy kde sa to dá objednať patria medzi tie lacnejšie?

viestta
3. dec 2023

@tomasko1990 ty nic neobjednavaj. Ty jej daj peniazky a nech si ona kupi take ake sa jej pacia, ake jej pristanu, ake jej sadnu a da si spravit skla tak aby dobre videla. Kupovat okuliare, obzvlast dioptricke ako darcek nie je vobec dobry napad.

deedol
3. dec 2023

presne ako pise viestta. kludne jej vyrob vlastnorucne poukazku a daj 150e prispevok - osobne by som sa takemu darceku potesila 🙂

dulazh
3. dec 2023

@tomasko1990 eshop za mna nie-ja to musim odskusat aj pocitovo.Mam ich na ociach cele dni,tak sa musim citit komfortne.Vyrob poukaz a napis prispevok na nove okuliare.Urcite ju to potesi.

vmiri
3. dec 2023

@tomasko1990 tak napríklad moje stali skoro raz toľko a to nie sú žiadne dizajnové, vlastne mi bolo jedno ako vyzerajú lebo ich používam len na šoférovanie

simsalabim
4. dec 2023

Za 150€ kupis len ram na tie okuliare, este bude treba do nich skla. Urob, ako pisu, vyrob jej poukazku a ona si vyberie sama + dolozi, co treba.

janinka007
4. dec 2023

https://www.alensa.sk/dioptricke-okuliare-so-sl... ja mam dioptrické so slnecným klipom...

tomasko1990
autor
4. dec 2023

ok asi navýšim rozpočet na 200€ a vyrobím nejakú papierovú poukážku a to bude najlepšie, snáď si vyberie nejaké niekde 🙂

betulinka1
4. dec 2023

@tomasko1990 mna moje stali pred 3 rokmi 400€. Ale to neries aka suma. Doplatí si a aj 150€ potesi. Len by som jej nedala voucher na konkrétnu optiku ale radsej peniazky do obalky a tam napis na okuliare.

cacianka
5. dec 2023

Ja som okuliaronosič desiatky rokov.
Nekupuj cez net, v žiadnom prípade. Okuliare si musí vyskúšať, aby jej sadol materiál, tvar očnic, šírka, straničky, aj tie krídelká, alebo bez, farba rámu. Taktiež treba zamerať zornicky, a takisto silu tienenia a možno antireflex 🤷.
Nejaká vtipná koláž, text, vyrobiť darčekový poukaz a tak dať peniaze je naj riešenie.
Ona so obeha optiky, pozrie ceny a možnosti a zvyšok si doplatí. Aj 150e je pekný peniaz a veľká pomoc, teda ak ti peňaženka dovolí.

martinvalkovic
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinvalkovic
Odpoveď bola odstránená
Zobraz