Diódový alebo alexandritový laser

engynka
30. jan 2022

Rada by som sa opytala tych z vas co mate skusenost s odstranenim ochlpenia oboma typmi laseru. Ktory laser (diodovy, alexandritovy) je ucinejsi a ktory je bolestivejsi?
Prosim napiste mi ak viete porovnat skusenost s oboma. Dakujem 🙏🏻

ssorayaa
30. jan 2022

podla mna je to individualne, osobne by som vyskusala oba typy (kazdy na inej lokalite). Niekomu idu chlpky rychlo prec a je to dlhodobe a niekto sa ich len tak lahko nezbavi. Ja som absolvovala 6-7 sedeni s diodovym (uz ale davno), bolo to bolestivejsie a chlpky boli v priebehu roka vsetky naspat. Posledny rok skusam alexandritovy - za mna takmer bezbolestny (obcas nieco jemne zacitim, inak bezbolestny), chlpky ale idu dole ovela pomalsie (uvidim s odstupom casu ci zmiznu a za kolko sa vratia), dufam ale, ze tak skoro sa nevratia 😂

engynka
autor
31. jan 2022

@ssorayaa dakujem ti za skusenost. Ja som bola naklonena prave k tomu diodovemu. Kedze ho maju renomovanejsie kliniky. Ale zase dalsie tyranie sa mi fakt uz nechce absolvovat 🙈 takze skor asi ten druhy aj ked sa to predlizi na pocte opakovani procedury

simonara
20. aug 2022

Pri alexandritovom je potrebných 4-5 ošetrení (ženy) 🙂 Neviem ako je to u diodových.

ssorayaa
20. aug 2022

@simonara tu si dovolím nesúhlasiť, je to individuálne, ja už idem na 8 ošetrenie (rovnaká lokalita) a možno stále nie posledné

simonka_ba
12. dec 2022

@engynka Ja som chodila na alexandrovity laser, nohy, bikiny, genitalna aj analna oblast, podpatusie..všetko bolo uplne tak že vončo po 6tom raze, potom v lete bola pauza a trošku nejake chlpky jemne sem tam sa objavili tak cez zimu pojdem tak max 3x na taku udržiavačku. Čo sa týka bolesti tá bola len 1x ale celkom znesiteľná.