Diastáza po pôrode

23. jan 2023

Prosím baby, ktoré ste mali diastazu po pôrode, ja som konkrétne po sekcii 3 roky. Spôsobovala vám aj bolesti? Ako ste prišli na to,že ju máte? Ďakujem

ildiko36
23. jan 2023

Ja to mam už po 2.pôrode a teraz po 3 sa to max zhorsovalo.Ano obcas mam bolesti lebo mam aj herniu pupka, a diastazu neskutočne velké, väčšie ako hlava novorodenca, a pod pupkom za to uz začalo tiež 😓.na operaciu ne idem kvoli alergiam čo mam

autor
23. jan 2023

@ildiko36 a to býva prosím ta v strede brucha alebo kde?

mandymoore123
23. jan 2023

Ahoj ,s diastazou by ti mohol pomôcť dobrý fyzioterapeut. Isto sa dá riešiť. Pozrie,v akých miestach ju máš a akú veľkú. Cvičením sa to dá napraviť. V ťažších prípadoch je možná aj operácia,v prípade pruhu alebo iných komplikácií to prepláca aj poisťovňa.z diastazy môže bolieť chrbát,hlavne v dolnej časti (kríze). Tu diastazu si vieš aj " samovysetrit" či ju máš ,na YouTube sú videá ako na to( v ľahu sa zdvíha hlava dohora pri a prstami je možné nahmatat dieru medzi svalmi)

ildiko36
24. jan 2023

Nad pupkom , ked si lahnes na chrbat a snazis si zodvihnut hlavu ako na brušaky kat to vydno, alebo je na joutub samo vyšetrenie diastazy

pictbridge
24. jan 2023

Ja som mala 13x4 cm vošla mi do brucha dlaň na šikmo som po operácii bolesti som nemala iba dieru v bruchu a veľké brucho . Skontroloval ma chirurg a odporučil operáciu vraj sa tam môže cviknuť črevo ako pri pruhu. Dala som si to robiť na plastickej . 🙂

pictbridge
24. jan 2023

Ak nikomu nevadi pošlem foto pre predstavu. Je to sakra bolestivé po operácii. Musíš byť v korzete aspoň mesiac.

liloastitch
24. jan 2023

@pictbridge prosím ťa aj tí to preplatila poisťovňa? Tiež potrebujem operáciu.

pictbridge
24. jan 2023

@liloastitch poisťovňa ti to preplati len na chirurgii klasickej kde nechcem vidieť ako ťa zašiju . Neriskovala by som. Ja som mala rez kotvu lebo som to mala vysoko . Nie stále je to nutne. Platila som 1200 eur ale to je 8 rokov dozadu viem ze ceny sa pohybujú teraz okolo 2000 eur. Výber si dobrú kliniku nech to urobia pekne. Ja si to chcem dat opraviť neurobil mi to dobre. Nad pupkom mam stále previs.

liloastitch
24. jan 2023

@pictbridge mňa estetická stránka ( jazva) veľmi netrápi, mne sa všetky hoja zle takže tam je jedno kto to zašije, škaredé to bude tak či onak 🙈 mne skôr ide o to, že má diastaza ovplyvňuje po zdravotnej stránke. Teraz som krátko od tretej sekcie, ale už od druhej som nemohla riadne fungovať. Neposadím sa ako normálny človek z ľahu musím stále cez bok vstávať, dlhé státie je pre mňa bolestivé, tiež ju mám vysoko a poriadnu, fizio mi povedala, že toto jedine zašiť.

pictbridge
24. jan 2023

@liloastitch keď tak rozmýšľam aj mňa bolel veľkí driek keď som ju mala. Ale teraz mi tvrdne brucho brutálne mam ho mŕtve od pupka dole nič necítim to je hrozný pocit pre toto by som si to znova robiť nedala ale znova nedeje sa to stále mam smolu. Na plastickej nemáš stehy len vnútorné ktoré sa vstrebávajú tam to zvonka len prilepia určite to vyzerá lepšie . 🙂

ildiko36
25. jan 2023

@pictbridge pane bože ani si nemala taku velku diastazu aku mam ja, neviem si prestvavit ako by ma dorezali

autor
8. feb 2023

Baby a diastaza sa časom môže zhoršovať? Alebo už to bude tak ako je?

mandymoore123
8. feb 2023

Môže sa zhoršiť. Napr tým to bruško a celé to prostredie okolo nie je spevnené,zle sa zapája do denných činností,napr dvíhanie ťažkého . Alebo aj zle vstávanie z postele. Nemalo by sa vstať za pomoci brušného svalstva,ako napr pri brušáku ale vždy zboku a podobne. Aj nesprávnymi cvikmi sa môže zhoršiť,nemali by sa cvičiť ani brušáky ani plank .

autor
9. feb 2023

Dnes som bola u obvodnej, spomenula som jej ze sa mi nejako nezdá to moje brucho, že mám tam také zvláštne jamky a hrbolceky a odbila ma ze sa moc pozorujem. Takže to budem musieť inou cestou poriesit. Chirurgovi sa bez výmenného nedostanem,tak jedine nájsť nejakú fyzio co mi to pozrie? Ta ma potom asi pripadne nemôže poslať chirurgovi, že?

mandymoore123
9. feb 2023

Môžeš skúsiť napr fyzio. Tam si sice zaplatíš ale pozrie ti bruško aj držanie tela

ildiko36
9. feb 2023

Ano k chirurgovi môže ťa poslať ale ťa dorežu s prepačenim ako prasa😰, ja tiez neidem, radšej našetrím na plastiku brucha.Ja už mám take velké že cvičenie u fyzioterapeuta len ťahali peniaze a vôbec to nepomohlo.Keď mi napíšeš ip poslem ti foto ako moje brucho vyzera

mravenek
AMBASÁDORKA
9. feb 2023

@ildiko36 ja som absolvovala operáciu diastazy aj previs brucha a liposukciu v jednom. Na profile mam články, ak by pomohlo 😉

mravenek
AMBASÁDORKA
9. feb 2023

@liloastitch pripájam sa k tej plastickej chirurgii. Absolvovala som operáciu abdominoplastiku, operácia diastazy previsu a som maximálne spokojná. Vôbec to nie je pozosivane halabala..výsledok je úžasný. Mam ak články s foto na profile ak chceš pozrieť 😉

ildiko36
9. feb 2023

@mravenek ďakujem ti velmi pekne, pzriem si to

autor
10. feb 2023

@ildiko36 no ja práveže, by som najskôr len potrebovala skonštatovať, že či vôbec diastazu mam. Keď si robím ten samotest tak mam pod pupkom na bruchu medzi pravou a ľavou stranou taky akoby kanalik, neviem co to je ono. Ja hlavne mam cele brucho také zvláštne v podkozi a chcela by som ho trosku spevniť aspoň alebo co s nim. Len zas aby som si ešte viac nepohoršila. Budem rada ak pošleš foto. Pripadne mi napíš aj prosím ako to máš ty. Ďakujem moc
@mravenek wau tak to je iná paráda, obdivujem že si sa na take niečo aj dala. Riadna odvaha. Ja som si po prvom cisárskom povedala,že už sa snáď nikdy nebudem musieť dat rezať. Ale možno presne ako si písala ze rozdiel rezať niekoľko vrstiev pri sc ale aj tak klobúk dolu.