Diastáza po pôrode

8. jún 2022

Ahojte , mala niektorá z vás operovanu diastazu po pôrode ?? Ja mám rok od pôrodu ,ale moje brucho je v katastrofálnom stave ,mám potrhané brusne svaly a vyskočil mi aj pruh . Cvičila som s fyzio ,ale nepomohlo . Chcem sa opýtať ,či ste to riešili cez chirurga a on vás odporučil na operáciu ,alebo cez gynekológa . A či vám to pomohlo . Ďakujem

tehotna40
8. jún 2022

Pripnem sa

ildiko36
8. jún 2022

Ja som tiež rok po pôrode a moja diastaza je ca na 10palcov+hernia pupka a pod pupkom už tiez diastaza ca na 5palcov.Brucho mám velke ako pred pôrodom🙈.
Bola som za chirurgom a povedal že mi treba dať velmi veľkú sieťku ale keď som alergicka na šici materiál a na narkózu tiež potrebujem si dať daake alergologicke vysetrenie urobyť, lebo ked sieťku neprijme telo nebudem v najideálnejšej situácii..
S operaciou mam pockat tak dlho ako viem , a mam nosiť pas na brucho.Pred 16.rokmi som dostala anafilakticky sokk od uspavacej latky, museli ma zaintubovať a bola som v umelom spanku..
Zatial nepojdem na operaciu, ťahám kym môžem len sa modlím aby som illeus nedostala 😥..

autor
8. jún 2022

@ildiko36 podobné som na Tom,brucho mám ako v 9 mesiaci ,ťažko sa mi dýcha ,fyzio hovorila že jediné operácia ,takže sa rozhodujem ísť za chirurgom ,len dúfam,že mi to pomôže ..preto sa pýtam na skúsenosti :/ ... No máš to ťažké ,ale ak by si mala riskovať pri operácii ,keďže máš alergiu a ešte si mala takýto zážitok ,kaslala by som nato ...

trendyy
8. jún 2022

Obvodny,potom chirurg.... ja som bola pred 10 rokmi na opke a teraz som 1,5 roka po druhom porode a neminie ma to opat

nukileta2107
8. jún 2022

Dobrý deň, prosim vás ako ste zistila že máte diastázu?

autor
9. jún 2022

@trendyy aha čiže obvodná mi musí dať sprievodku ?

autor
9. jún 2022

@nukileta2107 u fyzio

trendyy
9. jún 2022

Predpokladam ze chirurgia to vyzaduje....a chirurg ta odporuci ked tak na operaciu

autor
9. jún 2022

@trendyy ďakujem . Pôjdem si teda vypýtať .

patys123
9. jún 2022

Baby skuste pozriet na FB skupinu Rehab women, diastasis recti abdominis. Vidno, ze pani tomu rozmie, organizuje aj stretnutia po Slovenku, stoji to za pozretie ked si uz neviete rady