Diastáza - cvičenie alebo operácia?

11. nov 2021

Baby, dokázali ste sa dat cvičením dokopy z tej diastazy alebo bude treba operácia? Mam to na 3 prsty

ninapat
11. nov 2021

Najskor by som to skusila dat nejak dokopy cvicenim. Ale hlavne si treba dat pozor na to, ake cviky budes cvicit. Nechaj si poradit od odbornika a nepustaj sa do toho sama, aby si si viacej neuskodila ako pomohla.

kkovacovak
11. nov 2021

Diastaza alebo pruh? Diastazu si napravíš aj sama cvičením. Ani pruh sa nemusí vždy operovať takže diastazu vieš dať v pohode dokopy. Nájdi si dobrého fyzioterapeuta nech ti povie ako na to, nastaví cviky a dá sa to doporiadku. To máš po tehotenstve? Mala si začať cvičiť hneď po pôrode.

margaretka_
11. nov 2021

Kolko si po pôrode?

murka2222
11. nov 2021

Prosím vás,kto vám potrvrdil diastazu ? Ja mám podozrenie moje prsty mi vojdú do pupka 4 , neviem má koho sa obrátiť čo by to potvrdil alebo vyvrátil

margaretka_
11. nov 2021

@murka2222 ja som bola u fyzioterapeuta. Potvrdil a naucil ma cvicit, hlavne dohliadal, aby som cvicila spravne.
Inak neviem v akemu dr sa s tym chodi, tipla by som chirurgii? 🤔

alexandra2468
11. nov 2021

@murka2222 chirurg

kkovacovak
11. nov 2021

@murka2222 mne to tiež diagnostikovala fyzio. Z toho sa mi spravil pruh a to diagnostikovala gynekologička. Riešim aj to s fyzio a keď sa to nedá samé dokopy tak chirurgia.

murka2222
11. nov 2021

@kkovacovak ďakujem skúsim niekoho pohľadať

murka2222
11. nov 2021

@margaretka_ ďakujem

veronice
11. nov 2021

Najdi si na fb sikovnu fyzio Rehab Woman 👍👍

autor
12. nov 2021

@murka2222 ja som bola u obvodného a poslal ma na sono brucha
@kkovacovak ahoj, mam aj aj, ale pruh mam len malinky, nemohla som bohužiaľ cvičiť hneď po pôrode kvôli iným komplikaciam, okrem iného aj s jazvou, celu ma dogabali

@margaretka_ 8 mes

margaretka_
12. nov 2021

Tak to uz je asi dost od porodu, ja som mala na 4 prsty asi 4 tyzdne po. Ale to sa mi este stiahlo dost. Najdi si dobre fyzio a drzim palce 🤗

autor
12. nov 2021

@margaretka_ uz som nasla, lenze kvôli korone majú teraz iba on line, neviem ci sa do toho pustiť keďže sú súkromný a platí sa zato

margaretka_
12. nov 2021

Neviem ako to prebieha online, ale tiez som mala sukrommeho. Dost to islo do penazi, to je fakt 🙄

kkovacovak
12. nov 2021

Ja si myslím že by si mala ísť aj do súkromného. Už len keď ti raz ukáže nejaké cviky ktoré budeš doma opakovať a potom časom prídeš nech ti dá ďalšie tak aj to dosť pomôže a nemusíš tam podľa mňa chodiť úplne pravidelne. Ono to zas nie je taká veda. A to že majú kvôli korone len online k tomu sa radšej nevyjadrujem 😄 To je ako keby mal hrobár homeoffice 😄

autor
12. nov 2021

@kkovacovak presne. Tiež ma to dosť prekvapilo, lebo zato platím, a ako budem vedieť ci to cvičím dobre keď to budem cvičiť sama doma. Neviem co mam robiť.

kkovacovak
12. nov 2021

Podstatou fyzioterapeuta by malo byť že sa ťa dotýka a zisťuje čo je zle a čo je dobre takže je to zvláštny prístup. Skús sa spýtať dr či nie je možnosť ísť k nesúkromnému. Myslím že ti možno nepomôže tak ako súkromník ale aspoň niečo pre začiatok.

autor
12. nov 2021

@kkovacovak u nás sa tomu nikto nesukromny nevenuje

zyxie
12. nov 2021

Ja som to tiež riešila. Absolvovala som vyšetrenie u obvodnej lekarky (nie gynekologicky) ktorá to potvrdila a poslala ma na vysetrenie chirurgovi a dala výmenný lístok na rehabilitačné cvičenia na Antolskú (neviem odkiaľ si, ja z Bratislavy, ale rehabilitačné oddelenia sú určite aj v nemocniciach vo Vašom meste), kde ma naučili ako mám cvičiť a bolo to v rámci poisťovne a nič som nedoplácala. Ja som s tým bola 3 mesiace po sekcii.

zyxie
12. nov 2021

Ešte predtým som si preverila telefonicky, že diastázy bruha na predmetnom rehabilitačnom oddelení riešia.