Diastáza a cvičebný plán

10. máj 2022

Ahojte má niekto skúsenosť s cvičebnym plánom coreyoga, vhodná pri riešení diastazy? Nemám možnosť ísť k fyzioterapeutovi keďže nemám nikoho kto by mi strážil dieťa. A ešte som na zahraničných stránkach čítala že pomáha cvičenie s hula hop obručou. Skúšal niekto? Ďakujem 🙂

dizzy1822
10. máj 2022

Ono sa hovori ze pri diastaze sa nesmu cvicit brušáky sklapacky a podobne ale práve tieto cviky mi zmiernili diastazu o 70% pomocou expandera. Za 3 mesiace vaha rovnaka ale v pase -7cm aj ked je nadvaha treba schudnúť a diastaza sa zmensi ja som schudla 15 kil

autor
10. máj 2022

@dizzy1822 ja nemám nadváhu. Len mám to brucho veľké ako tehotná vyzerám 😏

nina004
10. máj 2022

Ahoj, tiež mi ostala po pôrode diastáza na 5 prstov. Skúsila som postupne program mamacore, fit and tasty a online od Iva Fis. Z coreyoga som mala knižku a našla som pár videí na nete, ale program som neskúšala. Mne pomohlo cvičenie od Ivi. Diastáza sa stiahla na 1-2prsty ,ale brucho mi stále ostalo aj napriek stiahnutiu diastázy.

dizzy1822
10. máj 2022

Kolko ste po porode? Ja som makala pol roka v kuse kupila som si expander dvojmetrovi cvicila iba s nim a pomohlo mi to ale kombinovala som to aj s cvikmi na diastazu videa najdete na youtube. Ja som zacala cvicit 2 mesiace po cisarskom. Ako nehovorim ze som chuda nie nie som ale brucho nemam vypukle ako pri diastaze. Len to chce cas najlepšie cvičiť aj každý den a hlavne sikme sklamacky na spevnenie brušných svalov aspon 25 minut denne. Cim castejsie tým lepší účinok. Taktiez ak ste kratko po porode nemusi ist o diastazu ono sa to moze napraviť same do pol roka len si treba stahovat brucho niečím

autor
10. máj 2022

@nina004 Ivu nepoznám pôjdem sa na to pozrieť. Radšej by som cvičila podľa videá ako knihy. Za aký čas sa vám tak krásne stiahla? Škoda že bruško nešlo dole 😏
@dizzy1822 práveže ja uz dlho rok a pol. A mne po pôrode kila išli hneď dole, ale zas som ani nepribrala vela. Ale to brucho ma trápilo ale som si hovorila že je to asi normálne po pôrode, a že časom sa to prirodzené úpraví ale žiaľ nie. A nahmatala som si tu medzeru takže mám diastazu

nina004
10. máj 2022

Ja som spozorovala video od coreyoga až teraz, ale kúpila som predtým to od Ivi a som spokojná. Cvičenie má šesť týždňov, sú to úplne ľahké cviky na pár minút. Snažila som sa cvičiť trikrát denne,ale mám ročného syna,tak to nie vždy šlo. Došla som po piaty týždeň (ale cvičila som dlhšie ,niektoré dni som nerátala ak som cvičila málo alebo vôbec) a zistila som ,že som tehotná zas. Niektoré cviky cvičím stále,ale skôr z každého toho kurzu niečo a snažím sa trikrát denne,aby sa diastáza počas tehotenstva ešte nezväčšila.

nina004
10. máj 2022

@nina004 Na fcb je aj skupinka diastáza a pridružené potíže,kde poradia alebo si môžeš v lupe aj nájsť názory na rôzne kurzy.

dizzy1822
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dizzy1822
13. máj 2022

ja som cvicila šikmé sklapacky šikmé brušáky normálne brušáky a natahovanie brušných svalov s expanderom plus par cvikov na diastazu a do 3 mesiacov sa zlepšila o dosť.

kubkovamama
13. máj 2022

Mne pomohla joga pre ženy, mali sme viac hodín zameraných na diastazu+panvové dno+krížová oblasť a bedrové kĺby.A samozrejme chrbtica atď,ono to spolu všetko súvisí..a niekto to nazýva coreyoga.🙂 Deti mám tri a dalo sa.Naucila som sa a už som pokračovala doma.

dizzy1822
13. máj 2022

@kubkovamama diastaza znamená rozdelenie brušného svalstva. Zmiernit diastazu sa da posilňovaním brušného svalstva. Cviky na chrbticu panvu a podobne vám brusne svalstvo neposilní. Cviky na panvove dno su na unik moču čo majú hlavne ženy po sekcii. To ako keby ja chcem vypracovať stehna a cvičím líka. Môžte cvicit co chcete pokial necvicite a nespevnujete poriadne brusne svalstvo diastaza vam nezmizne cvicenim chrbtice či panvového dna.

kubkovamama
13. máj 2022

@dizzy1822 viem čo znamená diastaza.A je veľkou chybou cvičiť pri nej klasické cviky na brušné svalstvo.Nech tie cvičebné plány nazývajú ako chcú..Po každom pôrode som mala veľkú diastazu a viem čím som sa jej zbavila

dizzy1822
17. máj 2022

@kubkovamama 🙏🙏🙏🤦🤦🤦