Diagnostikovali mi reumu

olihorniakova
14. dec 2021

Ahojte , chcem poprosit všetkých ktorí bojujú tiez s reumou aby mi dodali silu.... dnes mi ju diagnostikovali a po prečítaní všetkého zlého a nic pozitívneho som zúfalá..Ďakujem

matka1961
14. dec 2021

@olihorniakova dobrý deň, veľmi ma to mrzí a prajem veľa síl.. maminku čaká vyšetrenie ešte len , ale tiež sa obávame. Aké ste mala príznaky?

staronova
14. dec 2021

@olihorniakova ale prosim ta nevesaj hlavu. Naordinuju ti liecbu, ked nezafunguje zmenia. Vsetko bude dobre. Aj ja som si tym presla, dnes som iba sledovana. Kazdy rok dva idem do kupelov a som v pohode. Ano je mozne aj percento ze to bude mat horsi priebeh ako si zelas, ale su aj horsie diagnozy.

daniela2202
14. dec 2021

@olihorniakova napíš prosím, ak môžeš, čo ťa všetko trápilo..... môj priateľ má obrovské bolesti v kolenách, veľmi, veľmi dlho.... ortopéd ho odbil, že výsledky v norme, posielam ho " JA " na reumatológiu....ďakujem ti za odpoveď

zuzanka.zuzu
14. dec 2021

ale však na to sa nemumiera 😀 ja ju mám tiež - dedičná, aj mamina mama (moja babka), aj mama. a až si ma vyplašila... čo také zlé si čítala? akože áno, bolí to, zrazu pochopíš význam slova "meteosenzitívny" 😀 ale celkom "sranda" keď sa ti začne prst skrúcať a rásť do inej strany 😀 pozri, nie je to vtipné ani trochu, ale nič iné nám nezostáva než sa smiať 🙂

charlinka111
14. dec 2021

Môjmu synovi ju diagnostikovali v 5 rokoch. Že zdedil po svokre.

olihorniakova
autor
15. dec 2021

Ďakujem za povzbudive slova.. zacalo to bolesťami kĺbov kolien aj ruk a nôh.. odber krvi ukazal vysoky reumat. Faktor a reumatologicka potvrdila na základe rentgenu reumu.. uvidím čo bude ďalej ci lieky zaberu..

denisaaairdacova
21. nov 2023

@olihorniakova dobry prosím vás chcem sa spýtať či môže bolieť aj hrudník s toho či s toho boli chrbát a od chrbatu hrudník či ako to je aké príznaky si tam dakujem

denisaaairdacova
9. dec 2023

Ahojte chcem sa spýtať ako vám začali príznaky keď vám zistili že máte Rauma
A ako sa s tým dá žit ? Prosím vás pomôže mi som zúfalá neviem byt s detičkami priatel pracuje a ja som stále len doma sa stresujem narodili sa mi dvojičky a mám rok a pol ročného syna začala ma bolieť krčma chrptca troma dvoma mesiacmi a teraz tak týždeň má strane bolia ruky nohy ako keby by som mala svalovku na ráno je to najhoršie keď vstávam neviem sa poriadne postaviť pondelok mám ísť dr zobral mi odber krvi a mám ísť pondelok pre výsledky
Prosím vás čo to môže byť viete mi s tým niekto pomôcť lebo sa strešné bojím či to nemôže byť leukémia alebo niečo také podobne alebo rauma ďakujem.