Diagnostika tetánie

2. aug 2024

Dobry den idem z otazkou rok ma toto tu prenasleduje od prveho razu co som mala ze mi strplo pol tela nevidela som a toto sa asi pred troma mesiacmi opakovalo a pomedzi to mavam hocikedy slabost tela tras pocit ze za chvilu odpadnem a po magneziu to prejde od kedy sa mi to deje doktori mi hovoria ze mam tetaniu ale dnes som bola na EMG a nic neukazalo. Moze sa stat ze to dakedy emg neukaze ? Dakujem

jamimo
2. aug 2024

áno môže, mne sa potvrdila až na druhý krát. Napriek tomu, že som pred vyšetrením neužívala magnézium. (neodporúča sa užívať pred vyšetrením minimálne týždeň, kvôli možnému skresleniu výsledku)

autor
2. aug 2024

Ano 4 dni pred tym som nemala ale dnes sa citim dobre len ma nohy bolia ale dakedy je to hrozne ked to pride a najviac sa prejavuje ked daake lieky dojem napriklad atb naposledy vtedy vyse tyzdna aom nevedela na nohach stat

112lili112
2. aug 2024

Ani mne sa po prvykrat nepotvrdila co ma dost vystrašilo a príznaky este zhoršilo po 2x uz mi pri dýchaní vyšla pozitívne

autor
2. aug 2024

@112lili112 Tiez ste mala pichnutu ihlicku medzi prstami? Ja tiez som vystrasena lebo mi ostava uz len mri a bojim sa vdaka tomu ze ci v hlave daco neni ale to dufam nie