Diabetes a zvýšená kyselina močová

digehe
21. júl 2018

Ahojte,mam zvysrny cukor,(7,5),zatial bez liekov,o 3 tyzdne odber,vie mi prosim niekto napisat ako upravit stravu,coho sa stranit aby som sa vyhla liekom(mame diabetes v rodine) a takisto ako znizit tu kyselinu dakujeeeem velmi

vivien16
21. júl 2018

@digehe lieky sa už nepredpisuju... budeš určite len na diete, obmedziť sacharidy, biele pečivo vymeniť za celozrnne a jesť 6 x denne malé porcie. Hodnota cukru býva do 7,8 čiže 7,5 máš podľa mna ok.

digehe
autor
21. júl 2018

@vivien16 dakujem,trocha si ma ukludnila,lekarka mi povedala,ze ked nebude menej tak idem diabeticke, a to viem,ze ked tam raz budem tak to do konca zivota,mam strach,co ti poviem, a som onkopacient momentalne v remisii,,,,

vivien16
21. júl 2018

@digehe je mám gestacny diabetes a hodnotu cukru som mala 8,4 a povedali mi, že na starobu sa tomu nevyhnem 😕 hlavne upraviť tu stravu, sacharidy minimálne (ryžu a zemiaky vôbec nejem lebo mi zvyšujú cukor viac ako ovocie) a hýbať sa. Treba si odsledovať čo ti robí dobre a po čom sa ti cukor zvýši. Ja si meriam 6 x denne pred a po jedle.

bg2014
21. júl 2018

@digehe najviac zvysuju cukor mucne jedla,chlieb,pizza,zahustene polievky,cestoviny

digehe
autor
21. júl 2018

@bg2014 dakujeeeeem, vôbec si to neviem predstavit, ja som proste závislá na takých jedlách ☹

digehe
autor
21. júl 2018

@vivien16 dakujeeeem, len ako si to odsledujem, vlastne čím, ked mi lekárka nič nepredpisala, tie týždne mám asi ten čas, aby sa mi ukázala cukrovka, alebo nie, potom bude asi až riešit ostatné, no ale už teraz mám strach

bg2014
21. júl 2018

@digehe presne tak, az potom ti dr, povie ci to bolo len nieco z hormonov alebo mas cukrovku,ale 7,5 je v podstate nic, mne ked zistili som mal 33,5 cukor, ja si picham 5x uz 12 rokov jem v podstate vsetko co som jedol aj dovtedy,

digehe
autor
21. júl 2018

@bg2014 tak to teda "nezávidím" dufam, že nedojdem do takého stádia, ale fakt sa velmi toho bojim....

bg2014
21. júl 2018

@digehe zavidiet nie je co a bat sa tiez nemusis ,ked prides nahodou do takeho stadia a zistis co kedy mas zjest kolko pichnut alebo dopichnut, uz je to v pohode ani neriesim ze mam nejaku blbu chorobu

digehe
autor
21. júl 2018

@bg2014 tak preto som to dala do " " a poviem si že nemusim všetko mat, no ale tak čo spravím, dufam ked som porazila raka, tak cukrovka ma nezložííííí, dakujeeeeem za povzbudenie,

vivien16
21. júl 2018

@digehe najlepšie by bolo zájsť k diabetologicke kde by ti predpísala glukomer. Ja som ho objednala z netu... odmeras ráno na lacno a potom 2 hod po jedle, potom vies čo je pre teba ok a čo ne. Hlavne kľud nestresuj sa bo stres zvyšuje cukor a 7,5 je nič 😉

bg2014
21. júl 2018

@digehe ja som optimista vo vsetkom a pre vsetku srandu,nikdy netreba vesat hlavu, ked ma prepustili z nemocnice tiez som mysle 1 tyzden ze uz koncim aj zmrzlinu som sa bal zjest, a tera aj cukriky aj co pride len treba vediet kedy a kolko

digehe
autor
21. júl 2018

@bg2014 tak uvidim ako bude......... dakujeeeem

bg2014
21. júl 2018

@digehe za malo🙂👍❤

digehe
autor
21. júl 2018

@vivien16 no vsak toto som taký stresman zostala, ale ako pišem vyššie, budem bojovat ked bude treba,,, uvidim za tie tri týždne, ked sa mi neupravi,tak potom ma vyšle obvodná dalej,,, dakujeeeem a posielam ❤❤❤ @bg2014

nuska
22. júl 2018

Kup si glukometer. Da sa aj za 20eur a si to slefuj. Najviac mucne jedla zvysuju, cestoviny. Pozor aj na omacky s obchodu. Kecup, horcica, majoneza vsade je cukor. Dokonca paradakkove pretlaky treba citat. Citat vzdy zlozenie. Aj slane tycinky obsahuju cukor. Jest ptavidelne. Kazde 3 hodiny. Vela zeleniny ta znizuje cukor ktory je v jedle. Ovocie s mierou ale radsej si kupit biely jogurt a ochutit ovocim ako kupit ochuteny. Ak je chut na sladke. Kolac, palacinky s gastanovej muky a osladit datlovy sirupom napr. Namiesto cukru odporucam xylitol. A najlepsie je super zacat pit aloe vera gel. Ak mas 7.5 cukor tak pri pravidelnom piti ti to pomoze a aj kyselinu mocovu upravi. Pripadne reishi aj ten je duper aj na onko veci. Napis mi poradim. Mala som tirz problem. Ostal mi po tehotenstve no teraz pekne udrzujem. Lekarka mi chcela dat lieky no odmietla som. Po dokladnom vysetreni zistila ze si to fakt udrzujem dietou a doplnkami.

andykr
23. júl 2018

@digehe Ahoj 🙂 zrovna jsem před pár dny posílala švagrovi tenhle odkaz http://tajemstvizdravi.cz/kyselina-mocova-v-krv...
Ve spodní části tam máš krásně vypsaný potraviny kterým by ses měla vyhnout a který jsou naopak dobrý, tak to snad pomůže.

digehe
autor
23. júl 2018

@andykr dakujeeeeem moc