Depresia,úzkosť,strach

lusssinda38
2. aug 2020

Ahojte chcela by som sa opýtať či aj Vy mavate obrovsky strach z vlastných myslienok,ktoré Vám neustale behajú po rozume a rozoberate ich do katastrofických scenarov?Veľmi sa bojím,že sa zblaznim alebo,ze mi preskoči.Mam už veľmi dlho problémi v rodine z manželovej strany so svagrinou,neustale sa do nás stará a muž ju počúva na slovo.Nemozem za to ale mám z nej strach užívam aj Anafranil a Fevarin cca 6 dni a je to horšie a horšie.Co pomáha Vám pri takýchto stavoch?Dakujem😔

iriska13
2. aug 2020

...to ako fakt si necháte zasahovať do rodiny od švagrinej? Neviem, čím vás terorizuje, ale dostala by lopatou po hlave.....

halabolka
2. aug 2020

@lusssinda38 to su typicke priznaky uzkosti a depresie. Ak si este len zacala s AD, vydrz, ucinok nastupi neskor. Pripadne ti ich doktor casom zmeni, ak to nebude lepsie.

ivangeline
2. aug 2020

psychológ? Psychiater?

eva_eva
2. aug 2020

Ak ešte len s touto liečbou začínaš, tak to môže byť preto ono to postupne bude lepšie. Ale určite by som poriešila aj to ako poslúcha muž švagrinú, hneď by som sa o tom s ním pozhovárala. Nie je to normálne, keďže žije s tebou.

luccija
2. aug 2020

@lusssinda38 pokým nezmenis to, čo Ťa trápi muž, švagriná nebudeš zdravá.Alebo sa s tým zmierit.Na začiatku liečby Ti môže byť horsie.Chces celý život jesť lieky, aby si bola šťastnejšia?

halabolka
2. aug 2020

@luccija to je hlupost. Depresia/uzkost nema nic spolocne s tym, ze jej svagrina je hlupa. To ale pochopi len clovek, co si tym presiel, ze v tom stave nevies racionalne rozmyslat a vsetko ta trapi 100x viac, lebo mozog nefunguje ako ma. Aj keby svagrina odisla na druhu stranu zemegule, depresia jej neprejde.
Lieky vobec nemusi jest cely zivot, mozno jej po polroku pomozu vyrovnat hladiny v mozgu a uz ich nemusi brat nikdy viac.

luccija
2. aug 2020

@halabolka ja som od fachu, tak mňa poučovať nemusíš😜ak je situácia, ktorá Ti nerobí dobre, nevieš sa s ňou zmieriť, cítiš beznádej príde úzkosť, depresia.A kto ju dostal do toho, že nevie racionálne rozmýšľať a mozog nefunguje ako ma?Ona...tým, čo sa deje a nevie s tým bojovat.Samozrejme, že sa bude mať lepšie, keď by švagriná odišla na druhú stranu zemegule odíde stresor😊každá depresia má základ nikto nezostane uzkostny zo dňa na deň.Denne robím s ľuďmi, ktorí povedia ja neviem prečo sa tak cítim všetko je super, muž, deti, práca človek vytesni problém a na 15 stretnutí povie pravdu.Stastny človek , ktorý počúva svoje JA ju nedostane.A vo spôsobí zníženie serotoninu?veď zase len naše negatívne pocity, strachy, myslenie.Je to dlhodobý tlak, pocit, že situácia sa nedá vyriešiť

luccija
2. aug 2020

@halabolka či podľa teba prečo sa cíti zle?😀

stanulienkat
2. aug 2020

@halabolka nemas pravdu. Podvedomie reaguje. Clovek nevie spracovat negativne emocie,utoky.....

halabolka
2. aug 2020

@luccija je to stresor, ktory jej docasne, alebo mozno dlhsi cas sposobuje, ze sa jej depresivne stavy zhorsuju. Keby ale bola zdrava, tak jej to mozno cele pride ako banalny problem, ktory sa da vyriesit jednym rozhovorom.
Ved ja ani netvrdim, ze si za to “nemozme sami”. Iba som reagovala na to, co si pisala, ze nebude zdrava, kym problem so svagrinou nedoriesi. Je to hlupost, lebo ked sa vyriesi tento, pride dalsi. Tak funguje mysel depresivneho cloveka - zvelicuje. Kym sa jej serotinin (alebo cokolvek ine, co nefunguje) nevyrovna, tak ju bude stresovat uplne vsetko a 100x viac ako zdraveho cloveka. A bez AD sa veru nevyrovna. Mozno keby mala niekolko rokov uplne bezproblemovy zivot a robila len to, co ju bavi.

0silvia0
2. aug 2020

@halabolka ani psychicky zdravemu cloveku sa zly clovek nemusi javit ako banalny problem. Aj zdravy clovek moze byt paralyzovany manipulatorom napriklad, kebo sa mozno s takymto typom cloveka doteraz nestretol, tak nevie ako na neho a moze ho takyto clovek davat psychicky dole

luccija
2. aug 2020

@halabolka súhlasím, ale pre ňu je teraz stresor táto situácia.Ja nie som proti AD, ale nie všetko vyliečila AD a zvýšenie serotonínu a dodanie sily, že to zvládnem.Ako píšeš možno sa stačí ozvať a prejaviť sa

halabolka
2. aug 2020

@luccija mas pravdu. Treba sa naucit riesit problemy, ale zial, ked uz je na tom ako je, riesenie problemov jej nepomoze vyzdraviet, akurat si stav mozno nezhorsi.

lusssinda38
autor
2. aug 2020

Ďakujem Vám všetkým ,ja sa už liecim dlho na depresiu niekedy sa cítim dobre a potom príde nejaká situácia a koniec.Ako teraz s tou svagrinou ona je veľmi rozkazovačný typ a ja som zasa taká ,že sa bojím si povedať svoj názor a musím to v sebe ,najprv bol hnev a teraz obrovsky strach,sama tomu nerozumiem....Trpim OCD takže rozoberam veľmi myslienky a velmi to ovláda moju myseľ,veľmi by som si priala keby to už navždy zmizlo.Doktor mi zmenil lieky tak ja len dúfam,že mi pomôžu....