Depresia bez liekov

bubula_007
24. okt 2017

Ahoj. Zvládli ste, či prekonali depresiu bez liekov? Nejakými psychoterapiami, prírodnými, výživovými doplnkami..??

vetthy
24. okt 2017

Podľa mňa záleží na stupni vážnosti a strašné závisí od dôvodu,prečo sa vznikla.napr.ked ti umrel volakto blízky,na tom sa už nezmeni nič.ak máš financne, rodinné problémy, treba ich riešiť (aj keď depresívny človek cca je tak činný ako korytnačka na chrbte). Áno,dá sa to zdolať aj bez lekárskej pomoci,ale musí to byť veľmi šťastná konštelácia.vies,problém je v tom, že pri depresívnych stavov spotreba niektorych mikroelementov (napr.horcik) narastie geometrickým radom,stresové hormóny a pod. Kt. Keď nedoplnis,žiadne zlepšenie sa nedá očakávať.vo všetkom prípade riešiť čím skor.lieky účinkujú cca za dva týždne,sú veľmi spoľahlivé ale aj silno návykové,k homeopatickym sa neviem vyjadrit, ale je pre mňa predstaviteľné,že keď sa doplnia chýbajúce mikroelementy, uľaví sa

natalienka12
24. okt 2017

@bubula_007 ako vies ze mas depresiu? Musi ta vysetrit lekar. Bezny smutok, skleslost este nie je depresia.

vetthy
24. okt 2017

@natalienka12 no,práveže spoľahlivé vyšetrovacie metódy neexistujú,ideš k obvodnému,napíše frontin či neurol, čo je dočasné riešenie,na chvíľočku sa uľaví,pýtaš sa k psychológovi,nerieši problémy medicínskeho charakteru,ideš k psychiatrovi,žiadna psychoterapia,hned lieky

henrikir
24. okt 2017

podla mna by si sa mala poradit s doktorom, nech posudi ake vazne to je a mozes mu kludne povedat, ze by si to chcela riesit inak ako liekmi a myslim, ze ak to nebude nevyhnutne tak ti ich podla mna ani on nebude zbytocne davat 🙂

natalienka12
24. okt 2017

@vetthy ved ano ale ak niekto mesiace trpi ma zachvaty paniky mysli na smrt nic ho netesi tak asi to bude depresia. Ale bezny smutok urcite nie.

vetthy
24. okt 2017

@natalienka12 sorry,nechápem tvoj príspevok.otazka nebolo o smútku,ale o liečení depresie z vlastných skúseností,ja som sa prispela v tom zmysle

natalienka12
24. okt 2017

@vetthy nechaj tak...len lekar psychiater vie diagnostikovat depresiu a nie je pravda ze vzdy nasadzuje lieky.

1andrea111
24. okt 2017

@bubula_007 skús psychoterapeuta, aj Ťa usmerní, že či to je na lieky alebo nie. Len si treba vybrať dobrého. Ak si chceš zato zaplatiť a neni problém komunikácia cez skype, vedela by som Ti jedného odporučiť.

deti95060810
24. okt 2017

skús si v lekárni kúpiť niečo volnopredajné....isto poradia. ale ak máš typické príznaky ako nespavosť, záchvaty paniky - tak tam pomôžu už len lieky od psych.

bubula_007
autor
24. okt 2017

Ja chodim k psychiatrovi, nedal mi hned lieky, ale ma nasmeroval k psychologicke. Mam urcenu diagnozu. Mna skor zaujimaji realne skusenosti, ci sa niekomu podarilo dostat sa z depresie aj bez liekov. 😉

vetthy
24. okt 2017

Mne nie,na začiatku som potrebovala lieky,aby som si zlepšila fyzicky stav a umiernovala príznaky,potom s postupným riešením problémov za tri mesiace som už lieky nebrala,hoci psychiater tvrdil,že je to na dlhú trať,rok,dva,no nepotrebovala som uz

montemotherone
24. okt 2017

@bubula_007 ak je depresia exogénna, určite je to možné. Psychoterapiou v kombinácii s úpravou životosprávy. Ak je endogénna, bude to ťažšie. Mozgu buď niečo chýba, alebo je narušený metabolizmus niektorých látok. Tam to asi bez medikamentóznej liečby pôjde ťažšie. (Pozri si niečo o liečbe depresie pomocou lubovnika bodkovaneho)

klaudiaden
24. okt 2017

Ja mám kamarátku, ktorej sa to podarilo ale manžel jej bol fakt veľkou oporou, vďaka nemu sa jej podarilo z toho vyškriabať takže ak to chceš skúsiť tak by si mala tiež partnerovi povedať, že potrebuješ aby ťa podržal

petka1982
24. okt 2017

Mne pomohol biofeedback.chodila som na sedenia k psychologicke.

eliska13
24. okt 2017

@bubula_007 ak máš len obcasne úzkosti, panický atak Je to možné,ze zistis čo Ta stresuje eliminuje a budeš Ti lepšie.Ženy idú často na doraz,presiluju sa neventiluju sa emócie únava...záleží ako Ti je,ak si placliva, máš roztrúsené nohy, zle myšlienky, nevieš dobre spať myslim,ze to je na lieky
Ako niekto písal ukludnovaky pomôžu na chvíľu mozog vplyvom stresov stráca serotonin a začnú sa objavovať úzkosti, depresie a to je už len na AD.Nemyslím,ze sú návykové beriem ich roky moja povaha prežívanie a predispozicie sú také, ze pri veľkom probléme zmene sa mi úzkosti a mierna depresia objavia znova, ak lieky neberiem
Psychoterapia pomáha a zmeniť co sa da co je tvoj najväčší stresor

eliska13
24. okt 2017

@petka1982 co to obnášalo akým spôsobom to prebiehalo?ďakujem ako dlho si chodila?

petka1982
25. okt 2017

@eliska13 skus si pozriet na nete.pomocou dychania to funguje.par sedeni treba.bola som viac krat ale presne ti uz nepoviem.a nedoplacalo sa.

romea
25. okt 2017

určite skôr psychologička ako psychiater, psychiater malokedy odporučí hned nasadí lieky a načo pchať do seba lieky ak sa to dá aj inak, ale psycholog musí mať dobrý psychoterapeutický výcvik a ked ti nesadne môže sa stať aj ľudsky treba vyskúšať iného, ked myslíš na smrť nemusíš mať hned depresiu záleží v akom kontexte 🙂

lienka737
25. okt 2017

Ja poznám jedneho, čo sa mu podarilo a vydržal celý život bez liekov.

tizianka
1. júl 2024

Zamestnaj nejakou činnosťou mozog, nech toľko sa nemyslí na hlúposti, vážne, maľovanie krajiniek, niečoho niekomu čo by urobilo radosť, ak nebývaš sama, je to dobré, aspoň sa môžeš vyhnúť samote i keď i tá je niekedy vyhovujúca, čítanie, nájdi niečo v čom by si mohla uplatniť ako napríklad dobrovoľníctvo, samozrejme ak nemáš problém stretávať sa s ľuďmi...