Depresia a stres pred operáciou

dia333
3. dec 2021

Ahojte. Prežívam silne depresie a stres a neviem čo s tým. :( Maju mi vyberať cystu a aj vaječník. Nemám deti a mam strach, ze ten zvysny nebude funkčný a nikdy deti mat nebudem. Cítim sa ako keby zo mňa mali vytrhnúť polku ženskosti, akoby som bola poškodený tovar. S nikým nekomunikujem, na partnera som zla a podrazdena, lebo sa mi chce stále plakat. Možno to preháňať, no nikdy som nebola v nemocnici a proste sa bojím a mam pocit, ze ma nikto nechape

slovakboy
3. dec 2021

@dia333 tvoj strach je prirodzený a normálny. Pokus sa vypnúť všetky myšlienky. Aspoň na 15 sekund. Trenuj to. Keď sa už vrátia tak si skús predstaviť že to dáš. V mysli si vytvárajú iné príbehy a nenechaj sa sťahovať tými zlými. Tento svet ma všetky televízne kanály nálad si ten ktorý chceš pozerať a keď sa ti tam serie Markíza a ty chceš pozerať jednotku tak to trenuj vždy preladiť. Povedz si tieto vzdychy: Zdravie zdravie zdravie laska laska laska pokoj pokoj pokoj všetko bude fajn všetko bude fajn vaječník bude funkčný bude funkčný som skvela žena a úplná som skvela žena a uplna. V nemocnici bude dobre a keby k niečomu prišlo ja to zvládnem. Ak narazíš na nepríjemný personál ber to tak že teba sa to netýka ty to zvládneš. Ale teraz si predstavuj že personál bude fajn. A on ozaj bude fajn. Tvojimi myšlienkami si zhmotňuješ budúcnosť no nemysli na ňu ak môžeš. Držím ti veľmi palce na operácii.

biem22
4. dec 2021

@dia333 Ahoj, povzbudim ťa, mám polovicu jedného vaječníka a 2 mesačného syna 💙. Dva krát som mala nezhubný nádor, v 10r mi kvôli tomu zobrali celý vaječník, v 25 sa im podarilo zachrániť polovicu. Rozumiem, že sa bojíš, ale bola by si radšej keby si žila s tou cystou, ktorá by mohla urobiť ešte horší problém? Myslím, že nie , takže ver, že operácia je potrebná a možnosť mať deti je reálna aj s jedným vaječníkom. Držím ti palce, aby z teba aspoň trochu opadol strach, neboj sa, zvládneš to 🙂

slovakboy
2. feb 2022

@dia333 ako si dopadla na operácii? Ako si to zvládla?

jenny43
9. júl 2022

@slovakboy teda toto je podpora, bodaj by aj ostatni boli takou oporou.tiez pracujem na prenastaveni mysle, prezila som si podobne ako vy, ale este mi to lahko nejde, nevadi, mam na to cely zivot.prajem pekny den