Depilácia tváre a akné

edessa
27. feb 2021

Ahojte neviete niekto poradiť ako šetrne odstrániť chlpky na tvari keď mám aj akne?čítala som že ziletkov nie,takže používam elektrický zastrihavac ale chcela by som úplne odstrániť...hadam by som potom už konečne nemala vyrážky na licach...voskove pásiky sa vraj nemajú používať keď je akne či?

katren
27. feb 2021

depilacia tvare ti proti vzniku dalsich vyrazok nepomoze....tam treba poriadnu skincare...

miriam_s
27. feb 2021

@edessa presne ako píše @katren , cielená skin care na tvoj typ pleti, pravidelný chemický peeling. S týmto tie chĺpky nemajú veľa spoločného, problém je inde.

edessa
autor
27. feb 2021

Ďakujem za odpovede....

edessa
autor
27. feb 2021

@katren dakujem za radu už som vyskúšala asi všetko tak som myslela ze hádam to s tým niečo ma lebo sa mi tvoria len na licach aj.chlpky aj akne

miriam_s
27. feb 2021

@edessa čo konkrétne si skúšala, dávala?

edessa
autor
27. feb 2021

@miriam_asi milión veci nedá sa všetko napísať aj rôzne peelingy agresívnejšie aj ovocné aj jemnejšie enzymatucke kade čo rôzne značky produktov a nič resp. Lepšie ale nie úplne ok...mám po 30tke a endometriozu tak možno to je tým...takze na vyrážky už asi nič ale chcem si odstrániť chlpky aspoň no nechcem si zhoršiť akne tak neviem či voskove pruzky dat

sima338
27. feb 2021

Takto, ak sa depiluješ na tvári, to určite vznik akné nespôsobuje, ale logicky, ak máš na lícach akné, tak by som voskové pásiky na depilku nepoužívala, lebo to môže ešte viac dráždiť pokožku, podráždiť vytvorené vyrážky alebo ich mechanicky akoby strhávať. Čiže zamerať sa na to akné, kozmetiku a liečenie.

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
edessa
autor
27. feb 2021

@arabellka1 áno skúšala nevadí dakujem za všetky rady kocky pekný vikend

katren
27. feb 2021

@edessa no , tak sme doma....ano, endomerioza je problem a treba ho riesit...potom sa vyriesia ciastocne aj vyrazky

kittykat22
27. feb 2021

@edessa urcite ti to pomoze. Ja mam problemy s pletou, a ked si dam dole tie chlpky tak mi vazne miznu akne. Pouzivam na to specialne zrezavatko z DM. Pekne vsetko ochramstam, vycistim plet a dam masku a mam tvar ako mimino 🙂 Prave som sa "oholila" minuly tyzden 😀 a plet mam na 1*

edessa
autor
27. feb 2021

@kittykat22 to zrezavatko som si kúpila ale neodvážila sa ho pouzit že si porezem vyrazky a tak...

edessa
autor
27. feb 2021

@kittykat22 a akú masku používaš ak sa môžem spýtať?

kittykat22
27. feb 2021

@edessa to je tupe 😀 posli fotku ake mas. Orezavas to akoby bokom. Ved skus to, je to lahke. Stahujes to z hora dole - su na videa na youtube .Ja stiahnem aj akne, chrasticky - vsetko docistim pletovou vodou, a je to 🙂 Je jedno aku mas masku ale mala by byt tonizacna a nie mastna, aby sa ti nezapalili pory. Idealne je umyt tvar penou alebo mydlom. Stiahnut chlpaky 😀 a potom dat masku ktora cisti alebo stahuje. Potom na to krem. A ak chces stiahnut pokozku od akne a cervenej farby tak nastriekaj vodu Avene v spreji alebo ruzovy vodu od nobilis tilia - je super. ALe len ten nobilis poznam, ine znacky nie.

edessa
autor
27. feb 2021

@kittykat22 mám ho z ali ale neskúšal som lebo vo videach vraveli ze keď akne tak nepoužívat lebo sa roznesie ale keď to máš vyskúšane na vyrážky tak to asi skúsim...avene ak ružový vodu používam...zartial som len skúšala elektrickým zastrihavac ale chcela by som ich dať úplne dole...dik

edessa
autor
27. feb 2021

@kittykat22 a asi kúpim tie z dm 😀

edessa
autor
27. feb 2021

@kittykat22 ak môžem ešte jednu otázku máš nejakú radu na jazvy na akne?skúšala som kadečo bioil,argan,la roche,bioliq...

miriam_s
27. feb 2021

@edessa na jazvy po akné idú úplne iné produkty... Pozri sem -> https://www.instagram.com/p/CIG8KkcnEzM/?igshid... tam máš vypísané účinné látky

kittykat22
27. feb 2021

@edessa ten elektricky ti je k nicomu. Pretoze primarne sa potrebujes zbavit akychkolvek chlpkov ktore drzia spinu a necistoty. Na jazvy - zalezi ake jazvy. Ak myslis tie tmave flaky tak casom vyblednu same. Blbe je, ze sa spravi akne, dlho sa hoji, potom jazva a kym je prec, tak su tam dalsie tri 😕 Neviem ti poradit co na plet - ja som velmi dlho hladala. skusala som lacne vyrobky, ale tie mi nepomohli, musela som prest na drahsiu profi kozmetiku ktora sa venuje primarne pleti. Co mi najviac ale pomohlo je chodit pravidelne ku kozmeticke. Chodim kazde 3 tyzdne a super. Ak nieco by som ti poradila tak pravidelne kozmeticku.

kittykat22
27. feb 2021

@edessa neviem preco by sa ti mali akne rozniest 🙂 ved akne je akne - jednotny zapal a neroznasa sa ako napriklad herpes 🙂 neviem si predstavit ako by si si mohla rozniest akne 😀 ale mozno mi nieco v zivote uslo.

edessa
autor
27. feb 2021

@kittykat22 dik za super rady🤩

edessa
autor
27. feb 2021

@miriam_s dik za radu

kittykat22
27. feb 2021

@edessa pozri, ak mas obavy z vysledku, skus si ohrabat tou ziletkou kusok tvare - kusok lica, spravit to cistenie a tak a uvidis, ci to bude mat efekt. Nemusis hned riesit celu plochu