Dentálna turistika

lili005
26. júl 2024

Prosím vás, dávali ste si niekto robiť zuby v zahraničí - korunky, implantáty a podobne?
Chcem sa spýtať, kto má s tým skúsenosti, ako to potom riešite u nás na SK? Chodíte tu potom na prevenciu, čo na to váš zubár?
Ďakujem za odpovede.

vyrovnanaosoba
26. júl 2024

@lili005 môj bývalý sused sa chválil že si dal robiť zuby na Ukrajine. A jeho zubárka si chválila, koľko na ňom zarobí 😀 vsetko zlé

vieronika14
26. júl 2024

@lili005 ahoj susedia chodia do Poľska a su spokojni

michaela329
26. júl 2024

@lili005 strojček v Bialsko Biala - veľká spokojnosť. Normálna moderná klinika.

lili005
autor
26. júl 2024

Dievčatá, ja rozumiem, že si dá niekto v zahraničí urobiť zuby. Chcem, ale vedieť ako ďalej fungujete tu so zubami urobenými v zahraničí? Keď vás niečo bolí, kam chodíte tu na prevenciu. Čo na to vaši zubári na SK?

michaela329
26. júl 2024

@lili005 absolútne nič, pretože ani nevie - chválila 😏

lili005
autor
26. júl 2024

@michaela329 ďakujem za odpoveď. ☺️

vieronika14
26. júl 2024

@lili005 sused bol na preventivke a povedali mu 16 kazov a ze si ma najskor spravit dentalnu u nich. A na dentalnej bol 2 dni pred preventivkou (len nie u nich).
Tak ho to nahnevalo...siel do PL a nasli mu 8 kazov...
Sem na SK uz nepojde.

muchotrafka298
26. júl 2024

Ja poznam viacerych, ktori si nechali zuby robit v Srbsku alebo na Ukrajine (vacsinou sa jednalo o implantaty a zubne nahrady, korunky, mostiky, nie o bezne blombovanie). Oni u nas na Slovensku k ziadnym zubarom nechodili, jedna sa o cudzincov zijucich dlhodobo tu. Jedna znama dochadzka k zubarovi do Madarska, neviem presne ale do ktoreho mesta. Tiez si nechavala robit implantaty (niekolko ks) a chodi tam ako k beznemu zubarovi, na SR zubara nema.
Vsetci z tych co poznam si tam vsetko platili a vyslo ich to ovela lacnejsie ako u zubarov tu na Slovensku, aj ked im nic poistovna nepreplatila a normalne si platia zdravotne poistenie.
Jediny problem je v tom, ze pokial ides do Srbska alebo na Ukrajinu a mas to daleko, tak pri probleme musis ist niekolko hodin naspat.

lili005
autor
27. júl 2024

@muchotrafka298 áno, rozumiem, to je tá najväčšia nevýhoda

vyrovnanaosoba
27. júl 2024

@lili005 sused si dal robiť na Ukrajine, chodil na SR keď ho niečo bolelo, a jeho Zubárka sa vyjadrila, že je to daň za to, že chcel lacnejšie zuby. Ja som bola pred par rokmi u svojej, bolel ma zub múdrosti, ani rtg nespravila, išla rovno trhať, dopadlo to tak, že ma poslala nakoniec s otvorenou ráno na chirurgiu, lebo sa jej tam niečo zlomilo a prerazilo do ďalšieho zubu. Bolesť aj teraz keď si na to spomeniem. Opichana injekciami som bola, vôbec to nepomáhalo, plakala som tam jak malá. Úplná mäsiarka. Priateľ mi vtedy našiel sukromnika Ukrajinca, ale v KE ten prístup sa nedá porovnať, milý, ľudský, ukludnoval ma tam aj so sestričkami, injekcie také tenucke, ani neviem kedy pichol, žiadne trpnutie, ale bolesť som necítila. Mala som 11 stehov. Predpísal mi aj atb, kontrola o 10 dní. Zase rtg, ďalší zub von, ale už bez rezania. Dokopy ma to stalo 1000e, bez nejakých drobných, ale vtedy v tej chvíli mi to za to stalo.

lili005
autor
27. júl 2024

@vyrovnanaosoba rozumiem, je to aj o ľuďoch, o prístupe, ďakujem za odpoveď

laurita285
27. júl 2024

Mám zubára v zahraničí a chodím k nemu aj na "preventívky" a všetko riešim tam. Na svk by som papuľu neotvorila žiadnemu zubárovi už nikdy 😀