Denné kontaktné šošovky

19. máj 2023

Pouzivam mesacne kontaktne sosovky. Chcem prejst na denne sosovky. A chcem sa skusenych spytat. Ak si zalozim denne sosovky na napr. 2 hodiny, a potom idem spat na hodinku (mam babatko, tak obcas si aj ja pospim cez den), a teda vyberiem si tie sosovky na tu hodinu kym spim, ulozim ich do puzdra na sosovky s vodou na sosovky. Mozem si ich po spani este dat do oci na par hodin? Ci uz su nepouzitelne po vybrati z oci?

haley7897
19. máj 2023

Môžeš ich použiť znova, nechaj ich tak ako píšeš v roztoku - rovnaký postup ako si zvyknutá s mesačnými.

vanilkovazmrzka
19. máj 2023

Ano mozes ich takto pouzit. Ja niekedy jednodnove nosim aj viac dni, samozrejme vzdy su ulozene na noc v roztoku… uprimne, nevidim rozdiel v kvalite 1dnova vs 1mesacna 🤷‍♀️

haley7897
19. máj 2023

@vanilkovazmrzka napodobne. 1 deň pri kontaktných šošovkách = 1 poslednej minúte na práčke kým ju po doprati odomkne 😂
Nebudem hovoriť ze som s nimi už miliónkrát aj zaspala, to fakt neodporúčam hlavne ak má niekto citlivé oči 🙈😬

lucia851
19. máj 2023

A prečo nechceš tie mesačne?ja som spokojná a mám ich aj cez deň aj na noc

terezka1947
19. máj 2023

Kontaktné šošovky nech sa deje čokoľvek a čokoľvek výrobcovia píšu,majú sa nosiť cez deň,nespat v nich pravidelne cez noc.
A to isté,nosiť ako sa majú.
Určite jednodňové nenosíte opakovane viac dní.
Všetko má svoj dôvod,prečo je ako je.
No a to už nevravím,že striedať okuliare a kontaktné šošovky.

vanilkovazmrzka
19. máj 2023

@haley7897 tak zaspat so sosovkami je peklo, nech su uz akekolvek, to rovno aby clovek spachtlou daval dole z oka 😃 celkovo si myslim, ze jednodnove sosovky su len taky marketingovy tah…. Ze sa proste kvalitou a zlozenim vobec ovela neodlisuju od tych trvacnejsich. A ze ich nenosim mesiac, je len nejaky ten maly hlasok v hlave, ze halooo ved to nie su mesacne 😃

haley7897
19. máj 2023

@vanilkovazmrzka vieš čo, kedysi to bývalo bolestivé peklo, ale posledné roky co používam inú značku necítim po zobudení vôbec nič. Už sa mi tak pri malej keď bola chorá podarilo zaspať aj na celú noc a až par hodín po zobudení mi došlo že "hej ved ja vidím" - zabudla som ich vybrať 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Na jednu stranu výhoda ze sú super, ne druhu medvedia služba pre niekoho tak pohodlného ako ja. 😬🥴

leniel
18. sep 2023

skusala som vsetky typy sosoviek a ja teda rozdiel medzi 1 dnovymi a mesacnymi citim. jednodnove maju vela vody, su extremne pohodlne, nemam z nich unavene oci, aj hygiena oka super, kedze su jednorazove. Ale ja malokedy mam sosovky cely den, preto ich bezne pouzijem 2-3x, ked si idem zabehat/plavat, medzitym su v roztoku.