December 2023 - Covid-19

bessdonna
17. dec 2023

ahojte baby.mate niekto covid teraz?u nas sa siri a myslim,ze som pozitivna.mate nejake zvlastne priznaky?ja kazdu chvilu ine.teraz upchaty nos,ze sa to neda premyvat,voda mi tecie naspat,neprejde tldo druhej dierky.kto to kedy videl.predtym silna bolest klbov,horucka 40stupnov,ostra bolest pluc....vobec sa mi nezda,ze je to jeemnejsie ako pred 2rokmi.

madeincssr
17. dec 2023

U drvivej väčšiny býva priebeh ľahký, ale sú aj ťažšie priebehy (každý máme imunitu v rôznej kondícii). A najhoršie je, keď je to spolu s inými ochoreniami / dlhodobejšími zdravotnými ťažkosťami. Hovorím z decembrových 2023 skúseností s ľuďmi v mojom okolí (rodina, práca). Veeľmi veľa chorých, pozitívnych aj negatívnych. A niektorí pozitívni až po 4-5 dňoch.

petamich
17. dec 2023

ja som mala nedavno, dva dni mi bolo pekne na figu, horucka, zimnica a potom nic a teraz ma zopar kolegov, niektori jemne priznaky, ini horsie 🤷‍♀️ tazko povedat kto ako, zavisi to od vela faktorov

0silvia0
17. dec 2023

@bessdonna mam od stredy, bez teploty, bez bolesti svalov. Len upchaty nos a kasel a den ma bolela hlava. Ale vyhodili sa mi pri vypuknuti covidu nejake vyrazky v ustach, trvalo to 2 dni. Dnes mam test uz takmer negativny.

trinityf
17. dec 2023

Ano vyzera ti to na kovid. Pred tromi tyzdnami som si nim presla a z tych troch, ktore som prekonala po minule roky bol tento najhorsi. Hlavne ta bolest pluc ma prekvapila. Tiez nerozumiem, ako mozu tvrdit, ze to je uz len soplik.

bessdonna
autor
17. dec 2023

@madeincssr to teda neznie dobre.malo sa uz o tom hovorilo,zrazu som si vsimla,ze tento ma covid,henten ma covid a zrazu ho mam aj ja na pockanie.deticky nevies ako znasaju?

bessdonna
autor
17. dec 2023

@trinityf ze,brutalne.manzela tiez boleli jeden den.neviem,ci to je horsie ako minule,alebo len narocnejsie,lebo 24h sa staram o babo a vtedy som mohla viac lezat.

majlo1234
17. dec 2023

Moj muz od dnesneho rana pozitivny. Ale u neho je tazko posudit objektivne priznaky, on sa furt tvari, ze umiera. Ja dufam, ze to nechytime, som tehotna a fakt mi to netreba

taktotedanie
17. dec 2023

@bessdonna mimochodom nekonvickuj
To sa v akutnom stadiu nerobi
Za mna jeden den bolest svalov, jeden den bolest hrdla, upchaty nos, bolest oci, bez teploty

vanilkovazmrzka
17. dec 2023

Ked to zle znasas, tak aspon do buducna zvaz v chripkovej sezone vakcinu. Ten kovid tu je a bude uz navzdy, rovnako ako stovky inych virusov… 🤷‍♀️ ale s tymto aspon mozes ako tak bojovat 🙂

adka2112
17. dec 2023

Ja mam covid od stredy. Najhorsie boli bolesti hlavy. Teplotu som mala najviac 38 a miernu nadchu.
Dnes sa citim uz celkom dobre, ale test som mala este pozitivny. Ako dlho ste mali vy pozitivny test?

0silvia0
17. dec 2023

@adka2112 ja mam tiez covid od stredy, ale test uz dnes negativny, ale mala som lahsi priebeh ako ty.

banderaska29
17. dec 2023

ja som mala kovid od 10.12 nedele aj s mojim mužom..(deti negatívne 🙂 ) . to ráno som sa zobudila s bolestou v celom tele takou, že dovidenia. prvé tri dni som len spala, kašlala, spala spala a spala. po pár dnoch mi musela dr. predpísať antibiotiká, CRP som mala 16 (mam doma stroj). dnes je to týžden a necitim žeby mi niečo bolo. to je asi rozdiel medzi tymto kovidom a predošlým. ta dlzka trvania slabosti a post-kovidu 🙂 držím palce

madeincssr
17. dec 2023

@adka2112 ja som mal este tak slabo pozitivny (presne zodpovedalo doznievajucim priznakom) aj 10-ty den.

adka2112
17. dec 2023

@madeincssr Pokial je test pozitivny, je clovek infekcny?

madeincssr
17. dec 2023

@adka2112 no mna obvodacka (zastupujuca dochodkyna) napriek slabemu pozitivnemu testu v pondelok, poslala po telefone od stredy do prace (ukoncila PNku). Ze po xy dnoch uz nie som infekcny. Ini lekari vravia, ze kym je test pozitivny, infekcni sme. Tak vcul budme mudri.

bessdonna
autor
18. dec 2023

@majlo1234 toto ma pobavilo😂no oni sa tak bezne tvaria v chripkovom obdobi,ked pravidelne si treba nostek fukat😂je to velmi nakazlive,podla mna som mala aj pocas tehu.pred porodom som este kaslala,gyn mi odporucila sinecod sirup ze je to homeo liek.pomohol

babatkoo
18. dec 2023

@bessdonna ja som mala prve 2 dni vytok vodnaty z nosa, prudom. Svrbenir v nose a kychanie. Potom na 3 a 4 den prisli bolesti klbov a zimnica. Pocit palenia pri dychani pretrvaval 6 tyzdnov.

bessdonna
autor
18. dec 2023

@banderaska29 dakujem.prosim ta,kde zozeniem stroj na crp?no pred 2 r sme isli po 5dnoch do prace a nemame post covid.tak neviem😏

bessdonna
autor
18. dec 2023

@vanilkovazmrzka nechap ma zle,vzdy som sa dala zaockovat,ked to bolo povinne.ale ja nemam pocit,ze som na tom teraz horsie ako ked som bola zaockovana.keby to bolo ze vobec potom nechytim,tak by som isla hned.ale ked slubuju len lahsi priebeh.....no neviem

majlo1234
18. dec 2023

@bessdonna ano, a moj ne extra zly pacient, on sa tvari furt ze umiera. Naposledy ma donutil sanitku ma zavolat(pravda, bolo to tusim v druhej vlne a bol chory cez dva tyzdne), ale saturacia dobra, nic mu dokopy nebolo. Len tolko kaslal, ze si poranil hrdlo ci co, a zdalo sa mu, ze vykasliava krv. Vtedy som to nechytila od neho ani ja, ani dieta, tak dufam v to iste teraz😄
Ja som mala neskorsie, ked uz som bola zaockovana, a priebeh ako taka obyc viroza, dva tri dni teploty unava sople, potom trochu kasla a hotovo.
Odkedy som ale tehotna, vkuse som chora😒 takze dufam, ze som si to uz odbila

mikadooo
18. dec 2023

@bessdonna áno mám, u mňa je to v celku ok, prvé tri dni boli nepríjemné (zvýšená teplota, únava, upchatý nos, bolesť hlavy, muž aj kĺby). Teraz už len dokašliavam dosoplievam. Za mňa je to "každou koronou lepšie" 😄. Ale napríklad kolegyňa mala v novembri celkom ťažký priebeh, dva týždne bola úplne k.o. a potom sa ešte 2 týždne zotavovala a robila na Home office. Takže asi aj toto je dosť individuálne.

banderaska29
18. dec 2023

@bessdonna vieščo to ešte byvaly manžel dovliekol odniekiaľ a ostalo to doma 😀 môžem zistit, každopadne crp robia už aj v Dr. MAx lekarnach... no a k tomu očkovaniu. poviem ti tolko moj muž je očko, ja nie. mal horší priebeh ako ja a stále ho to drží, mna už nie a som v práci prvy den. ja som sa očkovat nedala, a ani by som sa nedala...vidím tie dopady na ludí, ktorych telo to neprijalo ... mladí, starí,... dakujem neprosím.

vanilkovazmrzka
18. dec 2023

@bessdonna tak ak by mi bez ockovania bolo na umretie, a s ockovanim by som to presla s nadchou a obcasnym zakaslanim, asi by to pre mna bolo dostatocne motivujuce. Ale ak mas pocit, ze si bola rovnako chora s vakcinou aj bez, tak rob ako myslis, je to predsa tvoj zivot a nikto ta do toho nenuti 🙂

bessdonna
autor
19. dec 2023

@vanilkovazmrzka myslis,ze preto mi bolo lepsie,lebo som nebola tak dlho po ockovani?ja som skor myslela,ze toto je iny druh covidu a preto.fu neviem.ani ci je ockovanie dostupne.vobec sa o tom nehovori

bu1bu
19. dec 2023

Ja mam aktuálne, zatiaľ jediná z rodiny, od stredy minulého týždňa.Bolesti hlavy, plný nos,bez teploty. Myslela som ze len nádcha a v sobotu som si len tak zo zvedavosti urobila test a bum...🤦‍♀️

vanilkovazmrzka
19. dec 2023

@bessdonna to netusim naozaj, co je pravy dovod 🙂 ale kedze to ockovanie je sezonne, a po par mesiacoch jeho ucinok vyprcha, logicky mi to tak vychadza, ze po dlhom case od posledneho ockovania, uz defacto ockovana nie si. Rovnako sa aj na beznu chripku ludia ockuju kazdu chripkovu sezonu. A aj virus chripky sa meni, tak isto sa asi aj ten virus kovidu meni, takze spolu a vyvojom virusov sa nejakym sposobom obmienaju aj vakciny. A mas pravdu, ze sa o tom uz nehovori vo velkom, ale ked sa spytas u lekara, urcite zistis, ze vakcina je dostupna, len mozno sa uz musi kupovat. Netusim popravde, ani ako je to s tymi chripkovymi, ale asi ich zadarmo uz nerozdavaju 😅