Darovanie krvi

21. dec 2023

Ahojte žienky,
dnes sa mi stalá taká vec a cítim sa kvôli tomu hlúpo. Bola som darovať krv, nie prvýkrát bol to moj 10. ober. Po odbere sa mi zakrútila hlava a odpadla som, sestričky ma samozrejme ratovali dali mi čaj a chvíľu som poležala potom mi už bolo fajn. Nikdy pred tým sa mi to nestalo a cítim sa hlúpo, všetci tam po mne pozerali 😔 stalo sa vam to niekedy?

stanulienkat
21. dec 2023

Nemusíš sa cítiť hlúpo, je to úplne normálne. Vzali ti určitý objem krvi a zrejme ti veľmi klesol tlak.

doriiis
21. dec 2023

Stáva sa.Nabuduce si skús dať pred odberom kávu a niečo sladké.Trosku zvýšiť tlak.Mozno ti len prudko klesol.

pribinak
21. dec 2023

Nie neodpadla som, ale videla som už viacerych odpadnúť

Jedla si predtým? Odporúča sa napr vianocka s džemom, aby sa ti nestalo, že ti padne glykemia

trgypadl
21. dec 2023

Ahoj, som zdravotnik. Citit sa kvôli tomuto hlúpo? Urcite nie😉spravila si uzasnu vec. Niekedy organizmus zareaguje nepredvidatelne, ak Ta to upokoji mne niekedy byva zle len pri odbere🙂

vkatush
21. dec 2023

Celá rodina je na červenom kríži už ako doma, otec má najvyššiu plaketu, ostatní sa ho snažia dobehnúť.
Ja? Čierna ovca rodiny, čo nebola ani raz, lebo mne pri odbere prudko klesá tlak alebo čo a príde mi zle (už ma párkrát zdvíhali v ordinácii, v nemocnici, niekedy som to dala na parkovisko a spadla až pri aute 😂

Vôbec sa nehanbi, urobila si úžasnú vec a snáď budeš naďalej 🫶

lelelienka
21. dec 2023

Mozno niekomu zachranis zivot, vobec sa nemusis citit hlupo 😊

katkaseiner
21. dec 2023

ja som darovala 17x a z toho raz mi museli na mobilnom odbere to lehatko upravit tak aby som nohy mala vyssie ako hlavu lebo asi by som dopadla rovnako. Nemáš sa vobec za co hanbit. Blahozelam k odberu a uvidis ze zanedlho ti pride smska ze tvoja krv bola pouzita a niekomu zachránila zivot.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanilkovazmrzka
22. dec 2023

Ano stalo sa mi to, museli mi dat aj kofeinovu tabletku.

Neviem, co riesis, deje sa to bezne, obzvlast ked ide o velkych a dobre stavanych chlapov, ktori si myslia, ze ich nic nezlozi 😂 uplne zbytocne sa tym trapis

zeldia
22. dec 2023

Si úžasná že darujes krv, že sa nebojíš, ideš tam sama vo svojom voľne. Teraz už zvyknú aj poslať peknú SMS že práve vaša krv zachránila niekomu život. Dakujeme že si.