Daroval niekto obličku?

dievcazdediny
20. jún 2024

Dobry den. Chcela by som sa informovat ci sa tu najde niekto kto daroval oblicku a musel absolvovat vsetky vysetrenia o tom ci je vhodny darca. Dakujem

paciko9
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katariiinkaa
20. jún 2024

@paciko9 darcom obličky sa dá byť aj pre chorého človeka, netreba si hneď predstaviť katastrofálne scenáre s predajom do zahraničia..

paciko9
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prasiatko30
20. jún 2024

@paciko9 je to vcelku bezny postup, ze niekto poziada svojich blizkych rodinnych prislusnikov o darovanie oblicky, kedze maju vacsiu pravdepodobnost byt kompatibilny. Vobec sa nemusi jednat o predaj oblicky

prasiatko30
20. jún 2024

@paciko9 pytala sa to uplne normalne - ak by sa rozhodla darovat ake vysetrenia by musela podstupit co je na tom?

paciko9
20. jún 2024

@prasiatko30 Kriste som mala co napisat, ano ja viem ze je to bezny postup.autorka sa pyta, ci dotycny darca musel absolvovat vysetrenia. Lebo to vyzdnelo, ako len kedy prisla a dala niekomu oblicku, bez vysetrenia

katariiinkaa
20. jún 2024

@paciko9 predpokladám že sa chce informovať o tom čo za vyšetrenia sú potrebné, ako to prebieha atď.. preto hlada niekoho kto to cele už absolvoval

miskamisiq
21. jún 2024

@dievcazdediny dobrý deň.....my sme sa aktuálne nachádzame v tomto procese, či je manžel vhodný darca pre syna. Zatiaľ sme absolvovali vyšetrenie krvnej skupiny (mňa hneď vyradili, nemáme zhodnú), absolvoval zatiaľ len základný odber na obličkové funkcie u obvodnej doktorky a sono obliciek a ureterotraktu. Zatiaľ všetko v poriadku. Doktor nás bude dalej informovať ale určite tam budú aj komplexné krvné testy obidvoch.

ewita5000
21. jún 2024

@dievcazdediny moj manzel daroval obličku nasmu zatovi,vsetky vysetrenia podstupili,asi tyzden lezali v nemocnici