Dali ste si niekto robiť strojček na zuby v dospelosti?

ina009
13. sep 2019

Ahojte chcem sa opýtať žienky, máte niektorá strojček na zuby? mne sa začal posledné roky kriviť predný zub a začína mi to vadiť. Chcem sa opýtať či ten strojček pomôže aj v dospelosti a koľko to asi trvalo a tiež koľko Vás to asi vyšlo a tiež aké strojčeky existujú. Mne zubár povedal, že nočný sa dá použiť iba pri deťoch a dospelý môžu mať taký ten čo je vidno normálny klasický a že ten stoji cca 1000eur ale platí sa to postupne. Potom je nejaká nová metoda taký priesvitny ale ten stojí niečo cez 4000eur čo mi príde strašná cena. Sú aj nejaké iné strojčeky čo nie sú až tak vidieť alebo tento čo je vidieť pomôže ? a keď hej za koľko 🙂 dakujem za rady 🙂

perla2017
13. sep 2019

@ina009, ja som nosila strojcek na zuby snimatelny (cize len v noci...cez den som sa ako dieta hanbila 🤦‍♀️ a mamina ma neprinutila na pevny strojcek)ako dieta - kym som ho nosila, pomahal mi. Ked som ho prestala nosit, medzera medzi prednymi zubmi sa takmer vratila do pov.stavu. Tak som sa uz ako dospela rozhodla znova si davat na noc strojcek - a vzdy to pomahalo 🙂
Inak, dobry tip na dental.kliniku, kde si na webe vsetko precitas aj o strojcekoch, ich typoch, cenach, atd.: www.3sdent.sk V 3S Dent chcem dat teraz dcerke robit nesnimatelny strojcek.

joja101
13. sep 2019

Pomôže ale treba potom aj ten nočný nosiť už prakticky na stálo aby sa ti tie zuby nevrátili do pôvodného stavu takže to už je potom proces na celý život prakticky

angi07
13. sep 2019

@ina009 ja som mala v 23( pred 10 rokmi )taky kovovy co vidno.mala so. to 1 rok a veru nebanujem!!! bolo to narocne ale oplatilo sa. ja som vtedy platila 300 eur a po roku som este dostala ten priesvitny na den co nevidno na 6 mesiacov. a zuby mam take iste pekne rovne . zalezi od zubara ale zda sa mi to prehnane vela.skus najst ineho...

kylie1983
13. sep 2019

Toto aj mna zaujíma, aj ja chcem 😁 Ale určite nie za 4000€, to možem mat terasu vo svojom buducom dome 😂 Nevadil by mi ani kovový 🙂

sweetdreams
13. sep 2019

Ja som nosila ešte na strednej škole a tiež neľutujem. Keď som s ním ja prežila pubertu, určite sa to dá vydržať aj v dospelosti 🙂 budes ho mať možno 1-2 roky, ale zuby už budú pekne. Potom som ešte nejaký čas nosila strojček iba naň noc, postupne som ho vysadila úplne.

ellca123
13. sep 2019

dcera 20r.si dava teraz robit..v Košiciach..suma 1400eur celkom

ivetka_kamo
13. sep 2019

@ina009 odkiaľ si, aby sme ti možno vedeli konkrétne poradiť, kam ísť na cenovo dostupný strojček

kylie1983
13. sep 2019

@ellca123 Prosim a kde konkrétne?

luciade
7. feb 2020

@perla2017 ahoj perla, môžem sa spýtať,ako ste v 3s dent dopadli? Ja tam chodievam,ale s cenou som už niekde na ca. 6000 eur,možno aj viac, nemáš aj ty takú skúsenosť?Najorv som myslela,že som niečo prepočula,keď sme sa rozprávali na začiatku liečby a teraz už ten pocit nemám,v podstate platila som už niekoľkokrát za skeny, 2x za analýzy, aj kontrolu a už sa ozaj bojím, že tam snáď nechám 10000 eur. Lekárka to tak nejak zhodnotila,že to bola moja chyba,lebo som vynechala kontrolu a dlho som sa neukazala,ale ja som.jej už dlhšie predtým hovorila,že mi strojček nedosada dobre na jeden zub,ale tiež to odôvodnila tým,že to preto,že to nenosím poriadne,ale teraz mám kvôli tomu zubu už 3.sadu dlah,a sedí mi tam už poriadne.Ja to vnímam trochu inak ako lekárka,ale nebudem sa hádať.Avsak vždy ma prekvapia nejaké poplatky navyše,o ktorých som predtým nebola upovedomena. Už ma to ozaj trápi. Inak som mala zaplatenú plnú verziu za 4800 eur.

luciade
7. feb 2020

@perla2017 ahoj perla, môžem sa spýtať,ako ste v 3s dent dopadli? Ja tam chodievam,ale s cenou som už niekde na ca. 6000 eur,možno aj viac, nemáš aj ty takú skúsenosť?Najorv som myslela,že som niečo prepočula,keď sme sa rozprávali na začiatku liečby a teraz už ten pocit nemám,v podstate platila som už niekoľkokrát za skeny, 2x za analýzy, aj kontrolu a už sa ozaj bojím, že tam snáď nechám 10000 eur. Lekárka to tak nejak zhodnotila,že to bola moja chyba,lebo som vynechala kontrolu a dlho som sa neukazala,ale ja som.jej už dlhšie predtým hovorila,že mi strojček nedosada dobre na jeden zub,ale tiež to odôvodnila tým,že to preto,že to nenosím poriadne,ale teraz mám kvôli tomu zubu už 3.sadu dlah,a sedí mi tam už poriadne.Ja to vnímam trochu inak ako lekárka,ale nebudem sa hádať.Avsak vždy ma prekvapia nejaké poplatky navyše,o ktorých som predtým nebola upovedomena. Už ma to ozaj trápi. Inak som mala zaplatenú plnú verziu za 4800 eur.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sweetdreams
3. máj 2021

@vlcik1 trochu asi áno, ale len minimálne. Ale ja som dlho nosila na noc alebo raz v týždni či ako to bolo.