Dá sa zvládnuť depresia bez liekov?

kachita
28. jún 2023

Ahojte. Dlhodobo som brala Sertralin, po covide mi akoby nesedel, hoci som to dlho nevedela vidiet. Nabehli dlhodobe ekzemy, palenie az bolest koze, triaska a chvenie, chudnutie, az som ich vysadila. Prvy tyzden super, neskor sa zacali objavovat sem tam vykyvy nalad, bolesti tela, tocenie hlavy a nezelane chudnutie, tieto veci vsak nemam kazdy den. Som 3 tyzdne len bez AD a neviem ako dalej. Dr mi dala Fevarin, avsak moje prejavy su fyzicke ako som pisala vyssie. Ziaden smutok, ziadna zvysena unava, ani placlivost ci podrazdenost, len to fyzicke: bolest tela, skore vstavanie a zhorsene zaspavanie, chvenie alebo svalost v nohach, palenie koze a ekzemy (nonstop bolestivy zapal koze), vraj atypicka ci amorfna depresia. Najde sa tu niekto, kto mal tento typ depresie a zvladol ju bez liekov? Ja ju v tychto prejavoch mam uz dlhsie, lebo posledny rok mi ten Sertralin nefungoval, skor mi skodil, mala som az obsesie z tychto stavov. Vopred dakujem za odpoved. Zaiste mi pomoze sa viac v tomto zorientovat.

barbora19911
28. jún 2023

@kachita lieky sa vyplavujú z tela po dobu 3 mesiacov takže je možné že ti je dobré skrz to ...ale keď máš raz depresiu mala by si to riešiť nieje dobre len tak samovoľne vysádzať lieky ..

mimirka32
28. jún 2023

@kachita ahoj, ja by som sa opytala lekarky. Neviem ci ti poradim, lebo mam inu diagnozu. Ale v minulosti som brala sertralin a po vysadeni som mala asi 2 mesiace pocit akoby som mala zvysenu teplotu a celkovo som sa citila choro. Vraj to bolo zakolisanie stavu po vysadeni. Casom to preslo

mergimar
28. jún 2023

@kachita Ako píše @barbora19911, ešte ťa drží účinok lieku po dobu cca 3 mesiacov. Až potom sa uvidí, ako si na tom. Ja by som nečakala dovtedy, ale okamžite začala terapiu so psychologičkou. Neviem, možno by si za jej pomoci to zvládla. Ja som to musela zvládnuť bez liekov, lebo som bola vtedy tehotná a brať lieky mi moja dr nedovolila. Ale po pôrode som sa k nim musela vrátiť.

deti95060810
28. jún 2023

tak ako tento typ liekov pomaly nabieha - trvá dlhšie kým začneš pociťovať úľavu, začnu pomaly pôsobiť - tak isto je to pri vysádzaní - trvá približne 3 mesiace kým sa z tela vyplavia, prestanú pôsobiť....
na spanie skús Melatonín - 5 mg 1 tabl. + Magnosolv....
30 perc. pacientov sa musí neustále vracať k ad....
prečo lekár nezmenil lieky?

zuzi56
29. jún 2023

@kachita ty máš v podstate abstaky, keď nemáš psych. problemy po vysadení skúsila by som vydržať aspoň rok, sem tam si mozes dať lexaurin malú dávku ,
Tieto prejavy môžeš mat aj rok, AD sú ako drogy, po vysadení to je hrozné a nie každý to zvládne.
Ale sama vidíš , čo je to za svinstvo, najprv pomáhajú a keď chceš vysadiť nastáva tento bludný kruh .
Držím päste nech to zvládneš.