Dá sa znovu prečistiť zub pod skleneným vláknom?

shawlin
4. júl 2022

Prosim napiste niekto kto riesil takyto problem ako ja... pred tyzdnom ma zacalo jemne sklbat v mrtvom zube kde uz mam zaplombovane sklenene vlakno... teraz k tomu dosla aj tetania a citom tlak prii spankoch no problem je ten ze citim ten mrtvy zub v ktorom mam zafixovane sklenene vlakno .. Da sa takyto zub s vlaknom znova precistit bez toho aby mi odstranili cely mostik? Mne chybala.dvojka vlavo hore a tak mi doktorka.zhotovila.takyto mostik ktory je pripevneny k jeenotke a trojke... bojim sa ze mi to budu musiet cele rozobrat 😔

ls56
4. júl 2022

No pockaj,pockaj..trochu sa v tom stracam.. to znamena, ze jednotka a trojka je tvoja a dvojka je nahradena plombou(dr. vymodelovala zub) a je to pripevnene sklenenym vlaknom tak? A ktory zub je teda mrtvy co ti v nom skube? Lebo ta dvojka to nemoze byt ked je nahradena tou plombou.

shawlin
autor
4. júl 2022

@ls56 trojka ziva dvojka dorobena plombou a jednotka mrtva..do jednotky a trojky vsadila vlakno zaplombovala...teraz citom ze tam.cosi neni uplne.v pohode v twj mrtvej jednotke a teraz sa bojim ze.mi ju nebude moct precitit kvoli tomu ze.tam je vlakno uz..neviem ci sa.to da 😔 lebo ak by musela dat vlakno prec tak by asi musela.ist aj ta dvojka prec a co potom? 😔

shawlin
autor
4. júl 2022

@shawlin ono to bolo ok ale doatala som zapal prinosovych dutin fukala som tyzden zelene a potom sa objavil tento problem 😔 k tomu sa spustila tetania 🤦‍♀️ ja som.dufala ze to je len taky blby pocit na jednotke kvoli zapalu ze to je poprepajane a ze to prejde ale teraz sa fakt bojim ze je problem v jednotke 😭

aliaray1
4. júl 2022

@shawlin s tymto sa asi na odporucenie zubara (vymenny listok) chodi k stomato chirurgovi.
Mne robili resekciu a velmi pomohlo.

shawlin
autor
4. júl 2022

@aliaray1 opytam sa na.to ..len zubarka ma dovolenku a objednana som 2.augusta 🤦‍♀️

shawlin
autor
4. júl 2022

@aliaray1 ale robili ti to na zube s vlaknom?

ls56
4. júl 2022

@shawlin no takto…a ten mŕtvy zub ti robil kto? Lebo ak ti to robila tá pani doktorka ktorá aj ten mostík, tak k nej by som už nešla. To že ťa to začalo bolieť môže znamenať, že neprebehlo správne endodontické ošetrenie toho mŕtveho zuba. Či sa to bude dať je otázka veľká. Problémov v tom mŕtvom zube môže byť veľa. Prasknutý koreň(zub sa trhá),nehojací sa zápal nad zubom (robí sa resekcia koreňového hrotu), zlé spravené ošetrenie (treba ho zopakovať, ale lepším odborníkom)… ťažko povedať, ale myslím si že ten mostík by ti mohli ponechať, lebo to sa spraví len dierka od podnebia do tej jednotky a tak ti budú ošetrenovať ten zub.

aliaray1
4. júl 2022

@shawlin ked ta to boli, treba ist na urgent a tam ti daju vymenny listok, alebo ak nechces, tak cakaj do 2.8.

shawlin
autor
7. júl 2022

@aliaray1 dala mi.dalacin atb a ked nezaberie tak resekcia ... ale pisala si ze ti to pomohlo tak dufam ze vsetko dobre dopadne aj u mna 🙏