Dá sa žiť s pruhom?

10. mar 2024

Ahojte,mám dlhé roky pruh nad pupkom, je to nutné operovať? Mám fóbiu z narkózy

colsami
10. mar 2024

Ano je to nutne operovat, ten pruh tam nema co robit. Urcite Ti doktor vysvetlil, ake rizika to obnasa a preco doporucuje operaciu (ako pri kazdom pruhu).

pe_mi
10. mar 2024

Ahoj,dá sa žiť roky,ale isto to nie je zdravé a ani príjemné.poznam ale ludi,ktorí majú pruh,či na páse , chlapi na vaj_ach a žijú tak roky rokúce,zanedbané tela.

daniela2202
10. mar 2024

Brušná stena poĺaví, pruh praskne, a ty dostaneš vnútorné krvácanie a otravu .... a môže byť aj koniec

rude_baby
10. mar 2024

Žiť sa s tým dá, ale vyzerá to nechutne...

janinah
10. mar 2024

Niekto ti ho diagnostikoval takže ti aj povedal čo s tým... či?

zuzu11166
10. mar 2024

Ja som uz bola pod narkozou 4x
Neboj sa a daj si to do poriadku
Mala som operaciu vajecnika,operaciu kolena,raz ni museli dat babatko prec a po stvrtykrat cisarsky

oli18
10. mar 2024

Moj znamy zil s tym desiatky rokov. V plavkach, aj v nohaviciach to vyzeralo nechutne. Ako sexoval netusim. V starobe to dal operovat.

stanovelky
12. sep 2024

Koľko ???

stanovelky
12. sep 2024
lienkashcj
12. sep 2024

áno dá, môj ocino s ním žije už cca 10 rokov. Jeden mu vyoperovali a po roku cca tam bol ďalší a to isté aj ujo. Určite je to lepšie si dať odstrániť to povie každý normálny :D :D len ocino už bol za život na viacerých operáciach a na ďalšiu už nechce ....

stanovelky
13. sep 2024

@lienkashcj ahoj na to veľké veľmi a bolieva ho to ? Za ten čas robieval aj dačo ,keď áno nosil sťahovaci pas???

lienkashcj
14. sep 2024

@stanovelky po prvom pruhu ho nejaký čas nosil ale už neviem ako dlho. Je na invalidnom keďže po jednej operaci predtým sa už nemohol vrátiť(ale to nebol pruh) ale teraz a v podstate cely čas keď niečo náročné robí resp. si to riadne ponaťahuje tak ho to boli

stanovelky
14. sep 2024

@lienkashcj je mi to ľúto 🙄 lebo viem si predstaviť ako sa človek cíti keď nieje niečo poriadku aja mám ten pruh 6. mesiac a sa bojim operacie veľmi .mám to veľké asi 2 CM a neviem čo bude ďalej preto som písal ti,keď žije stim 10 rokou ,to ma asi aké veľké teraz keď nerobí nič ,či sa to zvecuje ? Aj keď nerobí nič

lienkashcj
14. sep 2024

@stanovelky nepoviem ti koľko cm má ocinov pruch. Mne to príde rovnaké veľkosťou už dlhé roky možno na začiatku kým narástol, možno menší bol ale teraz mi to tak už ani nepríde nejakých 7 rokov predtým som to ale tiež nemerala. Aj on sa bojí operácia a nečudujem sa mu.

stanovelky
14. sep 2024

@lienkashcj tá ja si ani neviem predstaviť tam ísť na operácnu salu a ľahnúť si na ten stôl iná si predstavím tá sa skoro rozplačem je to ťažké veľmi a teraz doma zasa som strese celé dni bojím sa robiť veci čo som robila preto som sa chcela poradiť keď to mám dlhšiu dobu či sa to zvecuje a či niečo robí aby som vedela čo sa môže stim ďalej diať a bolesti nemáva často ?

slovakboy
14. sep 2024

Mne operovali pruh v lokálke. Daj si to tak urobiť, bolí to len trochu, dá sa to vydržať. Vŕtanie zubov je horšie.

lienkashcj
14. sep 2024

@stanovelky no pruch sa zväčšuje. Pruch vznikne tam kde je oslabená brušná stena, vznikne tam výduť a to je pruch. Ktorý sa v najhoršom prípade môže roztrhnúť a potom je nutné postúpiť operáciu. Robí sa to laparoskopicky ale aj klasicky, keď je brušný dáva sa po operácii sieťku to sa vloží dovnútra aby sa spevnila brušná stena.
Ocinovi sieťku nedali že to nebolo treba(ale sieťka nie je 100%na) a čím viacej zásahov tým viac oslabená brušná stena.
Keď som sa teraz pýtala mamina povedala ze ocino ma vlastne dva pri sebe.

stanovelky
15. sep 2024

@lienkashcj fu. Tá neni to bohvie čo ja už neviem čo mám robiť tam nechcem ísť a samo to nezmizne keby sa dalo že má prispia už na izbe že by som nevedel že idem na operačnu salu možno to dám ale to neviem či je to tak ? Lebo takto aj som teraz a ísť tam a ľahnúť na ten stôl to je ak horor pre mňa

stanovelky
15. sep 2024

@slovakboy to je najhoršie že ja sa bojim miestnosti a tých vecov čo tam sú ,ja by som chcela uspať a naj ..že už z izby ak ma odnesú, že nepamätám nic .a to že úplne nahý tam ísť ??

lienkashcj
15. sep 2024

@stanovelky no keď je plánovaná operácia tak väčšinou pichnú premedikaciu aby si bol trochu oťapený, ale nie vždy a nie na každého to pôsobí rovnako to už je na anestéziológovi to on rozhodne. Napr. deti sa niekedy neuspavaju a iba im pichnúť oblbovák(mne tak ako malej vyberali mandle) keď mi to pichli zachviľu som videla že teta má tri oči a keď ma na vozíku odniesli na operačnú sálu tak miesto názvu nás dverách som videla "vitajte v cirkuse" 😂😂 pekne osvetlené a s klaunovskou hlavou 😅 ale tak to bolo iné. Záleží na lekárovi ako rozhodne.
A ono vyzlečieš sa na izbe dajú ti "anjelskú košeľu" to je tá čo sa zaväzuje vzadu. Na sále ti ju dajú a dajú ta na stôl(bud ta preložia alebo si prejdeš sama záleží na okolnostiach a typu op) potom ta zakryju a iba tam kde ta budu rezať bude odkryté

stanovelky
15. sep 2024

@lienkashcj tak nieže nahá ti s izbu budem mať košeľu už a na operačnom stole mi odkryjú nap..do pol pása keď že mám pruh nad pupkom ? Tá ten oblbovak je celkom dobre stim sa to dá možno len či zaucinkuje mám ťažké chvíle neviem či ísť alebo ti aspoň vydržať na rok jari dakto vydrží dlhšie dakto nie aby sa niečo nestalo a tvojmu ocinovi keď operovali prvý pruh tá mal bolesti či sám išiel ? Nevieš a ako dlho to mal ten prvý ?

lienkashcj
15. sep 2024

@stanovelky najlepšie je opýtať sa doktora alebo viacerých. To už neviem koľko mal ten prvý, ale jemu sa v tedy urobil na rané kde ho operovali(brali mu ladvinu) a potom sa mu tam urobil pruh. Ale zase to išiel skôr keďže bol prvý ale keby išiel aj teraz je dosť možné že sa objaví ďalší(samozrejme aj nemusí) len čím viac je oslabená brušná stena tým je človek náchylnejší na to

stanovelky
16. sep 2024

@lienkashcj ak náchylnejší ? Mne je tak že sa mi nechce nič nemám chuť ani variť nič len setko do silu aj keď spravím čo treba ani nerozmýšľam čo robím som mimo to není dobré chcem ísť ale ja sa tam vyblaznin asi to je niečo pre mňa čo nezvladnem

maryetta
16. sep 2024

Moj oco mal cca 10rokov.
Praca praca praca…. Az ked prisiel na dochodok konecne mal “cas” a bol. Robili mu laparoskopicky.

michaela329
16. sep 2024

Určite dať urobiť, môj svokor to zanedbal, nešiel s tým 20 rokov. A nakoniec mu to museli robiť ako 70 ročnému, lebo mu kvôli tomu nemohli operovať chrbát.

stanovelky
16. sep 2024

@maryetta on stim robil ? a za ten čas čo robil sa mu to nezvecovalo ? Aké to mal veľké ? A kde ? Ja to mám nad pupkom

maryetta
16. sep 2024

@stanovelky to ja neviem. Byvam od neho 300km. A som niekolko rokov prec z domu.
Len ked to riesil tak ze okolo mojej svadby sa mu spravil a oslavili sme 11.vyrocie.
A ano chodil normalne do prace-stavbarina takze dost drina. Tazke veci.

stanovelky
16. sep 2024

@maryetta tak že keď robil.stim 10 rokou tak nemal stim niejake problémy ,alebo bolesti ,to by ani nerobil poznám jedného od nás robil na stavbe 1 mesiac ako to mal a išiel sa operovať veľmi ho to bolelo ďakujem ti zatiaľ za informácie ako to dlho mak tvoj ocino ,tak dá sa stim žiť len tu pri nás setci hovoria že operovať čo nechcem ísť ešte mám to asi 6 mesiacov zatiaľ žiadne príznaky mislim že ešte nemusím utekať len sa bojim robiť keď dačo ťažšie ale keď mal tak dlho a robil čo je dosť náročná práca námaha tak ja by som to mohla ešte predĺžiť a nevieš kde to mal na akom mieste ???

stanovelky
16. sep 2024

@michaela329 nevieš prosím na akom mieste ?? Ja nad pupkom

maryetta
16. sep 2024

@stanovelky to uz ozaj neviem. Ale asi ako pises keby mu to robilo vacsie problemy tak… nevydrzi.
Synovec tak mal 3rocny a do mesiaca riesili hned.