Dá sa teplota zvýšiť psychikou?

1. sep 2023

Ahojte.
Zaujímalo by ma či si vie človek psychikou a stresom zvýšiť teplotu na cca 37,5-38,2 max.
Tootižto pred cca 7 rokmi som maturovala a mala som trochu náročnejšie obdobie psychicky (chlapi, šikana a tak) aj fyzicky (málo spanku a stres) a vždy pomaly každý deň som sa ku večeru cítila rozpálená unavená a slabá a teplota bola stále nad 37,5. Párkrat šla aj nad 38, najviac tuším 38,3. Na noc to kleslo a ďalši večer po škole zas. Do toho slabá imunita a z choroby do choroby. Stáva sa mi to doteraz občas.
Bola som u lekára ale len u pediatričky opakovane a výsledky boli ok.
Stretli ste sa s niečím takým?

ivkav5
1. sep 2023

Určite sa dá, na tých 37.5 max cca…no teploty okolo 38 a vyššie by som určite už nepripisovala psychike…

janetinka27
1. sep 2023

Po statniciach sme viaceri dostali horucky. Bola som k.o. niekolko dni.
Ked mam stres, byvam rozhorucena, vela ludi sa v strese napriklad strasne poti atd.

andrejkap123
2. sep 2023

Ja som raz zazila obrovsku drámu psychicku, a mala som “z nervov” takmer 38 takze dá

lonely66
2. sep 2023

ano.

autor
2. sep 2023

No mne sa to dialo pravidelne asi rok aj viac… stále večer okolo tej 17tej hodiny cca

biankaaaa
2. sep 2023

Ja trpím úzkostnou poruchou a dlhý čas som kvôli tomu mávala poobede teplotu 37,2 až 37,4 (hlavne počas pandemie to bolo výborné, keď sa všade merala teplota a ja som vsade chodila ešte viac vystresovaná🤦🏻‍♀️)
A keď som raz išla na gastroskopiu, večer predtým som sa tak veľmi bála, že mi vyšla teplota na 38,2. Takže podľa mojich skúseností psychika vie ovplyvniť veeeeeľmi veľa vecí

elia9
2. sep 2023

Mala som asi dva mesiace vkuse subfebrilie, teplota tak 37,2 až 37,6...pochodila som všetky možné vyšetrenia a všetko vraj bolo v poriadku..bolo mi povedané "no stress"🤷 takže verím, že psychika dokáže divy..