Cysta v nosovej dutine

3. júl 2023

Dobrý mám cystu v max.dutine .Má niekto skúsenosti? Je to nebezpečné? Musí sa to vybrať?a keď sa to nevyberie? Ešte len idem k ORL so správou .

jata2203
3. júl 2023

Ahoj, ja ju mám už roky 🙂 asi závisí aj od veľkosti, mne bolo povedané že je to neškodné mám ju tam doteraz

autor
3. júl 2023

@jata2203 má cca 2 CM,tak neviem či ona či nosova prekážka mu spôsobuje mierne bolesti na tej strane ..a som mierne závislá na nosením spreji,Koľko CM má vaša? Môže aj sama zmiznúť?

jata2203
3. júl 2023

Ja mám 17x10 mm..veru ani neviem či ju stále mám, tesne pred pubertou som nejaké mala tiež v dutinách a tie zmizli 🙂 ale určite radšej zájsť s výsledkami

autor
3. júl 2023

@jata2203 to určite pojdem

juliacenc
3. júl 2023

Ahoj ja som mala v dutine pod
Okom. Lekar povedal, ze na 99% sa s tym nebude nic robit, ze to su len take akoze cisty… na dalsej
Kontrole zistil ze musi ist von 😀 lebo ze sa zvetsila… takze mi ju cez nos vybrali klasicka
Operacia v narkoze… ale v nemocnici sa cudovali preco ma poslal to vyberat ked ma to nebolelo. Takze twzko povedat uvidis co z toho bude… ale nebolo to
Nic hrozne hned som bola fit ziadne obmedzenia, asi 2 tyzdne som si spriekala sprej do nosa to bolo vsetko.

autor
3. júl 2023

@juliacenc ja sa operácie vôbec nebojím skôr či to nie je nebezpečné a nemôže sa urobiť nádor z toho

katka086
3. júl 2023

ked ta cysta nerobi problemy ( tlak, bolesti), tak sa nemusi odstranit, niekedy sa aj po odstraneni vrati, tieto cysty sa zmensuju a zväcsuju, vacsinou to byva nahodny nalez, ked na Ctcku nevyzera podozrivo ( nador, plesne) tak sa s tym nemusi nic robit

juliacenc
3. júl 2023

To nie je to len cista. To by
Lekar hned videl, ze je nieco nevporiadku.

autor
4. júl 2023

@jata2203 môžem sa opýtať ešte? Tam kde ju máte je aj trochu opuch na líci?

jata2203
4. júl 2023

Nie, len bolestivosť tváre..ale mám aj sinusitidu takže to je asi z toho

autor
4. júl 2023

@jata2203 ďakujem za odpoved