Cysta pod rozpadnutým zubom

11. nov 2022

Dobrý deň máte niekto skúsenosť s cystou pod rozpadnutym zubom (už len zubný koren) ako vám to vybrali? Spolu so zubom? Dakujem

sojorez
11. nov 2022

Mne spolu so zubom. Cysta bola tak ulozena, ze ina moznost nebola, aj tak tam dost rezali, aby sa k nej dostali, bola som v celkovej anesteze.

autor
11. nov 2022

@sojorez kvôli tej cyste si bola v celej narkoze? A normálne s lokálnou sa to nedá vybrať spolu zo zubom?

sojorez
11. nov 2022

Zrejme zavisi od umiestnenia, typu.... Mne sa tam babrali aj s kostou, robili wasmundovu plastiku, mala som nasadene atb... Take trosku "veselsie" to bolo.

autor
11. nov 2022

@sojorez fúha tak to si ma nepotešila,,, a zub bol rozpadnuty? Môj je takto už roky a boli akurát tak sa chystám ho vybrať ale strašia ma že tam bude už cysta a bude to na operáciu

sojorez
11. nov 2022

Nie, mala som ho v dobrom stave, len musel von kvoli pristupu k cyste.

koniarova
11. nov 2022

Veď ešte ani nevieš,či tam niečo je a už sa strachuješ. Navštív viacero zubárov,pre lepší názor.

petricka22
12. nov 2022

A co rtg? To uvidis aj sama, ci je tam cysta a kde.

autor
12. nov 2022

@petricka22 chystám sa tam ,,, len ma zaujímalo ako to riešia, či tu cystu výberu spolu zo zubom alebo čo

petricka22
12. nov 2022

To zalezi, kde je cysta, ktory to je zub, ci sa tam da dostat. Ak mas cystu medzi korenmi, tam ti ju tazko vyberu bez vytrhnutia zubu… ale to ti musi povedat odbornik, ake su moznosti… no neviem, co chces zachranovat? Koren mrtveho rozpadnuteho zubu? S tym sa parat asi moc nebudu…

petricka22
12. nov 2022

Kazdopadne taketo hnisave loziska treba riesit a vybrat.

annabjalonova
18. feb 2023

Liecba zapalu nad zubom