Cysta pod mŕtvym zubom

katika1811
22. apr 2021

Ahojte maze niekto skusenosti ze ste mali cystu pod mrtvym zubom? Ako vam to liecili? Dakujem pekne

barbora112678
22. apr 2021

@katika1811 ahoj, mne robili resekciu a to pomohlo 🙂

ivangeline
22. apr 2021

Rozrezali dasno. :D

alfged
22. apr 2021

Reendodonciu pod mikroskopom - opakované prečistenie a zaplnenie koreňových kanalikov.

katika1811
autor
22. apr 2021

@alfged dakujem snad to pomoze... A inak mala si aj take akoby pulzovanie vtom kde bola cysts a ked si sa zohla niekedy tlak??

alfged
22. apr 2021

@katika1811 uff toto uz nepamatam, akurat viem, ze zub bolel na poklepanie a zatlacenie, ale na zahryz nie. Mozno zalezi od toho, ktorý je to zub a na ake prilahle struktury ta cysta tlaci.

kacena4
22. apr 2021

ak uz je tam zapal, t.j. cysta precistenie kanalikov nepomoze, jedine atb na zapal a ak nezaberu tak resekcia mam za sebou 2 a hrozi mi 3tia

alfged
23. apr 2021

Ak je tam len zapal a nie opuzdrena cysta, co niektori zubari asi kvoli lepsiemu pochopeniu stotoznuju, tak je vysoka sanca, ze reendo pomoze. Aj ked nikto na to neda zaruku, ani ten s mikroskopom. Ja som mala dva zuby, oba zapal pri koreni kvoli nenajdenym kanalikom pri prvotnej endodoncii. Atb mi ani neponukali, oba sa vyhojili do 6 mesiacov. Ak je cysta opuzdrena, ta uz musi ist von.

katika1811
autor
23. apr 2021

@alfged no praveze tam mam cystu pekne gulatu vidno ju na rtg... Mne vraveli na konzultácii ze endodoncia počkať 6m ak nezmizne tak resekcia

alfged
23. apr 2021

@katika1811 No tak si nerob stres zbytocne vopred 🙂 Ak odporucili endo a bude dobre urobena tak je velka sanca, ze ten zapal zmizne.

katika1811
autor
23. apr 2021

@alfged no tak snad mi to aj moja zubarka urobi 🙄mne to vraveli v demidente na konzultacii ked som si bola robit opg snimok tak snad 🙂

katika1811
autor
17. máj 2021

@alfged ahoj tak bola som u zubarky s tou cystou s vravela mi vlastne jej syn tiez ma vedla ambulanciu, ze po roku zas Rtg a ak tsm bude vytrhnut zub. Inak mi stym zubom nic nerobili🙄

alfged
19. máj 2021

@katika1811 Ak zub nebol endodonticky osetreny a je na nom neopuzdrena "cysta", treba tu endodonciu spravit, sama sa len tak nevyparí a je zdrojom zapalu pre celý organizmus. Ak su na zube zaplnené kanáliky a cysta nezmizla, alebo sa opat vytvorila, tak ta endodoncia nebola spravena dobre a tiež to nezmizne same. Za predpokladu, ze pacient chce zub zachranit, je potrebne urobit reviziu endodoncie (reendodoncia), idealne pod mikroskopom. Potom po pár mesiacoch sa spraví kontrolný rtg, kde vidieť či bola liečba uspešná. Ak nebola, tak len vytrhnut. A to je pre dobreho zubara krajne riesenie, moj mi naposledy povedal, ze nechodil 6 rokov do skoly na to aby trhal zuby :D A z mojej skusenosti, zachranuj ak sa da. Keby som vedela toto pred par rokmi nemusela som prist o tri zuby, kvoli zubarom ako tvoja. A implantaty su drahsie a nepohodlnejsie riesenie.

Na tejto stránke sa dozvieš k téme viac, keď dáš do vyhľadávania, endodoncia, cysta, mrtvy zub..

http://www.dentonet.sk/verejnost/zubna-poradna/...

sonnenshein
19. máj 2021

@katika1811 Mala, rozrezali dasno, vycistili, a spravili keramicky zub, ktory uz par rokov drzi, tak snad aj bude 🙂
Bolest kym som este cystu mala (kym na to prisli) bola najhorsia aku som zazila (a to som 3x rodila bez epi), samotny zakrok nebolel vobec, paradne mi to umrtvili.

katika1811
autor
20. máj 2021

@alfged ten zub je vyplneny uz kanalikmi... A ano objednam sa asi niekam inam na dokladnu endo aby sa zub zachranil 🙂 ziez by som nerada prisla o zub kedze to je dolna 5ka:/ a spravne ti zubar povedal😂😂