Cvičenie vo fitku a Bakerova cysta v kolene

ianka94
23. jan 2023

Ahojte su tu nejaky fitness treneri ktory by mi vedeli poradit, ake cviky mozem vo fitku cvicit aby som velmi nezatazovala koleno ? Nasli mi totiz Bakerovu cystu v kolene a cosi trosku poskoddeny meniskus ale operovat to nechcu kedze som mlada a po operacii by som mohla mat vacsie problemy s kolenom, len aby som to rozchodila. Predtym som vedela co na zadok a stehna cvicit mozem ale teraz som z toho zufala lebo pocitujem bolest v kolene pri istych cvikoch . Ak by tu bol niekto kto by mi vedel poradit budem vdacna. Operaciu riesit ani nebudem pokial to nieje naozaj vazne.

elizita
23. jan 2023

@ianka94 nie som fyzio ale mám tiež tu cystu a roztrhnutý meniskus. Operáciu som odložila keďže nesportujem,dá sa s tým žiť. Ale keď viem,že idem dačo robiť,dlhá chôdza,na sánky s deťmi,tak používam takú bandáž na spevnenie. Prečo ti ortopéd nič nepredpisal keď si športovkyňa? Prípadne rehabilitacie na povolenie bolesti.

ianka94
autor
24. jan 2023

@elizita viete co, praveze niesom sportovkyna ale od kedy necvicim zlenivela som a do nicoho sa mi nechce, ako niesom tlsta ved mam 65 kg ale ako zena niesom so sebou spokojna kvoli celulitide,,, mam 4 rocneho synceka tak pohybu by som povedala ze mam az az len rada by som nejak postavu spevnila a viem akymi cvikmi ale tie mi nedovoluje koleno🤷🏽‍♀️ a tu bandaz mi moze predpisat ortoped ? To som nevedela tak irvite by som za nim zasla a poprosila ho. Dakujem za radu☺️

mk1111111111
24. jan 2023

Ja mam tiez bakerovu, poskodeny meniskus a natrhnuty predny krizny vaz. Treba koleno len postupne zatazovat, urcite neodporucam drepovanie. Koleno musi byt fixovane pri cviceni. Ja som to "rozchodila" na eleptickom trenazery. Postupne, tyzden po dvoch minutach, potom tyzden 5 min a postupne navysovat. Predtym som nedokaza ist dolu kopcom bez pichania v kolene, chodime na vysokohorske tury, dnes uz bez problemov, ale s podviazanim kolena pre istotu, aby som ho zasa nezadrela. Nepouzivam bandaz, mam taky stahovaci pas presne umiestneny cez koleno v oblasti menisku a krizneho vazu

ianka94
autor
24. jan 2023

@mk1111111111 a mozem vas poprosit o foto tej bandaze ? Urcite si ho pojdem dat predpisat , lebo takto obmedzene sa to fungovat neda ❤️🙏

mk1111111111
24. jan 2023

Nepouzivam od ortopeda, ten mi povodne predpisal klasicku bandaz, mne to nefunhovalo, kupila som v sportovom obchode. Pohladam na nete a dam link

mk1111111111
24. jan 2023

Protetika bandaz kolena KO-1, maju na pilulke.sk. Tu moju uz nemaju, tato je podobna, zafixuje sa priamo cez meniskus

ianka94
autor
24. jan 2023

@mk1111111111 velka vdaka ja som si uz aj objednala kolagen pre kone tak verim ze pomoze ☺️

artmaka
26. jún 2024

Žienky toto je ta bandáž? Mňa čaká poznávací zájazd a ešte k tomu dlhá cesta autobusom. 5dni zataze na koleno a termín u ortopéd mam 3dni po návrate. Obávam sa o koleno ci to dám, podľa obtiaži si myslím že mám presne tuto cystu, googlila som.
Nasla som aj to že by bol vhodný protizápalový liek, užívali ste na ti niečo ci ste si pomohli len bandazou? Vďaka