Cvičenie SM systém

tina4931
6. apr 2021

Ahojte, dá sa cvičiť (resp. naučiť) SM systém aj doma, napr. len podľa videa? Videla som, že tie gumy sú niekde "zakvačené", musí to byť? Nemám to absolutne doma kde zachytiť. Či sa s nimi dá cvičiť len tak, aj bez upevnenia? Už som vynaložila nemalé fin. prostriedky na fyzioterap., infúznu liečbu atď...A teraz mi lekárka doporučila toto. Lenže to je tiež nemalá čiastka....Cvičím doma pravidelne, len nie SM. Je to naozaj také "prevratné", či len móda? Veď ľudia sa zaobišli doteraz aj bez toho a vystačili s inými cvičeniami. Mám vybočené platničky ale už som naozaj dosť investovala a aj tak viem, že je to len na mne a nemusím hneď zbankrotovať. Len si akosi stále neviem nájsť to svoje, celoživotné, čo bude fakticky zadarmo🙂 Uvoľnovacie veci ovládam, teraz potrebujem hlavne posilniť svalstvo a zlepšiť ohybnosť chrbtice. Vďakaaa za tipy🙂

veronikavaneska
6. apr 2021

Ahoj manžel si kúpil gumičky 20€ ho stáli. Naštudoval videá na YouTube a začal cvičiť. Cvičí tak 5x do týždňa už asi 3-4 mesiace a veeelmi si pochvaľuje. Že sa mu to celé spevnilo a cíti sa oveľa lepšie. Tiež ma vysunutí platničku lekariho jeho tlačili veľmi silnými liekmi..(keď začal strácať zrak tak s tým sekol ... Chodil na rehabilitácie... Ale SM mu zatiaľ najviac pomáha. Zaberie mu to 5-10min max cvičenie.

erikaa09
6. apr 2021

Zamna nie. Cvicila som s trenerom sM a nebit jeho robim to zle. Ale zase viem ze niektore baby sa to uciki s treneron a potom aj doma cvicili

tina4931
autor
6. apr 2021

@erikaa09 Čiže podľa teba vždy to je potrebné sa najprv pri niekom naučiť? A potom pokračovať sama? Lenže jedno cvič. u nás 10€ a treba minim. 5-6 aby sa to človek asi naučil....Veď to, ak neovládam, resp. to nerobím dobre môžem si ešte skôr poškodiť.....Len som ani nemala v pláne toto cvičievať, len MUDr. mi to napísala do papierov a keď sa spýta.....Cvičím si zatiaľ svoje, čo ovládam a čo viem od fyziot. Je toho dosť, čo sa dá využiť, tak neviem či práve bez tohto sa nezaobídem...

erikaa09
6. apr 2021

@tina4931 to je dost . A ak by si sla na rehebilitaciu a pytala toto cvicenie ?

tina4931
autor
6. apr 2021

@veronikavaneska Mne pomáha hlavne masáž a fyzioter. cvičenia, len 30€ na 1x. To sa nedá donekonečna. Vďačná som za cviky, čo ma naučil na doma. Len lekárka toto vymyslela🙂 Lenže u nás minim. 5x po 10€....SM. Ach jo. Ono záleží aj do ktorej strany sú vybočené, ja ich mám vyboč. viac. Liekom od bolesti sa vyhýbam, to nerieši vec.

simsalabim
6. apr 2021

Podla mna treba aspon 1-2 stretnutia s fyzioterapeutom. A gumy musia byt zachytene o nieco, inak to nejde cvicit.

tina4931
autor
6. apr 2021

@erikaa09 V štátnom zariad. resp. poliklinike je rehab. ako taká zadarmo (lenže o ničom, všetci ako na páse, bez individ. potrieb), robia tam aj tento SM, lenže minim. cena 50€ (5x). Preto som zvolila radšej súkromného fyzio., s ktorým som max. spokojná, len nerobí SM. Tak ma dnes lekárka prekvapila.

sigma510
6. apr 2021

@tina4931 určite by som SM systém neskúšala cvičiť podľa videa, nesprávne cvičenie týchto cvikov môže ublížiť. Treba sa cviky naučiť pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta, ktorý skontroluje ci sa cviky robia správne. A áno je to veľmi účinna metóda cvikov, pokiaľ ich človek ovláda správne a dokážu veľmi pomôcť, poznám niekoľko ľudí ktorí sa pomocou tejto metódy dostali z vážnych zdravotných problémov s chrbtom.

tina4931
autor
6. apr 2021

@simsalabim A to je u nás doma problém....Ešte aj v nejakej rovine asi...

tina4931
autor
6. apr 2021

@sigma510 Presne tak.

simsalabim
6. apr 2021

@tina4931 priviaz pocas cvicenia o stol a potom daj prec.

tina4931
autor
6. apr 2021

@simsalabim Jaj..či ešte do toho investujem? Ja viem, na zdraví sa nešetrí. Len už začínam byť z toho zúfalá. Z každej strany človek počúva niečo, najradšej by som si našla to svoje "pravé"

ivmave
6. apr 2021

@tina4931 tiez mam dlhe roky problemy s platničkami, poskúšala som všetko možné, až som nakoniec skončila pri SM. Gumy kúpiš za cca 20eur. Uviažeš ich o klučku, stôl, radiator... Ale určite by som sa nakontaktovala na noeloho v tvojom okolí, kto to reálne cvičí, má s tým skúsenosti... Ja som to cvičila s rehabilitačnou a fakt je, že to nie je len o nejakom naťahovaní gúm. Treba správny postoj, držanie, vediet stiahnut brucho podsadit zadok, spravne dýchat atd atd. Za mna je SM top. Velmi mi pomohol.

tina4931
autor
6. apr 2021

Ono ide aj o to, že nie stále som doma, čiže nemám možnosť si tie gumy prenášať. A chcela som cvičenie, ktoré mi pomôže kedykoľvek a kdekoľvek.

lapalma
6. apr 2021

@tina4931 ...za mňa je toto jedno z mála cvičení, ktoré môžeš robiť kedykoľvek a prakticky kdekoľvek 🙂 Gumy odviažeš a ideš 🙂 - radiátor, nohy nábytku, zábradlie ...
Sama sa to nenaučíš, potrebuješ kvalitného cvičiteľa, najlepšie takého, ktorý sa vyškolil u Dr. Smíška priamo 🙂
Aj keď sa to naučíš, po čase je dobrá supervízia u fyziatra
Je to účinná metóda, keď ju robíš pravidelne a poctivo.

tina4931
autor
6. apr 2021

@lapalma Však toto....KVALITNÉHO...lenže u nás ako na pásovej výrobe😂. Ja by som si predstavovala, že individuálne sa mi budú venovať😉

lapalma
6. apr 2021

@tina4931 ... skús hľadať v kúpeľoch - neviem, odkiaľ si... Piešťany, BJ ...TT ?

ivetz
6. apr 2021

@tina4931 SM je naozaj účinná metóda. Ja som ju cvičila a mne úplne odstránila bolesti spôsobené vysunutými platničkami. Lenže... tak ako väčšina vecí, ktoré pomáhajú a sú prospešné, nie je na "jedno použitie". Cvičenie a teda aj spevňovanie svalstva by malo byť stále. A to som ja nerobila, preto sa mi bolesti vrátili a o pár dní som opäť objednaná k fyzioterapeutke. A nie... cviky sa podľa mňa nedajú naučiť podľa videa alebo youtube. Potrebuješ kvalifikovaného človeka, ktorý Ti ich predvedie, opraví... A gumy? pripevníš na radiátor, kľučku, nohu stola... Môj manžel (ktorý je na rozdiel odo mňa zodpovedný ku svojmu zdraviu) ich bráva aj na dovolenku - sú ľahké, skladné. Všetky argumenty prečo nie... sú iba výhovorky. Ak sa dá niečo riešiť a stojí to "iba" peniaze, treba ísť do toho. Niektoré zdravotné problémy nevyriešia žiadne peniaze...

gemerka17
6. apr 2021

@tina4931 ten kto precvičuje SM systém, si za to nechá aj zaplatiť, lebo kurz stojí pekné peniaze. Určite začni s fyzioterapeutom, lebo z videi to vedieť budeš ale nakoniec zle. Veľmi dôležité je aby si správne pri tom aj dýchala. To ťa práve naučí fyzio s kurzom. To že chcú 10 e za hodinu si na tom výborne, bežne sa berie za 50 minút 40 e aj viac. Žiaľ tak to je a poisťovňa to vôbec neprepláca. Na začiatku do seba investuj a potom si cvič doma. Táto Smíšková metóda má veľmi dobré výsledky čo sa týka diagnóz v oblasti chrbtice (skolioza, platničky). Najlepšie pracovisko na SM systém je AF REHAB v Bratislave, tí sú priamo napojený na Smíška. A vlastne všetci fyzioterapeuti čo SM systém precvičujú musia mať urobený kurz v AF Rehabe. SM systém je fakt z jedným z top cvičení, ktoré mnoho ľudom pomohlo, len treba cvičiť potom pravidelne. Investuj do seba, za to to stojí, a nezabudni aj na masáže a mäkké techniky, to je veľmi dôležité tak isto.

tina4931
autor
6. apr 2021

A čo taký extrém? Buď? Alebo? Totálna zmena životného štýlu v zmysle denneho cvičenia a turistiky (mojej obľúbenej, zanedbávanej teraz), pravidelná turistika horská....

palisko
6. apr 2021

Nečítal som diskusiu.
Áno SM pomáha. Cvičiť ťa musí naučiť terapeut. Tiž som skúšal sám, mám videá na cd, knihu a zle. Keď sa naučíš, cvičíš sama. 10 e super cena, ja som platil 20. Laná vešiam na kľučku dverí. Ale dobre je mať zrkadlo, aby si videla ako cvičíš. Cvičí sa dlhodobo. Bohužial, nedá sa to obabriť.

vorkola
2. dec 2022

Ten sstem SM funguje aj pri vyecenej platnicke? dakujem