Cvičenie pri bolesti chrbta

10. jún 2024

Ahojte, podla MR vysledkov mam mierny bulging disku L4/L5 a miernu skoliozu. Vzhladom na to, ze mam termin na vyhodnotenie k neurologicke az o mesiac 🫤, tak som uz zacala doma cvicit, kedze som sa docitala, ze treba hlavne posilnit svaly driekovej oblasti, oblast brucha a panvy, no a hlavne mam uz extremne bolesti v driekovej oblasti. Cvicim kazdy den 15 min. cviky, urcene prave na spevnenie tychto partii podla videii na internete pre zaciatocnikov. Samozrejme nasledne budem postup cvicenia konzultovat s fyzio. Chcela som sa vsak iba dovtedy poradit, ci je 15 min. denne na zaciatok postacujuce a pri takejto frekvencii ste po akom case pocitili ulavu, zlepsenie? Cvicim zatial iba tyzden. Dakujem!

vikusik231
10. jún 2024

Ahoj a citiš niaku úľavu ? Po tom týždni napríklad ? Ja mám skoliozu v tvare S a tiež som chcela cvičiť podľa internetu ale ako som tu spomenula u obvodnej povedala že radšej mám ísť k fyzioterapeutovi aby mi nastavil on správne cvičenia 🙂 je mnoho videí na internete ale nemusí ten cvik práve byť vhodný práve pre tvoj prípad.

autor
10. jún 2024

@vikusik231 Tak bolesti mam stale, nejaku extremnu ulavu necitim, ale ked sa nehybem, tak je to este horsie 🫤. Kym sa ale dopracujem k fyzio, tak to bez pohybu bude u mna este horsie...tak neviem, co je teraz lepsie.

vikusik231
10. jún 2024

Ja som si vyhľadala fyzioterapeutov a bolo ich viac neviem síce odkiaľ si ale v Bratislave sú ich veľa a možno aj v tvojom okoli 🙂 ja mám zajtra termín som zvedavá ako to dopadnem… síce 50€ na hodinu ale aspoň ukáže ako správne cvičenie. Úplne ťa chápem… ale dávaj aj pozor hlavne na tie videá z netu 🙂 pevne dúfam že tvoj zdravotný stav bude len a len lepší ❤️

autor
10. jún 2024

@vikusik231 Ja uz termin k fyzio mam, ale az o dav tyzdne kedze dovolenkove obdobie 🤷. V meste to bola najlepsia moznost a zial pri malom dietati nemam velmi moznost na cestovanie mimo mesta 🫤. Preto som sa rozhodla uz posilovat doma, pevne verim, ze si viacej neublizim...nejdem na to zhurta, nejdem ani cez bolest. Ja by som velmi rada nasledne aj chcela chodit cvicit k trenerovi, len najpvr chcem pockat na vyjadrenie neurologa a teda aj fyzio. A dakujem velmi pekne, napodobne zelam len to najlepsie! 🤗

vikusik231
10. jún 2024

Ano jasne trocha sa rozhýbať neuškodí a robíš dobre že nejdeš až do bolesti to treba naozaj ten fyzio aby si neuškodila❤️ určite to bude len a len lepšie❤️ držím palčeky❣️

rozculena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz