Čudná bolesť na pravej strane

4. aug 2020

Ahojte,
Mám taký menší problém (aspoň dufam) už cca týždeň pociťujem mierny tlak, pichanie pod pravým prsnikom presnejšie ako keby v rebrach, táto bolesť sa vracia a odchádza iba pri niektorých činnostiach ju pociťujem (niekedy slabo inokedy intenzívne...)
je to pocit ako keby sa vám šli lámať rebrá,alebo sa dreli o seba alebo už neviem ako to opísať, viem že dnes som sa nemohla už normálne ani zasmiať, a aj pri dýchaní to zvykne pichať občas tak slabo iba v predu a inokedy ta bolesť prejde až na druhú stranu cez chrbát a pod lopatou von
Nechcem od vás diagnózu to nikto nemôže takto určiť ale aspoň nejakú skúsenosť ,či vám pomohlo niečo nato, či ste šli hneď k lekárovi alebo niečo 😣
Lebo som si to pozerala na nete a môže to byť žlčník,pečeň obličkové kamene (ktoré mala aj moja mama) niečo so zaseknutymi nervami, alebo s chrbticou 🙄

deti95060810
4. aug 2020

žlčník? ale to musí lekár zhodnotiť...

ildiko36
4. aug 2020

Mala by si ísť na vyšetrenie najprv k obvodnemu nech zobere odbery zápalove parametre a hepatalne testy..podĺa toho ťa vie poslať ďalej či potrebuješ sono pečene a žlčníka alebo potrebuješ neurologa..podľa mna to je interkostalna neuralgia..bolesť v okolí rebier, v hornej časti hrudníka alebo v hornej časti chrbta, pocit tlaku. Bolesť sa zhorši pri hlbokom nadychu i keď sa zasmeješ, zakašleš alebo kýchneš. Môžeš to pocitovať aj pri lopatkách."
Keby ťa svrbelo koža môže spôsobovať interkost.neur. aj hepres vírus"..
keby to bol žlčnyk by ťa napínalo na zvracanie mohla by si mať aj teplotu..môže ožltnuť farba kože ale najskôr to vydno na očiach na bielku..
Drzim palce 😊

biela_sova
4. aug 2020

@ildiko36 aj ja sa podla opisu priklanam k interkostalnej neuralgii

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
5. aug 2020

A to sú zaseknuté nervy medzi rebrami či? 😐

ildiko36
5. aug 2020

Može to byt zaseknuty nerv, može to spôsobyť aj zápal aj vírusova infekcia..ale na všetko je liečba..v prvom rade to treba riešiť s obvodnym lekárom a potom s orborným lekárom to diagnostikovat..íst na Mr či to naozaj máš..netreba si domíšlať čo to môžeš mať..čím skôr pojdeš tým skôr budeš mať pokoj od bolesti

autor
6. aug 2020

Dikes

autor
6. aug 2020

Už viem čo mi je

autor
6. aug 2020

A mám posunutu platnicku a ze vraj mám začať plávať toť vse

ildiko36
6. aug 2020

A to na to pomôže? Ja to mám tiež uz 8r.a mam aj bulding disku L4 a L5...no zatial nič na to nezabralo..naučila som sa žiť s bolesťami😏

autor
25. sep 2020

Ja to už ani nevnímam. Plávať som nezačala ani. Ale doktor vravel že to pomôže posilniť chrbát.

lukasko12
2. mar 2021

Baby ja mam tlak 134/82 je dobry a citim sa na pindu