Čuch a chuť po Covide-19

sissahh
30. okt 2021

Ahojte chcem sa spýtať kedy sa vám vrátil čuch a chuť po covide ? Ďakujem 🙂

mogaa
30. okt 2021

@sissahh niekomu o pár dní a niekto ho nemá ani po mesiacoch....je to veľmi individuálne....určite si počula aj o trvalých následkoch....strata čuchu môže byť jedným z nich....ale vo väčšine prípadov sa aj čuch aj chuť vrátia, len u niekoho je to ok po prekonaní kovidu a u niekoho sa to vracia do normálu aj týždne, mesiace.....

arasana
30. okt 2021

ja uz 5 týzdnov otupene trocha sa vratilo ale slabo aj chut rozoznam len sladke kysle sladke... pochutiny kôpor . cesnak .nic... tak isto ked sa nieco vari ani necitim...

sissahh
autor
30. okt 2021

@arasana fiiha no ja som zvedavá ako dlho lebo ešte len 3 deň čo nemám chuť a čuch 😭

monci20
30. okt 2021

@sissahh covid som prekonala presne pred rokom, strata chuti a čuchu, do 2 týždňoch sa to upravilo, ale od februára mám parosmiu čiže skreslené chute a vône, zo začiatku to bolo veľmi zlé, pomaličky sa to zlepšuje aj som si už na to zvykla, stále to ešte nie je v poriadku, ale zase nemusí to mať každý.

sissahh
autor
30. okt 2021

@monci20 ooou tak to je brutal :o

lenik223
30. okt 2021

Mne sa vrátil čuch aj chuť asi po týždni ale sa mi zdá že mám oslabenú chut odvtedy 😀 akože cítim všetko ale keď napríklad dochucujem polievku tak to neviem tak dobre ako predtým

adka176
30. okt 2021

Svokra mala COVID v januári 2021... doteraz nemá chuť ani čuch, už ani nedúfa, že sa jej raz vráti....a to neverila, že COVID existuje...dnes s tým musí žiť ....ešte
celkom "mladá" 58 rokov má

sissahh
autor
30. okt 2021

@adka176 ja mám síce 20 aj som 2x ockovana ale bojím sa že sa mi to uz nevráti

wewuliatko174
30. okt 2021

Cca po2 tyždnoch našťastie,ale vraj niekt.trva aj dlhšie..ja som mala lahši priebeh

evita_g
30. okt 2021

@sissahh covid som mala pred rokom, úplná strata čuchu a chuti trvala asi týždeň, doteraz mám však parosmiu... väčšina vecí chutí inak, zvláštne, horšie, no zvykla som si. len sladké je stále sladké 🙂 ak vieš anj, na facebooku je super skupina "Covid-Anosmia/Parosmia Support Group"

charlotte271
30. okt 2021

stratila som čuch aj chuť v decembri minulého roka, doteraz sa mi nevrátili, cítim iba, že je niečo sladké alebo slané, ale netuším, čo za sladkú chuť to je, ako covid pozitívna som aj rodila, takže si ani svoje vlastné deti (dvojičky) necítim, ako bábätkovsky voňajú....ale zas necítim ani pokakané plienky 🙂 .... už to bude pomaly rok a už si myslím, že sa mi nič z toho nevráti.....

lucia851
30. okt 2021

@sissahh po dvoch týždňoch

janka1011
30. okt 2021

@sissahh covid som mala v decembri, chuť ani čuch som nestratila. Všetko to začalo až v marci. Skoro všetko mi začalo smrdieť. Mäso, cibuľa, ktorú som pražila pod mäso(to bol brutal, to sa nedalo vydržať), šunka,saláma, párky, nič nechutilo ako má... z jogurtov som cítila kyslosť,všetko sa mi zdalo pokazené, málo slané, už som nevedela, čo idem jesť... normálne som nevedela navariť. Už je to lepšie, ale stále to neni ono. Stále cítim divné pachy, neviem, či to niekedy prejde úplne.😕

sissahh
autor
30. okt 2021

@janka1011 och to je hrozné 😭 ja mám stratu iba 3 deň a už si neviem dať rady čo robiť

guessssss
30. okt 2021

@sissahh ja sem cítila chuť a čich až po dvou týdnech a pořád sem cítila chlór nevím proč 🤷

eeffka
30. okt 2021

@sissahh cuch 8dni uplne, vracal sa 2-3dni, chut mi neodisla

kkovacovak
30. okt 2021

@sissahh do 3 mesiacov. Potom som otehotnela a pachy a chute sa mi totálne zbláznili. Podľa môjho názoru to nebolo len tehotenstvom a mala som to podobne ako @janka1011

patus_2
31. okt 2021

@sissahh ja mám 9 mesiacov po a chuť je na tom ešte dosť biedne. Mám skreslené chute, niektoré potraviny som úplne prestala jesť

kacenocka2
7. nov 2021

@adka176 ani ja som neverila.. A uz ho mam 5ty den.. Kasel, strata čuchu a chuti.bez teploty. Ta chut a cuch ma trapia najviac, ci sa to v zivote niekedy vrati

kacenocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domcatko1811
7. nov 2021

no ja som na tom presne ako opisuje @kkovacovak
Chuť a čuch som stratila počas pozitivity na Covid, čo bolo vo februári, do dvoch týždňov na to sa mi vrátili aj čuch aj chuť, no v máji sa mi zmenili, cibuľu a cesnak ani vystáť a v auguste som ostala tehotná, a to už úplná šupa... Som myslela, že prežijem len na mlieku, to jediné nemalo pachuť... A teraz sa to pomaly trochu lepší, ale cesnak a cibuľa sú stále veľkí nepriatelia, spolu s mäsom 🤷‍♀️🤷‍♀️ by som mohla byť kľudne vegetariánka teraz, ale nechcem to odopierať tomu bábätku, lebo predsa, aj tam sú bielkoviny a tak... Tak uvidíme, ale tiež sa obávam, že sa to už nejako dokopy nedá :/
Si tak hovorím, že druhý krát dostať Covid, tak mi môžu odstrániť tie chuťové a čuchove bunky už nadobro...

kacenocka2
7. nov 2021

@domcatko1811 som zvedava ako dopadnem, ale je to tak neprijemne..v hlave mam ulozene ze to jedlo nechcem, lebo neviem,a necitim co jem a ani mi to jedlo nechyba..dobre by to bolo na diétu😄, len ju zatiaľ nepotrebujem

kacenocka2
7. nov 2021

@sissahh aj ja nemam 5 dni a je to tak nepríjemné a bojim sa ci sa chut a čuch vráti. Vam sa to uz vratilo?

kacenocka2
11. nov 2021

@sissahh .. Upravila, vratila sa vam chuť aj čuch?

sissahh
autor
13. nov 2021

@kacenocka2 áno 🤩

sissahh
autor
13. nov 2021

@kacenocka2
Pomohol mi veľmi B komplex a pomaranče ten B komplex som si zvýšila dávku 2 tabletky ráno a 2 večer čuch a chuť sa mi vrátila do 2 dni ako som si zvýšila tu dávku

adelleli
23. dec 2021

@sissahh ahoj, vrátil sa Ti čuch a chuť? Pozerám, že príspevok je z októbra...ja nemám čuch a chuť od soboty...to je 6 dní..a chytá má riadna panika :(

tncka
23. dec 2021

@sissahh ja som mala cuch,ale divny...vsetko mi smrdelo zvlastne,ako taka sladka plesen, eviem to opisat,aj cerstvy vzduch z vonku bol neznesitelny,napinalo ma z toho na zvracanie. Smrdelo mi vsetko jedlo,no katastrofa. Prestalo to az mesiac po kovide.

sissahh
autor
23. dec 2021

@adelleli
Ahoj áno už sa mi vrátili asi na 10 deň som mala už v pohode odporúčam pomaranče, B komplex a cvičiť čuch napr pricuchavat ku káve 🙂 toto mne zabralo

livka_
10. jan 2024

@charlotte271 ahoj, vratil sa ti cuch a chut?