CT mozgu - výsledky

luckalolko
2. jún 2024

Dobrý deň,chcem sa spýtať prosím Vás keď spravia ct mozgu,kedy dostanem výsledky?Vedeli by ste mi povedať,čo znamená vylúčiť štrukt.léziu mozgu?ďakujem za všetky odpovede

krtko1313
2. jún 2024

@luckalolko ako kde. Pacient keď odchádza vždy sa mu povie, kedy a akým spôsobom dostane výsledky. Väčšinou to býva do 3 týždňov

magimi
2. jún 2024

Tak asi vieš, prečo ťa poslali na CT, a prečo sa CT vlastne robí?

luckalolko
autor
2. jún 2024

@magimi ano viem len som chcela vedieť co presne znamená vylúčenie strukt.lezie mozgu.

andrea2323
2. jún 2024

@luckalolko lézia je niečo nešpecifické, čo tam nepatrí.. čiže chcú vylúčiť nejaký útvar, ktorý môže byť rôzneho pôvodu a závažnosti 🙂

luckalolko
autor
2. jún 2024

@andrea2323 ďakujem za odpoveď

luckalolko
autor
2. jún 2024

@andrea2323 vy ste mali uz takéto vyšetrenie?ak sa môžem opýtať

andrea2323
2. jún 2024

@luckalolko ano mala som aj ct aj mr, a mala som tam potom uvedene napr ze “ziadna loziskova lezia” 🙂

magimi
2. jún 2024

@luckalolko no tak to je podstatou CT vyšetrenia - vylúčiť štrukturálnu leziu, čiže nejakú zmenu v štruktúre (stavbe) orgánu, v tomto prípade mozgu

magimi
2. jún 2024

@andrea2323 štrukturálna je trochu širší pojem ako loziskova, ale to len ak by sme sa chytali za slovíčka 🙂

luckalolko
autor
2. jún 2024

@magimi jasne chápem,idem prvý krát, tak som chcela vedieť čo konkrétne to znamená,ďakujem

luckalolko
autor
2. jún 2024

@andrea2323 a ake si mala problémy konkrétne?

luckalolko
autor
2. jún 2024

@magimi
A aký je medzi tym rozdiel ? Aká je ložiskova narozdiel od štrukt?

magimi
3. jún 2024

@luckalolko nepodstatný. Neboj sa, vyšetria ti všetko, bez ohľadu na to, čo tam doktor napísal