CRP pri Covide-19

zujuku
28. nov 2022

Ahojte, mali ste pri covide vyššie crp? Ja som mala ale zaujíma ma, ako to majú ostatní… pripadne vaše deti. A ako zvládli covid? Mali ste horúčky? Myslím, že to opäť vystrája, resp. všetci chorí. Ďakujem🙂

nique
28. nov 2022

Mala som 2 dni teplotu, ale CRP 0. Mali sme cela rodina - najmladsia 2,5r len sopel (od nej sme to asi chytili), starsi 6r - bez teploty, 3 dni kasel, manzel bez teploty, 3 dni kasel, ja 2 dni ko v posteli a potom uz "len" 5 tyzdnov strasny kasel. Nemohla som vobec hovorit. Kedze stale crp 0, liecila som sa len sirupmi a kvapkami na predpis. Uplne som sa doliecila az pri mori. Dovtedy som stale pokasliavala.

mogaa
28. nov 2022

@zujuku Covid je vírusové ochorenie....CRP sa bežne ani pri covide nerobí, len v príoade zápalu plúc - či sa tam nepridružila bakteriálna infekcia.....CRP je zápalový parameter pri bakteriálnych infekciách

lb1984
28. nov 2022

@zujuku pri covide a niektorých vírusových ochoreniach môže byť crp do 40 - pri dospelých. Ale taka norma je do 20. Potom to sledujú aj s inými parametrami. Ja som mala zapal priedusiek a liečili ma bez atb crp som mala 20, leukocyty 11 a zelené som brhlala 🤗 myslela som ze zomrem saturaciu so mala 93 nikdy viac to už zažiť nechcem a nebol to covid.