Covid v domácnosti

22. okt 2022

Ahojte. Dnes ráno mi vyšiel pozitívny test na covid. Manžel
a deti sú zatiaľ negat., pravdepodobne som si to priniesla z práce. Chcela som sa spýtať, ako je to teraz s tými opatreniami. Môžu ísť v pondelok deti do školy, ak budú stále negatívne?

zuzkaa1991
22. okt 2022

Ak budu rano negatívne mozu ale.mali by sa testovat.kazdy den podla mna....kedze.deti nemusia mat príznaky.....
Manžel mal pred dvoma týždňami ale.ihned sa izoloval takze našťastie som.nedostala malá mala len slabucko pozit. Ciarku ale.obaja dostali príznaky jeden den....
Je to na kazdom ako sa rozhodne k zodpovednosti oficialne bez priznakovy moze vsade.chodit....lenze.mame.skusenosti ze mozu roznasat a nemusia vediet o tom zalezi ako je silno infekčný dany clovek ;) ja som zatiaľ nemala covid takze mam stale pred ním rešpekt a ako.manzel.mal tazky priebeh este viac sa.bojim sme.mladi zdravi aj tak (to isté. Mala.svagrina aj kamoška)presne priznaky tazsie.....mame.mal3.dieta.takze som si nevedela.predstavit starat sa s bolestou tela.a.s horuckou 39takze my sa stale.izolujeme nech jeden aspoň vie fungovať

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luliu
22. okt 2022

@nikto2234 škodlivé a veľmi?

zuzanockamt
22. okt 2022

Áno, ostatní členovia normálne fungujú, ak nemajú príznaky. Žiadne obmedzenia.

majamat
22. okt 2022

rano pred skolou sa mozu otestovat,ale rozhodne nei kazdy den. cim viac virus mutuje, tym je horsie Ag testom dokazatelny a skor ho AG test potvrdi az pri rozvinutych priznakoch, dokonca niekedy az po niekolkych dnoch. cize ak priznaky nemaju a boli by pozitivne, aj tak bude Ag test zrejme negativny., ja som mala pred rokom este stary variant koronavirusu, priznaky slabe a Ag test stale negat. mm a dcera mali naplno rozvinute priznaky, Ag pozit. mne to dokazal len PCR test a nasledne som si dala kontrolovat protilatky a tie boli pozitivne po prekonani - tie dlhodobe. bola som az po 3m na odbere.

luliu
22. okt 2022

@majamat syn aj dcéra obaja pozitív AG test a obaja bezpriznakovy covid

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
22. okt 2022

@luliu ale nie je to pravidlo. zazilasom vela negat, dokonca s plne rozvinutymi priznakmi.

majamat
22. okt 2022

@luliu mnoe kelegyne, ked sme to mali v praci, pozitivne boli, ale az ked im priznaky sjkoncili

kacena4
22. okt 2022

ahojko my sme mali pred par tyzdnami. okrem pozotivneho sme to 9 2-4dni dostali vsetci postupne. deti sme do skoly nedali nech to neroznosia medzi spoluziakov. drzim palceky

mirage
22. okt 2022

@nikto2234 cim je to skodlive?

anickaaa6aaa
22. okt 2022

U nas na konci augusta zacal s covidom syn. Test bol slabo pozitivny a to mal syn uz teplotu, zimnicu az ho triaslo. Za dva dni chorý muž. Test pozitivny az za den po príznakoch. Ja test pozitivny na tretí den po mužovi. Do prace som chodila. Test kazdy den ráno. Ale rano negat. A poobede zacala teplota a az vecer pozitivny test. Pokiaľ su deti ok funguju normálne. Môžu do skoly..

lopka1313
22. okt 2022

@nikto2234 co je "skodlive a velmi", ak vyplujes par slin do sacka? Lebo moji rodicia mali doma pluvacie testy, ked som u nich bola s covidom...

evnii
22. okt 2022

@nikto2234 🤣🤦🤦

iwesska
22. okt 2022

@nikto2234 Vytriet si hrdlo vatovou tycinkou je skodlive? Dufam,ze si v ziadnom pripade teda necistis ani necistis usi☝️

uhnakova
22. okt 2022

ja by som deti testovala, ale oplati sa zacat dva-tri dni po tvojom pozitivnom teste, takze v pondelok alebo utorok. Treba robit test z hrdla, je spolahlivejsie pre tento variant covidu. Odporucam kupit testy cez internet, su ovela lacnejsie nez z beznej lekarne.

mircalla
22. okt 2022

@nikto2234 Nedristaj troll

mircalla
22. okt 2022

K autorke: Je skoro iste, ze to casom budete mat vsetci. Otesovala by som v pripade priznakov a potom v pondelok rano pred skolou....Ak nic, dala by som ich. My sme mali nedavno a chytili sme to vsetci postupne
Infekcni mozu byt 2 dni pred priznakmi, ale tie testy pokial nie su priznaky casto nezachytia...

lasoli
23. okt 2022

a naco ich budes testovat zbytocne kazdy den?Ved sk by mali sople nevhas doma a ani nemusis testovat,ci keby mali kasel alwbo chrioku posles ich do skoly?Neries pozitivitu ries priznaky ak im nic nieje naco by doma sedeli?