Covid test pred gynekologickou operáciou

katka2505
13. okt 2020

Ahoj dievčatá.Keď idem na gynekologický zákrok a musím mať test na Covid,tak si ho musím platiť sama?

kiki68
13. okt 2020

@katka2505 u nas vo Viedni to hradila poistovna a test robili v nemocnici. Asi ak to ide priamo do nemocky tak by to malo spravit to ofiko odberove miesto zdarma

katka2505
autor
13. okt 2020

@kiki68
Lebo na internete som našla,že keď je to na odporúčanie lekára a je to nariadené ako súčasť predoperačnèho vyšetrenia,tak treba mať papier a spravia to zadarmo.Ale keď som sa dnes pýtala sestričky u doktora,tak mi povedala,že si to platím sama.

aduskalac
13. okt 2020

A nemaju robit v nemocniciach tie antigenove testy?ci este ich nemaju?

henrietkatr
13. okt 2020

@katka2505 prave ze ked ides na operaciu, tak by to mala hradit poistovna. Doktor by ti mal dat papier a mali by ti covid test spravit zadarmo. Pytaj si ho!

katkati
13. okt 2020

Neviete, či stačí mať pred operáciou antigénový test?

katka2505
autor
13. okt 2020

@henrietkatr
na internete som našla,že keď je to na odporúčanie lekára a je to nariadené ako súčasť predoperačnèho vyšetrenia,tak treba mať papier a spravia to zadarmo.Ale keď som sa dnes pýtala sestričky u doktora,tak mi povedala,že si to platím sama.

katka2505
autor
13. okt 2020

@aduskalac
@katkati
Vraj musím mať normálny výter,nie starší ako 5 dní.

christie11
13. okt 2020

Test by nemal byt starsi ako 72 hodin.hradi ho poistovna.manzel bol takto pred operaciou,ale každý sa vyhovaral ze ho objednat musi niekto iny (chirurg,obvodny,internista). Nakoniec nam na RUVZ povedali ze na testy objednava priamo nemocnica - takto to funguje v kosiciach.ale musel tam volat na 2x aby ho s velkou "ochotou" objednali oni.skus zavolat priamo na vas regionalny urad,aky je postup.urcite je to ale hradene z poistenia,ak je operacia indikovana lekarom

alenah31
13. okt 2020

@katka2505 ahoj, ja nastupujem do nemocnice zajtra - vo štvrtok mám operáciu. Priamo na odd. kde budem operovaná mi dali výmenný lístok so žiadosťou o test nutný pred operáciou. Nahlasovala som sa na test cez stránku a zaklikla som možnosť "kvôli operácii" kde som do okienka odkaz napísala dokedy to potrebujem, ešte v ten deň mi prišiel termín, včera som bola na teste - predkladala som OP, kartičku poistenca aj výmenný lístok, dnes by mali byť výsledky. Ja nesmiem mať test starší ako 24 hod. pred hospitalizáciou. Ide konkrétne o FNSP Trenčín. Nič som neplatila.

kiki68
13. okt 2020

@katka2505 no u nas to bolo prave na ten papier z oddelenia zadarmo. Robila to Covid ambulancia v nemocke. Lebo to mi pride trosku mimo si za to platit a ludia im mozu doniest cokolvek.

janinah
13. okt 2020

platiť nebudeš,pozri stránku konkretnej nemocnice

katkati
13. okt 2020

@alenah31 Nahlasovala si sa cez stránku koronagov.sk? Cez tlačítko "Mám záujem o testovanie"?

alenah31
13. okt 2020

@katkati áno, potom som vyplnila osobné údaje, zaklikla guličku - idem na predoperačné vyšetrenie a do okienka iné dôležité informácie som napísala, že nastupujem 14.10. do nemocnice, mám odporúčanie a test nesmie byť starší ako 24 hod. Posielala som to v piatok 9.10. ráno, cca o tri hodiny mi prišlo, že som objednaná na pondelok 12.10. a číslo toho covid-19- passu. To číslo som povedala pred testovaním, vzali doklady, overili a otestovali.

henrietkatr
13. okt 2020

@katka2505 vsak prave preto by som zavolala sestricke a spytala by som sa jej na to este raz. Moja mamina bola tiez v case korony na operacii a test jej spravili zadarmo, nic si neplatila.

autumm
13. okt 2020

Na heydukovej (onko ústav) robia uz antigonove testy v den pred hospitalizáciou

marco2
13. okt 2020

Ja som bola v máji, z nemocnice , kde ma operovali mi poslali žiadanku, s tou som išla k svojej obvodnej a ona ma objednala na hygiene na testy a neplatila som, v rámci predoprčneho vyšetrenia sa neplatí

katkati
13. okt 2020

@alenah31 Ďakujem, si zlatá. Len som pozerala, že je tam treba uviesť kontakt všeobecného lekára. Ale žiadanku na test budem mať od chirurga. Kontakt na neho sa nemusí uviesť?

katkati
13. okt 2020

@marco2 Mne môj obvodný povedal, že on s tým nič nemá, že to sa sama musím objednať cez stránku koronagov.

alenah31
13. okt 2020

@katkati ja mám priamo z odd. žiadanku na test tiež...všeobecný sa uvádza vždy - vraj štatistika. Ja som uviedla svojho akurát som nedávala mail.

katka2505
autor
13. okt 2020

Volala som sestričke a povedala,že mi to prezistí a bude mi volať späť.Tak čakám na jej odpoveď

chrobacik41
13. okt 2020

@katka2505 tak tá sestrička ta infirmovala zle. Na ten zákrok ta predsa posiela tvoj lekár. A logicky keď potrebuješ predoperacne vyšetrenie a teraz tam teda musí byť aj test na covid tak by to mal vypísať lekár!!! Volaj lekárovi nech ti vypíše žiadanku, ty si to nemáš čo platiť sama!

mogaa
13. okt 2020

@katka2505 testovanie ti nariaďuje nemmocnica kde ideš na zákrok - oni ťa majú objednať aj na test, nie tvoj všeobecný lekár....