Covid test na doma

jitkakuruc84
25. aug 2021

Ahojte, máte niekto skúsenosti s jednoduchými testami na covid, ktoré sa daju zvládnuť urobiť aj doma? Viem, že sa nikde neuznávajú, myslím len ako prevencia pri návšteve starých rodičov a pod., kedže obaja sa pri práci stretávame s množstvom ľudí a rovnako aj deti ... a starší majú niekedy obavy, aj napriek očkovaniu :/ ... ďakujem za tipy

gertrudka222
25. aug 2021

V lekarni ho bezne kupis ci je spolahlivy neviem.

h2
25. aug 2021

@jitkakuruc84 Ja mám skúsenosť, kúpila som si v lekárni, asi pred mesiacom. Spravila som si ho sama, nie je to nič komplikované.

jitkakuruc84
autor
25. aug 2021

@h2 myslíš zo slín, alebo tie výterové z nosa? u nás som našla len tie z nosa a lekárnik ich veľmi neodporúčal na doma, bez skúseností

h2
25. aug 2021

@jitkakuruc84 Ja som mala z nosa. Nebol s tým žiadny problém, robila som si výter z oboch dierok len cca 2 cm, to sa dá v pohode prežiť. Bol tam podrobný návod, niet na tom čo pokaziť.

jitkakuruc84
autor
25. aug 2021

aha, tak u nás len tie z nosohltana, čo je hlboko 🙂 ale našla som tieto online https://www.covid2019.sk/antigenovy-rychlotest-... tak ešte počkám či má niekto skúsenosť aj s podobnými testami a či je to spoľahlivé

h2
25. aug 2021

@jitkakuruc84 Ja som mala konkrétne tento:

petrapod
25. aug 2021

Robíme si doma zo slín keď chcem dať deti k rodicom bez obáv, ale nechavam ich pár dní doma. Aby som mala istotu. Neviem či by som tomu verila.

monro
25. aug 2021

ja som kupila na pilulka.sk antigenove zo slin.

jitkakuruc84
autor
25. aug 2021

@monro zo slin nemaju teraz nic skladom, objednala som tie dr protect svedsky test z linku vyssie, tak uvidime :D