Covid skúsenosť - zhoršenie stavu

karkulka89
20. mar 2021

Chcem sa spýtať že ak je niekto pozitívny na covid a už mu je ok môže sa mu ďalší týždeň zhoršiť stav ????? Ďakujem

mogaa
20. mar 2021

@karkulka89 ano....je uplne bežné že stav pri Covide je ako na hojdačke, čiže pár dní príznaky, potom dobre a následne sa stav zhorší alebo prídu iné príznaky....naozaj je to ako ruleta, nik nevie aký bude priebeh a ani aké sa objavia príznaky....boli aj prípady že po 3týždńoch sa vrátili príznaky....

1sally12
20. mar 2021

Áno môže.

karkulka89
autor
20. mar 2021

@mogaa a to máte vlastnú skúsenosť?

sss777
20. mar 2021

@karkulka89
Áno, môže a je to úplne bežné. Stav sa väčšinou zhoršuje na 10-12 deň od začiatku príznakov, ale môže sa zhoršiť aj neskôr. Vlastná skúsenosť. Respektíve skúsenosť pacientov z oddelenia, na ktorom pracujem.

karkulka89
autor
20. mar 2021

@sss777 jejda teraz ma chytá panika 😪 muž ma 2 týždne za sebou a ja týždeň. Že čo ešte bude 😪😪😪

nicicka
20. mar 2021

Mne dnes odviezla sanitka maminu. Príznaky má od minulej stredy. Cez týždeň celkom v pohode komunikovala aj keď ju to riadne draplo a nelepsilo sa, tak ju dnes odviezli. Pred chvíľou volala úplne ko. Tak čakáme co bude ďalej. Dúfame zu ju tam dajú dokopy 😔

sss777
20. mar 2021

@karkulka89
Nemusí byť nič. Môže to mať úplne bezproblémový priebeh. Veľmi držím palce!

karkulka89
autor
20. mar 2021

@sss777 ďakujem veľmi pekne 😉

slniecko_12
21. mar 2021

zhanajte Ivermectin! my sme zohnali cez znamych dve balenia...zatial sme vsak vsetci v poriadku

karkulka89
autor
21. mar 2021

@slniecko_12 tak máme už týždeň za sebou a preto sa pýtam či je ešte možné zhoršenie.

luccija
21. mar 2021

@nicicka držím palce lepšie, keď bude pod dozorom
@karkulka89 ten strach je na celom ochorení najhorši tiez som čakala v napätí co bude ako bude, boli Vianocne sviatky doktorka neordinovala velmi nepríjemný pocit

karkulka89
autor
21. mar 2021

@luccija a ako ste to zvládli? Zhoršovalo sa vám to ?

mogaa
21. mar 2021

@karkulka89 vlastnú nie, v okolí mal kopec ľudí Covid.....ja som našťastie už zaočkovaná, takže ak aj koronu schytám , nemal by to byť ťažký priebeh....ale určite by som robila všetko na podporu imunity okrem vitamínov buď vyššie dávky betaglukánov alebo Isoprinosine a ja by so zháňala aj ten Ivermektín.....bež ne to s ním riešia tak že lekár predpíše recept a v Rakúsku ho vyberajú buď cez pendlerov alebo taxikári z BA....

luccija
21. mar 2021

@karkulka89 nie, boli sme bez teploty zvládli sme to veľmi dobre, muž ťažšie mal 3 t ťažbou na hrudi a kašeľ, ale ten pocit bezmocnosti a strach nechcem zažiť.Schudla som 4 kg.Drz sa verím, že to bude dobre.Mne zostala únava a to sme po skoro 3 m a bola som u kardiológa, lebo sa mi objavilo zvláštne búšenie, ale všetko je v poriadku

karkulka89
autor
21. mar 2021

@luccija ďakujem.

nicicka
21. mar 2021

@luccija ďakujem. Dúfajme 😔

katka19275
21. mar 2021

prosím vás, mal niekto aj taký príznak ako upchatý nos a hltan a štípavú bolesť, je to nepríjemne, viete mi niečo na to poradiť, Vďaka

laurika25
21. mar 2021

@mogaa Issoprinosine sa môže užívať dlhodobo aj ten betaglugan? Aké tam je dávkovanie, nevieš náhodu? Mam oslabenu imunitu, autoimunne ochorenia, D a Fe pod normál, beriem vitamíny síce, ale potrebujem zdvihnúť hore vsetko😒

cusik
22. mar 2021

Moze byt stav kolisavy. Mne sa zhoršilo po tom ako klesli teploty. Bolo to až na nemocnicu. Bola som tam 8dni. Ale je to individuálne.

laurika25
22. mar 2021

@cusik zhoršenie stavu, myslíš asi už to dýchanie? :( a co v nemocnici s tebou robili, čo ti dávali? Sused je záchranár, tvrdí, že najhoršie sa dostať už do nemocnice, ťažko sa z nej vracia... Tak, aLe super, ze si sa dostala z toho🙏

cusik
22. mar 2021

@laurika25 bolesti v rebrach, zhoršenie dýchania, tlaky na hrudi, slabosť, točenie hlavy. O 2dni mi robili ct. Silný obojstranný zápal pľúc.

cusik
22. mar 2021

Pozriem to okolo obeda a napíšem. Ale doma potom fraxiparine do brucha, Fluco Sandoz, erdomed, Prednison, Ozzion, Sorbifer, isoprinosine, Céčko Déčko Zinok Selén Probiotiká, Ciphin.

laila22
22. mar 2021

@cusik prosím aTa ako dlho si brala Fluco Sandoz. Ja mám 4 daňové balenie... A robila Ti potom lekárka ešte kontrolný ster?

swetluska
22. mar 2021

@katka19275 ano ja. Nahriatu sol som zabalila do vrevkovky a prikladala na celo aby sa uvolnili dutiny, jnhalobala Vincentku, naparovaja so solou

swetluska
22. mar 2021

@laurika25 pozri protokol FLCC podla nejo sme vyliecili Covid 8ludom, zvysene davky vitaminov az Extremne, pomohli aj pocientovi s Crohnovou chorobou..

mogaa
22. mar 2021

@laurika25 Isoprinosine máš len na predpis, je hlave na vironálnu imunitu a myslím že sa dáva aj dlhodobo - ale teda v tom prípade určite pod dohľadom lekára.....čo sa týka bezaglukánov tak tie sa musia brať dlhodobo aby bol viditeľný účinok - je to v podstate výťažok z hlivy ustricovej.....viem že klasický imunoglukán je 100mg a berie sa denne 1-2tabletky a pri chorobe sa berie imunoglukan akut tam je 300mgbetaglukánov....ale v lekárni dostať aj BetaGlucan 240+ a BetaGlucan 500(tý 500mg sa berie napr.pri onkodiagnozach), takže tebe by stačilo BetaGlucan 240+ a výde ťa to lacnejšie ako Imunoglukán(vzhľadom na to že je tam 240mgbetaglukánov)

laurika25
22. mar 2021

@mogaa ďakujem, ja beriem týždeň issoprison, nasla som ho doma, mala ho mamina a vôbec nevybrala, lekárnik mi povedala, že môžem 2x denne, teraz neviem, či ho brať teda, a ako dlho, ci radšej tej betag🤔🤔🤔🤔

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laurika25
22. mar 2021

@evamarek77 ja som covid nemala, ale mam to preventívne, okolo mňa stále pozit. ľudia, keďže imunita zla, D total deficit, či hlúposť??? 🙈